ASUS na CeBITu - netbooky pro cloud computing

3. 3. 2010 18:11    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS představil na letošním CeBITu celou sadu řešení a produktů pro tzv. cloud computing služby, které umožňují spouštění počítačových aplikací nebo ukládání dat přímo na internetu. Patří k nim nová generace netbooků Eee PC, čtečka elektronických knih DR-900, multimediální přehrávač O!Play HD2, síťové úložiště NAS-M25 a další produkty.

ASUS na CeBITu - netbooky pro cloud computing

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nová generace Eee PC – přístup ke cloud computing službám na cestách
Nová, již čtvrtá generace netbooků Eee PC, přichází se zcela novým designem. Mezi novými modely zaujme netbook Eee PC 1018P s hliníkovým šasi a portem USB 3.0, který nabízí velmi rychlé přenosy dat. Počítače této nové řady se vyznačují velmi malou tloušťkou a nízkou hmotností a nabízejí velmi rychlý přístup ke cloud computing službám na cestách. K dispozici jsou funkce pro rychlou synchronizaci se stolním počítačem zajišťující pohodlnou zálohu dat, vylepšené zabezpečení pomocí otisků prstů a 500 GB úložného prostoru on-line. U modelu Eee PC 1015P mohou uživatelé díky technologii ASUS Super Hybrid Engine očekávat až 14hodinovou výdrž na baterie.

Čtečka elektronických knih DR-900
Štíhlá a elegantní - těmito slovy by se dala popsat čtečka elektronických knih DR-900, která je vybavena bezdrátovým připojením Wi-Fi a volitelným připojením 3G. Prodloužená výdrž baterie umožní uživatelům přečíst více než 10 000 stránek nebo dvacet 400stránkových románů na jediné nabití. 9” čtečka DR-900 má monochromatický ePaper displej, který dokáže ostře vykreslit jednotlivé stránky. Díky tomu je i několikahodinové čtení velmi pohodlné. Toto zařízení lze pouhým otočením nastavit na výšku nebo na šířku a text se sám automaticky přizpůsobí. Pomocí dotykové obrazovky a svých prstů si mohou uživatelé jednoduše psát poznámky, aniž by museli použít stylus nebo samostatnou klávesnici.

Další produkty z rodiny Eee PC
24” EeeTop PC je domácí zábavní centrum, které dokáže nahradit stolní počítač, televizor i audio systém. Jednoduše stahuje multimediální obsah a nabízí reprodukci zvuku i obrazu ve velmi dobré kvalitě.
EeeKeyboard PC je plně funkční PC zabudované v přenosné klávesnici. Lze jej připojit k jakémukoli displeji a přehrávat multimédia. Prostřednictvím obou řešení mohou uživatelé přistupovat ke cloud computing službám ze svého domova.

Multimediální přehrávač O!Play HD2
ASUS O!Play HD2 je první multimediální přehrávač na světě, který podporuje nový standard USB 3.0. Ten zajišťuje přenos dat až desetinásobnou rychlostí oproti přehrávačům využívajícím současné rozhraní USB 2.0. Přehrávač je vybaven velkokapacitním pevným diskem o velikosti 3,5”. Kromě připojení k multimediální knihovně zajišťuje O!Play HD2 přístup k více než 20 000 digitálních rádií a 100 internetových televizních stanic. Tento model nabízí také kvalitní, nekomprimovaný 7.1kanálový zvuk s podporou bit-streamingu.

Sdílení zabezpečeného obsahu - domácí server TS mini a síťové úložiště NAS-M25
ASUS Home Server TS mini umožňuje několika domácím nebo vzdáleným uživatelům prohlížet digitální fotografie, sledovat videa, kontrolovat záznamy domácího bezpečnostního systému, poslouchat streamovanou hudbu nebo nahrávat soubory. Kromě toho dokáže díky 500 GB dodatečného úložného prostoru on-line automaticky zálohovat data až z 10 domácích počítačů. Nástroj ASWM prostřednictvím e-mailu informuje uživatele o případných provozních chybách, aby mohli na dálku zajistit jejich nápravu. Aby byla data uživatelů v bezpečí, umožňuje úložiště ASUS NAS-M25 s kapacitou 4TB vytvářet kompletní zálohy systému. Díky tomu lze i po případném zhroucení systému všechna data snadno a rychle obnovit. Uživatelé mohou také sdílet soubory prostřednictvím FTP, a to i v případě, že jsou PC právě vypnuta.

Síťové produkty
Bezdrátové routery ASUS lze velmi snadno nastavit pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní EZ UI, které zpřístupňuje surfování na internetu ihned po instalaci zařízení. Modely ASUS RT-N76U a RT-N56U umožňují rychlé a stabilní stahování dat díky 300 000 souběžných relací a také rychlé přenosy souborů v méně zaplněném pásmu 5 GHz. Tato zařízení totiž podporují obě nejčastěji využívaná pásma. Oba routery podporují souběžné skenování a tisk, takže uživatelé mohou bezdrátově tisknout z kterékoli místnosti v domě.

Cloud computing služby prostřednictvím ASUS Access
ASUS nabízí prostřednictvím služby ASUS Access on-line přístup k hrám i multimediálnímu obsahu. Uživatelé mohou přistupovat k časopisům, hudbě, filmům nebo videozpravodajství. ASUS spolupracuje s partnery, mezi něž patří například Zinio, Aupeo nebo Bild Group – největší zpravodajské služby v Evropě – a s jejich pomocí poskytuje uživatelům aktuální podrobné informace. Pomocí cloud computingu mohou uživatelé zabezpečit nebo obohatit své PC tisícovkami utilit a programů. Za zmínku stojí neomezené webové úložiště pro zálohu dat a sdílení souborů, antivirová ochrana, nástroje ochrany proti krádeži a celosvětové služby Wi-Fi.


| Diskuse | Tiskové zprávy