BenQ ISE 2010 - osm nových digitálních projektorů

21. 1. 2010 20:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Výkon, Vášeň, Kouzlo promítnou na výstavě ISE 2010 projektory BenQ

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nové modely projektorů s krátkou projekční vzdáleností od BenQ jsou vybaveny interaktivní funkcí PointDraw, nabízející 3D projekci a vysoce jasný obraz ve Full HD rozlišení 1080p

Společnost BenQ, která patří mezi celosvětově nejvýznamnější výrobce digitálních projektorů, slibuje na výstavě ISE 2010, která proběhne od 2. do 4. února v nizozemském Amsterodamu, prezentaci v duchu hesla “Výkon, Vášeň, Kouzlo”. BenQ zde představí celkem osm nových digitálních projektorů, které nabídnou Full HD rozlišení, interaktivní funkci PointDraw a v neposlední řadě také ultra krátkou projekční vzdálenost ve spojení se schopností zobrazit 3D obraz. To vše bude provedeno v klasickém BenQ stylu, který se vyznačuje vysokou úrovní kvality, inovativním designem a novými možnostmi, které jistě oceníte jak u vás doma, tak i v kanceláři nebo ve škole. BenQ bude vystavovat ve stánku s označením 5O120, který je umístěn v Hale I.

“Naše heslo v kampani pro rok 2010 to vyjadřuje zcela jasně: “Výkon, Vášeň, Kouzlo. BenQ představuje pokrok v oblasti projektorů.” Jsme zcela připraveni oslnit celé odvětví a následně i celý svět prostřednictvím našich nových digitálních projektorů, které se ve všech možných ohledech stanou novým měřítkem kvality”, rozvíjí svoji vizi Peter Chan, EVP a generální manažer Technologického centra produktů ve společnosti BenQ. “Od vysokého výkonu, přes skvělou kvalitu až po nové výzvy a příležitosti - produkty od BenQ ztělesňují naše rozsáhlé zkušenosti v oblasti návrhu a výroby digitálních projektorů. Reprezentují náš náhled na současný trh a také hlubokou vášeň pro naplňování našeho motta “Přinášíme radost a kvalitu do života.”

BenQ při příležitosti ISE 2010 předvede novinky v oblasti projektorů z následujících tří kategorií:
Projektory s krátkou projekční vzdáleností (nejen) pro vzdělávací instituce
Nabídka projektorů s krátkou projekční vzdáleností od společnosti BenQ v současnosti skýtá hned několik modelů, které přinášejí kouzlo velkoplošného zobrazení do školních tříd, zasedacích místností a obývacích pokojů. Model MP780 ST je vybaven technologií pro zobrazování ve 3D, vstupem pro mikrofon a funkcí PointDraw, díky níž novinka perfektně doplňuje interaktivní tabule. Projektor se také dokáže přizpůsobit situaci, kdy není k dispozici bílé plátno a navíc u něj není nutné provádět kalibraci.
“Model MP780 ST osvobozuje uživatele od toho, aby k projekci musel využívat tradiční bílé plátno – nyní může obraz promítat v podstatě kdekoliv,” říká Chen. “Díky této unikátní vlastnosti není nutné provádět kalibraci a instalaci bílého plátna, což uživatelům šetří nejen čas, ale i peníze. Zákazníci s napjatým rozpočtem, jako jsou například školy, mohou takto ušetřené peníze investovat do jiných oblastí, kupříkladu do dalšího zkvalitnění a rozvoje výuky.”
Druhým projektorem s ultra krátkou projekční vzdáleností, který rovněž přichází na trh s integrovanou technologií pro 3D zobrazení a mikrofonovým vstupem, je MX712 UST. Ten nabídne zobrazovací poměr 0,3, díky němuž lze 78\xA8 obraz (úhlopříčka přibližně 200 cm) promítnout již ze vzdálenosti 48\xA8 (125 cm). Takový produkt se perfektně hodí do malých školních tříd nebo těsných zasedacích místností. Integrovaná 3D technologie a mikrofonový vstup (určený pro rozšíření možností práce se zvukem) činí z MX712 UST vynikající doplněk interaktivních tabulí.
V přehlídce projektorů BenQ s krátkou projekční vzdáleností dále nesmí chybět stereoskopické modely MP772 ST, MP782 ST a MP776 ST se zobrazovacím poměrem 0,6, které byly navrženy tak, aby povýšily zájem studentů o výuku na novou úroveň nadšení a umožnily vzájemnou interakci s přednášenou látkou, a to bez zvýšených nákladů. Posledním modelem z této produktové linie je MP525 ST, který se vyznačuje zobrazovacím poměrem 0,9 a disponuje HDMI konektorem doplněným dvojicí 5W reproduktorů, jež se perfektně hodí pro použití ve školách, firmách nebo domácnostech.

Full HD 1080p – pro náročné diváky
Projektory BenQ SP840 a SP890 z Full HD série určené pro business zákazníky nabízejí díky svítivosti 4000 ANSI lumenů dokonalý zážitek z obrazu dokonce i v prostředí, jako je plně osvětlená přednášková hala nebo konferenční místnost. Oba modely podporují množství video formátů a brilantně zvládají přehrávání videa v rozlišení 1080p, díky čemuž vykazují maximální připravenost na současnou éru Full HD obsahu. Model SP890 se dále vyznačuje zpracováním obrazu dle standardu Hollywood Quality Video (HQV™), vynikajícím kontrastním poměrem 16 000:1 a výjimečnou všestranností nasazení a instalace, které bylo dosaženo prostřednictvím možnosti nastavení čočky v horizontálním i vertikálním směru a také díky zoomu v poměru 1,5:1.
Full HD 1080p Home Series
Projektory BenQ určené pro použití v domácnostech přinášejí Full HD rozlišení 1080p až do vašeho obývacího pokoje, a to prostřednictvím dvou modelů - luxusního produktu W6000 a jeho souputníka W1000 s nepřekonatelným poměrem ceny k výkonu. Specifikace projektoru BenQ W6000 jasně napovídají, že půjde o zařízení, které vám v poklidu domova zprostředkuje vynikající filmová představení. Za všechny parametry zmíníme například kontrastní poměr 50 000:1, svítivost 2500 ANSI lumenů, dvojici HDMI, podporu ISFccc (Imaging Science Foundation Certified Calibration Configuration) nebo schopnost projekce ve filmovém obrazovém formátu 2,35:1 (za předpokladu užití volitelně dostupné čočky Panamorph®). Projektor nabízí horizontální i vertikální posun čočky a zoom 1,5:1.
Produkt s označením W1000 je tím, který do vašeho obývacího pokoje za zajímavou cenu přinese vysoce kvalitní obraz ve Full HD rozlišení. Propojení s Blu-ray přehrávačem nebo herní konzolí zajišťují dva HDMI konektory. Uživatelé tak nemusejí řešit kompromisy mezi tím, zda budou sledovat televizi nebo hrát hry na nejnovější herní konzoli PlayStation® 3, přepínání je totiž velice jednoduché a plynulé, bez nutnosti manipulace s kabely.
“ISE pro nás bude odrazovým můstkem pro představení nové vlny výkonu, vášně a kouzla, které přenášíme do každé inovace provedené v produktech společnosti BenQ,” tvrdí Chen. “Naše nabídka projektorů na ISE je jen malou demonstrací toho, jaké postavení má společnost BenQ na poli designu a technologické vyspělosti široké plejády dostupných produktů, které zahrnují například digitální displeje, televize, mobilní telefony, digitální fotoaparáty a kamery, notebooky, projektory, MID (Mobile Internet Devices), čtečky elektronických knih a mnohé další.”


| Diskuse | Tiskové zprávy