T-Systems - monitoring firemních procesů

13. 1. 2010 16:17    Rubrika: Tiskové zprávy

- Lze provozovat také formou cloud computingu (v datovém centru)

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění
Společnost T-Systems vyvinula nové řešení pro monitoring firemních procesů (BPM), které sleduje kritické procesy na všech úrovních v rámci aplikací SAP a zajišťuje tak bezpečný a bezchybný provoz. Řešení lze také bez problémů provozovat formou cloud computingu v datovém centru T-Systems.

Současná řešení monitoringu jsou zaměřena jen na technické procesy. Evidují a zaznamenávají chyby, ale nemohou je přiřadit konkrétním firemním procesům. Nový BPM systém od T-Systems je v mnoha ohledech jiný – detekuje chyby a zároveň identifikuje procesy, které jsou touto chybou zasaženy. Celé řešení je standardizováno a může být integrováno do stávajících systémů bez velkých a náročných investic.
Standardizace vychází z celosvětově používaného SAP Solution Managera, který podporuje a monitoruje provoz firemních aplikací a je účinným nástrojem pro řízení implementace.

Řešení BPM od T-Systems automaticky sleduje a vyhodnocuje provoz SAP aplikací a v případě chyby lokalizuje zdroj a zasažené procesy a odpovědní zaměstnanci tak mohou okamžitě přijmout nápravná opatření. Před nasazením tohoto systému stačí jen nastavit a uložit kritické hodnoty pro každý proces a procesní krok, odsouhlasit je se zákazníkem a systém pak sám detekuje a vyhodnocuje chyby na základě těchto hodnot.

Monitorovací systém umí také pracovat v módu sledování systémových chyb. Pokud například selže síť, systém okamžitě vytváří zprávu, co se stalo, které procesy jsou zastaveny a kde byla detekována chyba. Vytváří se tak naprosto transparentní prostředí, které umožňuje okamžitou reakci na případné problémy v SAP aplikacích a pomocí přesné identifikace je možné snížit náklady na vyhledávání a odstraňování závad.

Nové BPM řešení, které používá standard SAP Solution Manager, nabízí v České republice společnost T-Systems Czech Republic.


| Diskuse | Tiskové zprávy