Apple uvádí aplikaci Aperture 3

10. 2. 2010 11:59    Rubrika: Tiskové zprávy

Apple uvádí aplikaci Aperture 3

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Mezi nové funkce patří Faces, Places a Brushes

CUPERTINO, Kalifornie – 9. února 2010 – Společnost Apple® uvedla Aperture™ 3, novou verzi své aplikace pro úpravy a správu fotografií, s více než 200 novými funkcemi včetně Faces, Places a Brushes. Aperture 3 staví na nápaditých funkcích Faces a Places, které se poprvé objevily v aplikaci iPhoto® ’09, a umožňuje ještě snáz a rychleji organizovat velké knihovny snímků. Aperture 3 přináší nové nástroje pro jemné vylepšování fotografií včetně štětců Brushes pro malování požadovaných úprav na části fotek a předvoleb Adjustment Presets pro použití profesionálních fotoefektů jediným kliknutím. Svou práci můžete sdílet v atraktivních nových prezentacích, v nichž můžete kombinovat fotografie, zvuk, text a video ve vysokém rozlišení.

„Milióny lidí s oblibou používají aplikaci iPhoto k organizaci, úpravám a sdílení svých digitálních fotek,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového produktového marketingu společnosti Apple. „Aplikace Aperture 3 je určena jak pro profesionály, kteří pracují s obrovskými knihovnami fotografií, tak pro uživatele aplikace iPhoto, kteří chtějí posunout své fotografie dál se snadno použitelnými nástroji jako Brushes a Adjustment Presets.“

„Aperture 3 na to jde správně,“ řekl fotograf časopisu National Geographic Jim Richardson. „Nové nástroje pro úpravy obrázků jsou přesně takové, jaké jsem si přál. Pracuje se s nimi tak snadno a dávají mi takovou úroveň kontroly, jakou jsem ani nepokládal za možnou.“

„Zvolil jsem Aperture, protože to byla nejvýkonnější archivační aplikace na trhu, ale teď je to zároveň neuvěřitelný nástroj pro práci s obrázky,“ řekl Bill Frakes, kmenový fotograf Sports Illustrated. „Ze zásadních změn v Aperture 3 jsem víc než nadšený.“

Aperture 3 vám umožňuje organizovat velké knihovny fotek s ještě větší flexibilitou pomocí členění na projekty a pomocí nových funkcí Faces a Places. Faces pomocí rozpoznávání tváří vyhledává a organizuje fotky podle osob na snímcích. Můžete zobrazit tváře napříč celou knihovnou, nebo zobrazit jen tváře vyskytující se ve vybraných projektech. V novém zobrazení, které urychluje proces organizace, zobrazuje Aperture 3 tváře, které byly rozpoznány, ale zatím nebyly označeny jménem. Funkce Places vám umožňuje vyhledávat fotografie podle toho, kde byly pořízeny. Stejně jako v aplikaci iPhoto automaticky převádí GPS data geokódů na srozumitelné názvy míst. V aplikaci Aperture 3 můžete přiřazovat místa přetažením fotek na mapu nebo pomocí pozičních informací z fotoaparátů vybavených přijímačem GPS, sledovacích zařízení nebo z přístroje iPhone®.

Nová funkce Brushes vám umožňuje přidat fotografiím profesionální šmrnc jednoduchým malováním efektů na snímek. Aperture 3 obsahuje 15 štětců Quick Brush, které plní nejoblíbenější úlohy jako Dodge, Burn, Polarize a Blur, a to bez komplikovaných vrstev nebo masek. Štětce automaticky rozpoznávají hrany na snímcích, což vám pomůže efekty přesně použít nebo odstranit. Aperture 3 obsahuje desítky programů Adjustment Preset, které jediným kliknutím aplikují na celý snímek určitý styl nebo vzhled. Můžete si vytvořit vlastní nastavení nebo importovat nastavení jiných fotografů a zkoumat jejich pracovní postupy.

Aperture 3 umožňuje snadno sdílet vaši práci v atraktivních prezentacích, v nichž můžete kombinovat fotografie, zvuk, text a video ve vysokém rozlišení. Můžete si vybrat jeden ze šesti motivů navržených společností Apple, nebo si zvolit vlastní přechody, pozadí, okraje a titulky, dokonce i přidat vlastní hudební doprovod. Své prezentace můžete přímo exportovat do aplikace iTunes®, abyste si je mohli vzít s sebou v přístroji iPhone nebo iPod touch®. Fotografie také můžete sdílet jako krásné výtisky, navrhovat vlastní fotoknihy a publikovat je na fotoweby jako Facebook nebo Flickr, přímo z aplikace Aperture 3.

Ceny a dostupnost
Aplikace Aperture 3 bude k dispozici prostřednictvím autorizovaných distributorů a prodejců společnosti Apple. Informace o cenách vám poskytnou autorizovaní distributoři a prodejci společnosti Apple. 30denní zkušební verzi si můžete stáhnout z webu www.apple.com/aperture/trial . Aperture 3 je 64bitová aplikace pro systém Mac OS® X Snow Leopard® na počítačích Mac s procesory Intel Core 2 Duo. Úplné informace o systémových požadavcích, online výukové materiály a podrobné informace o aplikaci Aperture 3 najdete na webu www.apple.com/aperture.

Společnost Apple odstartovala revoluci v osobních počítačích v sedmdesátých letech minulého století s počítačem Apple II a v osmdesátých letech přetvořila osobní počítač na Macintosh. Dnes je společnost Apple i nadále vedoucí silou inovace v odvětví a její počítače, operační systém OS X, iLife a profesionální aplikace získávají mnohá ocenění. Apple také vede revoluci digitálních médií se svými přenosnými přehrávači hudby a videa iPod a internetovým obchodem iTunes a vstoupil na trh mobilních telefonů s revolučním přístrojem iPhone.


| Diskuse | Tiskové zprávy