Panasonic dodá kompletní HD vybavení pro olympiádu

13. 1. 2010 14:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Panasonic dodá kompletní HD vybavení pro Zimní olympijské hry ve Vancouveru

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Čeká nás první zimní olympiáda v historii, vysílaná výlučně v HD formátu.

Společnost Panasonic, oficiální celosvětový olympijský partner v kategorii zvukových a obrazových zařízení pro Zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru, poskytne kompletní výbavu zařízení s vysokým rozlišením (HD) na podporu vysílání olympijských her. Půjde o největší dodávku AV zařízení pro zimní olympijské hry v historii společnosti, díky které se tyto OH stanou zároveň i prvními „HD zimními olympijskými hrami“. Vysoce profesionální AV technika Panasonic bude přítomná na všech klíčových místech a postará se nejen o zprostředkování výjimečných sportovních zážitků, ale i o bezpečnost účastníků a bezproblémovou komunikaci.

Panasonic dodá svoje HD videozařízení do dějiště olympijských soutěží a na stanoviště s televizní vysílací technikou. Videosignály v HD formátu budou poprvé použity i pro velkoplošné LED zobrazovací systémy. Tři obrazovky s celkovou zobrazovací plochou 243 m2 budou instalovány i na stadionu BC Place Stadium, kde se uskuteční zahajovací a závěrečný ceremoniál.

Oficiálním záznamovým formátem pro zimní olympijské hry 2010 je formát DVCPRO HD. Olympiáda ve Vancouveru bude přitom v pořadí už devátou, na které se použije jako záznamový formát digitální technologie Panasonic. Společnost zároveň dodá i velké množství televizních a vysílacích zařízení, mezi nimi i modely série P2 HD – se záznamem na pevná paměťová média (P2 karty), určené také pro zpravodajství. Na bezpečný průběh olympiády „dohlédnou“ i zabezpečovací kamerové systémy Panasonic s vysoce kvalitním obrazem a vysokou citlivostí. Ty budou 24 hodin denně monitorovat všechny olympijské prostory, okolí i hlavní komunikace.

Panasonic na olympiádě také představí kompletní portfolio svých 3D produktů – 3D plazmové televizory v plném vysokém rozlišení Full HD, 3D Blu-ray přehrávače i 3D profesionální videokamery. Plazmové televizory s NeoPDP obrazovkou byly zvoleny proto, že jako jediné přinášejí rychlost odezvy 2000x vyšší než kterýkoliv LED a LCD televizor, což je pro sportovní přenosy zcela stěžejní vlastností. Jsou proto schopny zachytit a zobrazit Full HD obraz za sebou pro levé i pravé oko diváka.

Poprvé v historii poskytne Panasonic svůj HD videokonferenční systém, který umožní trenérům a sportovcům komunikovat bez toho, aby museli cestovat mezi olympijskými vesničkami. Systém kombinuje HD vysokofrekvenční jednotky s plazmovými zobrazovacími panely s plným vysokým rozlišením HD a HD videokamerami, díky čemuž se olympijské vesničky spojí prostřednictvím obrazu s vysokým rozlišením ve formátu H.264 a vysoce kvalitním zvukem odolným vůči výpadkům. Tento systém bude použitý i během uvítací slavnosti v olympijských vesničkách určené ke sblížení sportovců, čímž se ušetří čas i peníze potřebné na přesun sportovců a zároveň se sníží emise CO2. Panasonic tak v duchu dlouhodobé strategie přispěje svými technologiemi k ochraně životního prostředí i během olympiády.
Poznámka: Včetně míst souvisejících s olympiádou – místa, kde probíhají soutěže, olympijské vesničky, hlavní tiskové středisko a oficiální místa se živým vysíláním.


| Diskuse | Tiskové zprávy