Norton Online Living Calculator

28. 1. 2010 19:29    Rubrika: Tiskové zprávy

Víte, že informace o bankovním účtu a kreditní kartě mohou zakoupit počítačoví zloději v podzemní ekonomice za méně než cenu jedné žvýkačky? Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC), výrobce bezpečnostního softwaru Norton, vytvořila kalkulátor Norton Online Living Calculator, pomocí kterého můžete rychle zjistit hodnotu svých aktiv online, jejich cenu pro zloděje online a vaše bezpečnostní riziko. V aplikaci Norton Online Living Calculator odpovíte na několik stručných otázek a zjistíte svoji cenu – výsledek vás může překvapit.

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníJste v ohrožení:
V nedávném průzkumu Norton Online Living Report uvedla neprostá většina (99 %) dotazovaných dospělých online z celého světa, že přijali opatření k ochraně svých informací online. Zpráva ale současně ukazuje, že počítače těchto lidí byly napadené a měly nainstalovaný nedostatečný bezpečnostní software, takže byly hlavním cílem počítačových zlodějů. Lidé nejsou tak chráněni, jak si myslí.

Vypočtěte si svoji cenu online a uvidíte, jak si stojíte na černém trhu:
Po zodpovězení několika otázek o činnostech, které provádíte online, se zobrazí odkaz na tipy a zdroje a tři výsledky:
• Odhad vašeho rizika online: Vysoké, střední, mírné a nízké.
• Vaše cena online: Hodnota, kterou přisoudíte svým aktivům online (např. kreditním kartám, bankovním účtům, e-mailovému účtu).
• Vaše cena online na černém trhu: Cena, za kterou by mohl počítačový zloděj koupit vaše osobní údaje v podzemní ekonomice.

Cílem kalkulátoru Norton Online Living Calculator je pomoci lidem přehodnotit jejich akce (nebo nečinnost) týkající se informací, které poskytují nebo ke kterým přistupují online. Vytváření povědomí o problému je prvním krokem k prevenci počítačoví kriminality.

Podzemní ekonomika vzkvétá:
Počítačoví zloději jsou imunní vůči současnému poklesu ekonomiky. V podzemní ekonomice působí obrovská síť zlodějů online, kteří se snaží o krádež vašich osobních údajů. Podle 14. každoroční zprávy Symantec Internet Security Threat Report se útočníci stále více zaměřují na spotřebitele, a to tak, že infikují důvěryhodné webové servery s velkým objemem provozu. Můžete navštívit legitimní webový server a přesto může dojít k infikování vašeho počítače. Mechanismem je automatické stahování z webu využívající zranitelné místo daného serveru. 90 % všech hrozeb se snaží získat důvěrné informace, jako jsou čísla kreditních karet a pověření k bankovním účtům, které lze rychle proměnit na hotovost prodejem za nepatrnou cenu. Například v roce 2008:
• se kreditní karty prodávaly za 0,06 až 30 USD za kartu,
• cena prodávaných pověření k bankovním účtům se pohybovala v rozsahu od 10 do 1 000 USD.

Citace
„V digitální podzemní ekonomice se identity a kreditní karty kupují a prodávají každý den za babku. Mnoho uživatelů Internetu si neuvědomuje, jaké nebezpečí jim hrozí a jak snadno se mohou stát obětí,“ řekla Janice Chaffin, group president, Consumer Business Unit, společnost Symantec. „Společnost Symantec připisuje velký význam tomu, že pomáhá spotřebitelům pochopit, kde jsou zranitelní, a neustále je vzdělává v otázkách ochrany.“

Odkazy:
Norton Online Living Calculator - http://www.everyclickmatters.com/victim/assessment-tool.html
Zpráva Norton Online Living Report 2009 – http://nortononlineliving.com/
Zpráva Symantec Internet Security Threat Report - http://www.symantec.com/business/theme.jsp?themeid=threatreport


| Diskuse | Tiskové zprávy