Microsoft SideWinder X4 - klávesnice pro hráče

2. 2. 2010 14:37    Rubrika: Tiskové zprávy

Microsoft představil novou klávesnici pro hráče SideWinder X4

Microsoft SideWinder X4  - klávesnice pro hráče

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Profesionální herní klávesnice Microsoft SideWinder X4 s technologií anti-ghosting

Společnost Microsoft představila klávesnici SideWinder X4 nejen pro hráče akčních titulů. Nový model doplňuje stejnojmennou řadu profesionálních herních periferií o technologii anti-ghosting, která rozezná až 26 současně stisknutých kláves. Herní klávesnice SideWinder X4, na jejímž vývoji se podílela i renomovaná skupina inženýrů z výzkumné divize Microsoft Applied Sciences Group, podporuje také nastavitelné podsvícení kláves, pokročilou správu maker nebo přepínání mezi módy
a profily. Vedle hráčů ocení i programátoři 18 programovatelných tlačítek.

SideWinder X4 přináší novou technologii anti-ghosting, která dokáže rozeznat až 26 zároveň stisknutých kláves na rozdíl od limitovaného počtu u konvenčních klávesnic. Unikátní technologie je postavena na inovovaném integrovaném obvodu, který detekuje stisky kláves nezávisle na sobě1. Na jeho vývoji se podílel výzkumný tým z Applied Sciences Group, jež stojí i za unikátními technickými řešeními v next-gen konzoli Xbox 360, multimediálním dotykovém stolu Microsoft Surface a dalších produktech Microsoft Hardware.

„Při vývoji klávesnice jsme vycházeli ze zkušeností a zpětné vazby profesionálních hráčů,“ říká Steven Bathiche, pracovník výzkumného týmu v Microsoftu a dodává: „Věděli jsme tedy, že při dnešních náročných požadavcích na přesné ovládání, jsou maximálně dvě naráz stisknuté klávesy problém, proto jsme ve spolupráci s inženýry z Applied Sciences Group hledali řešení
a výsledkem je anti-ghosting technologie použitá v novince Microsoft SideWinder X4.“

Precizní herní klávesnice s pokročilými funkcemi

SideWinder X4 ovšem nepřináší pouze technologii anti-ghosting. Standardem této hráčské řady je i pokročilé nahrávání vstupních sekvencí, tzv. maker, pomocí kterých lze sloučit více kláves do jedné a ušetřit si tak čas opakováním častých klávesových zkratek. Univerzální hráči, kteří se nespecializují pouze na jeden herní titul, využijí možnosti tvorby a následného přepínání mezi několika herními profily. Klávesnice disponuje i nastavitelným podsvícením pro noční hraní a 18 programovatelnými klávesami, které se hodí nejen hráčům, ale i programátorům.

Profesionální herní klávesnice SideWinder X4 bude k dostání v maloobchodních sítích v březnu tohoto roku za doporučenou cenu 1 499 Kč včetně standardní tříleté záruky.

Více informací naleznete na microsoft.com/cze/hardware.

1 Konvenční klávesnice posílají informace o stisku po sériové sběrnici. V určitých případech však klávesnice nemusí rozeznat současný stisk dvou a více kláves. Technologie anti-ghosting však díky nezávislým sběrnicím tento problém odstraňuje. Sběrnice trojkombinace Ctrl + Alt + Del známá z Windows je speciálně konstruovaná, aby se tomuto problému vyhnula.


| Diskuse | Tiskové zprávy