Notebook Toshiba Satellite U500

11. 2. 2010 18:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Toshiba opět vylepšila užitnost svého mobilního 13,3palcového laptopu zakomponováním dotykového displeje pracujícího v systému Windows 7

Notebook Toshiba Satellite U500

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, představila mobilní notebook Satellite U500 s displejem pro dotyková gesta. Tento kompaktní, lehký a skladný notebook s působivým designem je nyní k dispozici s dotykovým displejem o úhlopříčce 33,8 cm (13,3 palců). Displej umožňuje nový způsob navigace prostřednictvím dotyků prstu. Notebook Satellite U500 s dotykovým displejem bude v Evropě k dispozici během druhé poloviny února 2010.

„Jednoduchá obsluha je jedním z klíčových kritérií pro konstrukci notebooků Toshiba, přičemž zaměření se na potřeby zákazníka je naším cílem,“ říká Thomas Teckentrup, generální ředitel divize pro produkty, obchodní strategii a vývoj v Computer Systems Group EMEA. „Duální přístup s podporou konvenční klávesnice a zároveň s inovativním ovládáním pomocí dotykového displeje pro dotyková gesta posouvá využitelnost našeho mobilního notebooku na novou úroveň.“

Přirozený způsob navigace
13,3palcový notebook Satellite U500 v luxusním hnědém provedení s texturou a dotykovým displejem využívá výhod aplikace Windows Touch, která je dostupná v systému Windows 7. Nyní si uživatelé mohou vybrat, zda chtějí své aplikace obsluhovat pomocí Touch Padu, externí myši, klávesových zkratek nebo pomocí dotykových gest přímo na dotykovém displeji. Téměř každý program, který pracuje pod operačním systémem Windows 7, nyní reaguje na dotyk prstu. Uživatelé mohou listovat v dokumentu nebo na webové stránce tím, že prstem posouvají po obrazovce nahoru nebo dolů, zatímco dvojklik mohou provádět prostým dvojím poklepáním na displej. Kliknutí pravého tlačítka se jednoduše provádí funkcí „stiskni a přidrž“, pomocí níž lze soubory uchopit a přesouvat. Roztahováním dvou prstů od sebe lze obrázky či dokumenty zvětšovat a otáčením jednoho prstu kolem druhého lze obrázky otáčet. Kromě uvedených multi-dotykových gest jsou k dispozici ještě mnohá další.

LifeSpace je nyní ještě pohodlnější
Dotykový displej dále zlepšuje užitnost aplikace Toshiba LifeSpace určené pro zvýšení produktivity práce. Toshiba LifeSpace nabízí nástroj BulletinBoard k organizaci projektů a rovněž aplikaci ReelTime pro vyhledávání požadovaných souborů.

Šetrné k životnímu prostředí a podporující udržitelný rozvoj
Jako nadnárodní společnost se Toshiba snaží chovat odpovědně k životnímu prostředí, a proto dohlíží na to, aby všechny notebooky plně vyhovovaly evropským normám WEEE a směrnicím RoHS. Společnost Toshiba proto efektivně snižuje dopad své činnosti na životní prostředí tím, že omezuje používání olova, rtuti a dalších nebezpečných látek. Kromě toho systém Toshiba Eco utility pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a informuje uživatele o množství energie, kterou jejich laptop spotřebovává. Notebook Satellite U500 se řadí do třídy ENERGY STAR® 5.0.


| Diskuse | Tiskové zprávy