T-Systems - zakázka od německého úřadu pro letectví a kosmonautiku
22. 1. 2010 19:49 Rubrika: Tiskové zprávy
T-Systems získal významnou zakázku od německého úřadu pro letectví a kosmonautiku (DLR)
TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění
Společnost T-Systems bude v rámci kontraktu pro německý úřad pro letectví a kosmonautiku (DLR) poskytovat veškeré základní IT služby pro příštích pět let. Outsourcingový kontrakt v celkové výši 125 milionů EUR byl podepsán v německém Kolíně . Spolu s podpisem smlouvy bylo odsouhlaseno rozšíření spolupráce pro další roky. Společnost T-Systems již dříve zvítězila v tendru, který zajišťoval možnost poskytovat služby pro DLR v celé zemi.
Vše od telefonu až po superpočítače
Uzavřená zakázka zahrnuje vývoj, nastavení, správu a podporu počítačů, komunikační infrastruktury a aplikací a to včetně konzultačních služeb. Portfolio služeb a řešení, které bude pro DLR poskytnuto, zahrnuje vše od telefonů přes standardizovaná a vysoce specializovaná zařízení a počítače a na samém vrcholu pak stojí superpočítače a zajištění výpočetního výkonu pro potřeby DLR.
Společnost T-Systems zajišťuje služby pro německý úřad pro letectví a kosmonautiku v oblasti ICT již deset let. „Naše IT služby jsou kompletně řešeny pomocí externích poskytovatelů. DLR je v tomto směru průkopníkem v moderním přístupu k IT mezi výzkumnými institucemi,“ prohlásil Dr. Hans-Joachim Popp, ředitel IT ve společnosti DLR. „Nový kontrakt nám dává příležitost nastavit podmínky přesně podle našich potřeb, které se v průběhu času mohou měnit. Fakt, že společnost T-Systems, která je naším dlouholetým partnerem, uspěla v otevřené soutěži, potvrzuje kvalitu naší předchozí spolupráce.“
„S naší pobočkou T-Systems Solutions for Research umíme být silným partnerem v oblasti vědy a výzkumu,“ uvádí Reinhard Clemens, člen představenstva Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. „Připravili jsme řešení, které přesně odpovídá specifickým potřebám úřadu pro letectví a kosmonautiku. Pro zákazníka umíme realizovat bez ohledu na lokalitu standardní řešení, a to od hlasových služeb až po speciální služby superpočítačů pro simulaci náročných výpočtů.“