Sony Handycam - nová řada videokamer

28. 1. 2010 19:56    Rubrika: Tiskové zprávy

a snadno použitelnými funkcemi

Sony Handycam - nová řada videokamer

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění• Řada deseti modelů s flash pamětí
a pěti HDD modelů
• S širokoúhlým objektivem G™ zachytíte
větší obrazovou plochu
• Snímač Exmor R™ CMOS s dvojnásobně vyšší citlivostí, který je nyní ve standardní výbavě u všech HD modelů a u vyšších SD modelů, zajišťuje kvalitní obraz i za zhoršených světelných podmínek
• Optický stabilizátor SteadyShot se zdokonaleným režimem Active dopřeje uživateli stabilní obraz při natáčení za chůze i při použití zoomu v extrémní poloze
• 2x rychlejší autofokus Quick AF pro ostření za denního světla i za soumraku
• Skvělé výsledky snadno a rychle pomocí funkce iAUTO
• Snadné přímé kopírování na externí pevný disk bez použití počítače

  • funkce se mohou u jednotlivých modelů lišit

Barevná a stylová řada videokamer Handycam® pro jaro 2010 oplývá pokročilými optickými technologiemi a funkcemi, které pomohou zachytit a zdokumentovat nejcennější momenty vašeho života.

Pro letošní sezónu je v nabídce deset lehkých nových kompaktních modelů Handycam®, které záznam ukládají na paměťové karty a vnitřní flash paměť pro snadné sdílení nejoblíbenějších momentů. Doplňuje je pět HDD modelů, které umožňují dlouhý čas záznamu.

Nová řada videokamer Handycam® využívá optické a technické novinky Sony k dosažení té nejlepší obrazové kvality. Ať už natáčíte video v HD rozlišení nebo pořizujete detailně prokreslené statické snímky.
Nejvyšším HD Flash a HDD modely (CX550V, XR550V, CX350V, XR350V, CX305) jsou vybaveny G™ objektivem Sony s rozšířeným širokoúhlým záběrem, který zachytí až 2x větší plochu než předchozí videokamery Handycam®. Zdokumentovat průběh večírků, oslav narozenin a dalších událostí je nyní mnohem jednodušší. Ohnisková vzdálenost pro širokoúhlý záběr modelů CX550V/XR550V je 29,8 mm u videa a 26,3 mm u fotografií (ekvivalent kinofilmu). To vše se odehrává v těle menším než u jejich předchůdců.

Chcete do svého snímku dostat ještě víc prostoru? Nadstandardní širokoúhlá předsádka VCL-HGA07B, která je kompaktní a snadno přenositelná, dokáže díky ohniskové vzdálenosti 22,4 mm zabrat ještě více krajiny nebo osob
ve skupině.

Při natáčení z ruky nabízí střední a vysoké HD modely Handycam® dosud nejúčinnější ochranu před účinky pohybů kamery. Nový režim Active optického stabilizátoru SteadyShot kombinuje optickou i elektronickou stabilizaci a pohybem v celé šíři zoomu od širokoúhlého záběru až po teleobjektiv nabízí tzv. třícestnou ochranu proti rozmazání. Obraz je nyní při širokoúhlém záběru až 10x* stabilnější. I při maximálním přiblížení je stabilizace až 2x* lepší a záběry ostřejší a stabilnější.
*Ve srovnání s předchozími modely Handycam® bez optického stabilizátoru
SteadyShot s režimem Active.

Díky vylepšenému elektronickému stabilizátoru mohou i nejnižší HD modely využít režimu Active stabilizátoru SteadyShot a při širokoúhlém záběru zaznamenat až 10x lepší výkon oproti standardnímu stabilizátoru SteadyShot.

Všechny HD modely Handycam® i nejvyšší SD model DCR SX73 jsou vybaveny snímačem Exmor R™ CMOS s dvojnásobně vyšší citlivostí*. Nová konstrukce se „zadním osvětlením“ zajišťuje, že na fotocitlivou oblast zařízení dopadne více světla, protože mu nestojí v cestě žádné obvody uvnitř snímače. Tato změna znamená zvýšení citlivosti oproti snímačům s běžnou strukturou s „předním osvětlením“.
*Ve srovnání s ekvivalentními snímači CMOS s předním osvětlením.

Výsledné zvýšení citlivosti zajišťuje detailní a přirozené výsledky s významně nižší hladinou obrazového šumu. Rozdíl je opravdu viditelný, zejména při natáčení za zhoršených světelných podmínek, při kterých jiné videokamery udrží jasný obraz bez šumu jen s obtížemi.

Automatické ostření s novou technologií Quick AF je nyní přesnější a oproti předchozím videokamerám Handycam® také až 2x rychlejší. Díky tomu lze natočit stále stejně ostré a jasné video i při zhoršených světelných podmínkách.

Všechny HD modely navíc podporují záznam s bitrate až 24 Mbps (maximální bitrate formátu AVCHD), který umožní zachytit každou scénu v nejvyšší možné kvalitě. To ocení zejména pokročilí kameramani, kteří chtějí naplno využít potenciál spojení G™ objektivu, snímače Exmor R™ CMOS a výkonného procesoru BIONZ, tedy všech zobrazovacích technologií vyvinutých společností Sony.

Funkce Intelligent AUTO (iAUTO), kterou již využívají fotoaparáty Sony Cyber-shot, se letos poprvé objevuje u videokamer Handycam®. S touto funkcí se zbavíte nejistoty při vybírání správného nastavení videokamery. iAUTO spojuje detekci obličeje, způsob natáčení (z ruky nebo na stativu) a deset různých typů scény. Na základě těchto informací kamera automaticky optimalizuje nastavení jednotlivých parametrů. K dispozici je celkem 90 různých kombinací (60 kombinací u HD modelu 3,1 M/1,6 M), které zajistí kvalitní obraz za všech okolností.

Displej Clear Photo LCD, nově zvýrazněný štíhlým rámečkem, nabízí ještě lepší obraz při kompozici a prohlížení scén. Počet pixelů 6,7 cm panelu byl zvýšen na 230.000 (původně 210.000) a pozorovací úhel na 170 stupňů, aby uživatel lépe viděl natočené záběry. Nejvyšší modely CX550 a XR550 se odlišují velkým 8,8 cm displejem Xtra Fine LCD. Tento displej využívá technologii TruBlack známou z některých modelů digitálních fotorámečků Sony. Zajišťuje tak příjemnou práci díky dokonale kontrastnímu obrazu a dostatečně vysokému rozlišení.

Nová funkce Golf Shot usnadňuje kontrolu techniky úderu políčko po políčku. Kamera v tomto režimu spustí souvislou vysokorychlostní sérii snímků ještě dříve, než samotná akce začne. Na konci úderu stiskněte tlačítko Record, a celá sekvence se uloží ve vysoké frekvenci 200 políček za sekundu umožňující zpomalené a zároveň plynulé přehrávání. Následně je možné zkontrolovat výsledek, a to jako zpomalené video nebo sérii jednotlivých fází pohybu, které jsou v podobě náhledových snímků spojeny do jedné fotografie.

Nové SD modely využívají CCD snímač s vyšší citlivostí, který zvyšuje kvalitu záznamu při snížené intenzitě osvětlení. Dodána byla také technologie detekce obličeje pro video i statické snímky, která se stará o bezchybně exponované záběry.

Základní SD modely (flash i HDD) jsou nyní vybaveny vestavěným světlem pro natáčení večírků, interiérů a dalších spoře osvětlených scén.

Všechny HD i SD modely obsahují funkci Direct Copy, která umožňuje přímé kopírování záznamu z videokamery Handycam® na kompatibilní externí pevný disk* a díky tomu snadné zálohování a archivování bez použití počítače. Stačí kameru připojit pomocí volitelného USB adaptéru VMC-UAM1 USB a veškerý záznam bezpečně uložit. Nepřeberné množství filmových vzpomínek uložených na externím pevném disku lze snadno přehrát na HD televizoru v různých režimech zobrazení nabízených videokamerou Handycam®: například Map Index (pouze model s GPS), Visual Index nebo Highlight Playback.
*Externí HDD s kapacitou do 2TB, souborovým systémem FAT32 a rozhraním USB 2.0. Doporučené samostatné napájení.

Nejnovější verze programu PMB (Picture Motion Browser), dodávané ke všem modelům videokamer Handycam®, nabízí nový vzhled uživatelského rozhraní pro snadnou správu a zábavnou práci se zaznamenaným videem a uloženými fotografiemi. PMB umožňuje prohlížení v unikátním režimu Calendar, který všechny klipy a statické snímky automaticky seskupuje podle data. Program PMB dále nabízí možnost vybraný obsah snadno a rychle vypálit na disk, odeslat emailem nebo sdílet jako např. na YouTube™.

Kamera je vybavena sloty pro paměťové karty Memory Stick PRO Duo a SD/SDHC, aby si každý uživatel mohl vybrat podle svých osobních preferencí. Tyto karty jsou prodávány samostatně. K dispozici je kompletní řada volitelného příslušenství Sony pro dokonalé využití videokamery Handycam®.

Kameru stylově ukryje brašna LCM-HAC se zvýšenou ochranou proti nárazům v oblasti objektivu. Ve čtyřech barvách je v nabídce měkké pouzdro LCS BBE, které spolehlivě ochrání flash videokameru Handycam® před poškrábáním během přenášení v kabelce nebo v brašně.

Tři nové baterie InfoLITHIUM V (NP-FV50/70/100) nabízejí až o 15 % vyšší kapacitu a oproti předchozím modelům zejména delší natáčecí čas.

Všechny nové modely Handycam® jsou kompatibilní s vypalovačkou VRD-MC6 DVD a VRD P1 DVDirect Express. Stačí jen stisknout tlačítko a uložit nové video ve standardním (SD) nebo vysokém (HD) rozlišení na běžné DVD disky, sdílet nebo záznam ihned sledovat na DVD nebo Blu ray™ přehrávači. Zařízení VRD-MC6 umožňuje také snadnou konverzi starého záznamu z videokazety přímo na DVD disk.

Řada flash a HDD videokamer Sony Handycam® pro jaro 2010 bude v prodeji od února 2010.


| Diskuse | Tiskové zprávy