Intel Core vPro zrychlí kancelářské aplikace

4. 2. 2010 20:41    Rubrika: Tiskové zprávy

Profesionální počítače budou vybaveny novými procesory Intel Core vPro

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

• Profesionální počítače postavené na procesorech Intel® Core™ vPro™ s technologií Intel Turbo Boost splňují rostoucí nároky na výkon kancelářských aplikací a zároveň jsou vybaveny pokročilým zabezpečením a funkcemi pro správu dat.
• Procesor Intel® Core™ i5 vPro™ dokáže provozovat kancelářské aplikace až o 80 % rychleji, multiplicitní aplikace až dvakrát rychleji a šifrovaný materiál dokáže zpracovat dokonce třikrát rychleji než v současnosti běžně používané počítače.
• Nová technologie Intel® Core™ vPro™ je vybavena integrovaným ovládáním „Keyboard-Video-Mouse“ (KVM Remote Control), vzdáleným řízením šifrování a novými zábranami proti zcizení dat.

Společnost Intel dnes představila rodinu procesorů Intel® Core™ vPro™ pro rok 2010. Reaguje tím na poptávku profesionálních uživatelů po výkonnějších a flexibilnějších procesorech, lepším zabezpečení dat proti krádeži a úspoře nákladů v rychle se měnícím IT prostředí. Právě tyto a další vlastnosti tvoří srdce nových profesionálních přenosných i stolních počítačů s novými procesory Intel, které se v současné době začínají objevovat na trhu po celém světě.

Procesory Intel Core vPro přicházejí v době, kdy se s nástupem videa, internetového telefonování a sociálních sítí výrazně mění firemní IT a výkon počítače se stává ještě větší prioritou.

„Firmy, zejména takové, které si nepořizovaly nové počítače několik let, mají nyní počítačové prostředí, jež nedokáže zvládnout aplikace, které si osvojují mnozí pracovníci a IT odvětví jako celek,“ prohlásil Rick Echevarria, viceprezident Intel Architecture Group a generální manažer divize Business Client Platform. „Integrace inteligentního výkonu v kombinaci s vyspělým zabezpečením a funkcemi umožňujícími úsporu nákladů, jimiž se procesory rodiny Intel Core vPro mohou pochlubit, poskytuje počítačovým firmám i malým a středním uživatelům naprosto nekompromisní platformu. Rovněž jsme nadšeni tím, že technologie Intel vPro nabízí IT prostředí flexibilitu vnímat virtualizaci klientů a provozovat aplikace typu cloud computing.“

Platforma postavená na rodině procesorů Intel Core vPro pro rok 2010 zahrnuje novou čipovou sadu Intel® Q57 Express, nové síťové zařízení Intel® 82577LM Gigabit pro notebooky a Intel® 82578DM pro stolní počítače. Nové počítače s Intel Core vPro pro rok 2010 aktuálně uvádějí na trh všichni významní výrobci včetně značek Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo či Toshiba. Kromě toho výrobci softwaru vyvíjejí řešení pro malé a středně velké firmy (SMB). A společnosti jako Bomgar, Kaseya, LANDesk, Level Platforms, LogMeIn, Microsoft, RealVNC, Spiceworks, Symantec a WinZip budou podporovat tyto funkce v nově chystaných produktech. Poskytovatelé IT služeb včetně společností AT&T Tech Support 360 a PlumChoice plánují zabudovat funkce nové technologie Intel Core vPro do své nabídky pro malé a středně velké podniky.

Jak myslet rychle
Procesory jsou postaveny na mikroarchitektuře Intel Nehalem a jsou vyráběny revolučním 32nanometrovým procesem. Intel integroval do procesorů vůbec poprvé grafiku s vysokým rozlišením a rovněž je osadil druhou generací tranzistorů High-K Metal Gate, které přispívají k vyšší rychlosti a zlepšují životnost baterie.

Procesory Intel® CoreTM i7 a i5 pro rok 2010 jsou vybaveny technologiemi Intel® Turbo Boost a Intel® Hyper-Threading, které umožňují adaptivní a „inteligentnější“ výpočetní výkon. Technologie Intel® Turbo Boost automaticky upravuje rychlost procesoru, jakmile zaregistruje nějakou změnu pracovního zatížení – například zrychluje při souběžném provozu několika aplikací nebo při sledování videa. Naopak dokáže snížit výkon, když si uživatel odskočí pro kávu a na počítači běží pouze aplikace na pozadí.

K vysokému výkonu a energetické efektivitě procesorů výrazně přispívá technologie Intel Hyper-Threading, která propojuje jednotlivá procesorová jádra „vlákny“, umožňujícími rychlejší zpracování instrukcí paralelně. Při standardizovaných testech se ukázalo, že notebook vybavený procesorem Intel Core i5 vPro pro rok 2010 dokáže pracovat s produktivními aplikacemi až o 80 % rychleji1, souběžné aplikace dokáže provozovat až dvakrát rychleji1 a důvěrná data ochránit až 3,5krát silněji než tři roky starý běžně prodávaný notebook.

Jak vyzrát na lumpy
Technologie Intel® Anti-Theft, kterou jsou nové procesory rodiny Intel vPro vybaveny, představuje značnou frustraci pro zloděje dat, neboť automaticky zablokuje přístup k počítači, a to tehdy, pokud server nebo integrovaná funkce v počítači dojde k názoru, že počítač byl ztracen či odcizen. Nová technologie Intel Anti-Theft verze 2.0 (Intel® AT 2.0) umožňuje šifrovacím řešením odepřít přístup ke kryptografickým klíčům hardwarovými prostředky a zcela znemožnit přístup k datům. Rovněž usnadňuje reaktivaci počítače, jakmile se opět dostane do správných rukou. Dále je možné nastavit zprávu, jež se objeví při náběhu operačního systému deaktivovaného počítače a je určena těm, kdo se do počítače budou pokoušet získat přístup. Technologii Intel AT 2.0 bude podporovat řada výrobců, například Fujitsu, HP, Lenovo a Panasonic, dále též bezpečnostní společnosti typu Absolute Software, PGP, Phoenix a WinMagic.

Lepší správa
S procesory Intel Core i5 a i7 vPro spolupracuje nové dálkové ovládání Intel Keyboard-Video-Mouse (KVM Remote Control). Je plně propojeno s integrovanou grafickou kartou, takže IT administrátoři se konečně zbaví nekonečného dotazování uživatelů „A co na obrazovce vidíte?“. Místo toho se jim displej uživatele zobrazí stejně jako uživatelům a budou mít nad počítačem plnou kontrolu, a to i v případě, že operační systém nebude aktivní. Dříve bylo pro zajištění KVM nutno nástrojů, které stály přes 200 dolarů na jedno PC.

Vzhledem k tomu, že u profesionálních počítačů je stále častější šifrování dat, vybavil Intel své nové procesory funkcemi, které se dokážou vyhnout snížení produktivity práce. Přímo do hardwaru byly začleněny nové instrukce pro standard pokročilého šifrování (Advanced Encryption Standard), které urychlují šifrování a následné dešifrování.

Nové procesory jsou vybaveny technologií Intel® Remote Encryption Management. Ta umožňuje IT pracovníkům vzdáleně spravovat počítače se zašifrovanými pevnými disky, bezpečněji tyto disky otevírat a zpřístupnit veškeré schopnosti nabízené technologií Intel vPro. Další zajímavou funkcí je PC Alarm Clock, která dokáže počítač v předem nastavený čas „probudit“ a ten si pak sám provede údržbu, bezpečnostní úkony a další úkoly.

Podpora pro malé a střední firmy...
OEM a výrobci počítačů, a to včetně společností ASI, Equus nebo Seneca Data, začali na trh uvádět notebooky pro malé a střední firmy postavené na procesorech rodiny Intel Core pro rok 2010 a dalších částech dodávaných společností Intel. Rozsáhlá škála notebooků, podporovaná programem Spring Peak, je vyvíjena výrobci jako Gigabyte a Pegatron, přičemž tyto notebooky jsou prodávány distribučním kanálem společnosti Intel. Platforma Spring Peak nabízí jedinečný design, dockovací stanici, 15,6palcový displej a podporu technologie Intel Anti-Theft.

... i pro velké podniky
Intel uvedl na trh novou platformu pro pracovní stanice postavenou na procesoru Intel Core i5 a čipové sadě Intel® 3450. Vytváří zcela novou úroveň základních pracovních stanic, které svým uživatelům poskytnou požadovanou efektivitu, výkon a spolehlivost. To vše za ceny, které se blíží cenám běžných osobních počítačů. Platforma je zaměřena na uživatele z řad malých a středně velkých firem a rovněž na firemní uživatele, kteří pracují s digitálním obsahem nebo CAD aplikacemi. Platforma využívá nové HD grafiky a byla certifikována pro použití na aplikacích společností ADOBE, Autodesk a dalších. Pracovní stanice založené na platformě představí partneři distribuční sítě Intelu včetně společností Fujitsu, HP, Lenovo a NEC.

Nové procesory Intel Core i5 a Core i7 disponují vedle rychlosti i vysokým bezdrátovým výkonem. Intel totiž představil dva nové 802.11n WLAN adaptéry, které jsou nabízeny pod typovými označeními Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 a Intel® Centrino® Advanced-N 6200. Adaptéry nabízejí multi-stream funkce ve standardu 802.11n, dvoupásmovou podporu, konzistentní pokrytí a vyšší rychlost (model 6300 až 450Mpbs, model 6200 300 Mbps). Intel rovněž představil adaptér Intel® Centrino® Advanced-N+WiMAX 6250, který nabídne až 20Mbps WiMAX a pokročilou 802.11abgn (až 300 Mbps) WiFi pro maximální pokrytí. Všechny tři adaptéry podporují technologii Intel vPro.


| Diskuse | Tiskové zprávy