Notebooky Samsung poprvé na českém trhu

3. 3. 2010 20:03    Rubrika: Tiskové zprávy

Nový design Touch of Color, skvělý výkon a LED displej s vysokým rozlišením a nejostřejším obrazem, taková je charakteristika nových notebooků Samsung modelové řady R

Notebooky Samsung poprvé na českém trhu

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Samsung Electronics Co. Ltd., přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, dnes rozšířila své portfolio produktů na českém trhu o sortiment notebooků. Jako první se českému uživateli představí ultrastylové notebooky Samsung řady R v podobě výkonných modelů Samsung R780, R580 a R480 a stylových modelů Samsung R530.

S výkonnými notebooky R780, R580 a R480, jenž jsou osazeny procesorem Intel®Core™ i5-430M* budete vždy o krok napřed, protože procesor automaticky přiděluje výpočetní výkon tam, kde je ho nejvíce zapotřebí. Ať už se rozhodnete nahrávat video ve vysokém rozlišení (HD), skládat digitální hudbu, upravovat fotografie nebo hrát nejnovější počítačové hry, tyto notebooky vám umožní provádět více úkolů s větší lehkostí a produktivitou než kdykoli předtím.

Skvělý výkon nových notebooku Samsung řady R je ukryt ve výjimečně designovém a ergonomickém těle. Elegantní, ultrastylové provedení Touch of Color s možností volby vzoru vás zaujme stejně tak, jako špičkový obraz LED displejů. Kryt notebooku je odolný proti poškrábání a je speciálně navržen tak, aby na něm nezůstávaly otisky prstů a aby chránil notebook před nevyhnutelnými nárazy a otřesy při každodenním používání.

Nové notebooky Samsung řady R nabízejí úžasné možnosti zobrazení. Jejich LED displeje s vysokým rozlišením poskytují nejostřejší obraz a nejvýraznější barvy. Díky obrazovce s poměrem stran 16:9 a grafické kartě NVIDIA GeForce* si vychutnáte i ten nejnovější film nebo hru v HD rozlišení.

Notebooky Samsung řady R disponují také rozmanitou paletou užitečných nástrojů. Mezi jedny z nejobdivovanějších patří USB port "sleep-and-charge" (pouze u modelů R780, R580 a R480), díky kterému můžete přenosná zařízení nabíjet i v případě, že je notebook vypnutý. Další užitečnou funkcí je aplikace AnyPC** pro vzdálený přístup do počítače. Ta pomocí jediného kliknutí umožní bezpečné připojení k počítači doma nebo v kanceláři, a usnadňuje tak přenos a prohlížení souborů v případě, že jste třeba na cestách. Unikátní software Phoenix Failsafe®*** (pouze u modelů R580, R530 a R480) poskytuje užitečný nástroj pro sledování vašeho počítače, pokud dojde k jeho odcizení. Tato velmi praktická služba, která má odradit zloděje, vám umožní vystopovat místo ztraceného nebo ukradeného notebooku a šifrovat, spravovat, stahovat nebo mazat vaše životně důležitá data.

"Notebooky Samsung řady R jsou v počítačovém světě naprosto všestranné - nabízejí vynikající mobilní výkon a zábavu v elegantním a odolném provedení Touch of Color," uvádí David Šedina, produktový manažer diveze IT společnosti Samsung. "Vzhledem k moderní grafice, multimediálním možnostem a velkým pevným diskům jsou nové notebooky řady R určeny k uspokojení poptávky dnešních spotřebitelů po systémech, které dokážou přehrát neuvěřitelné hry a filmy v HD rozlišení."

Všechny notebooky Samsung řady R získaly známku TCO Certified, která představuje hlavní standard v oblasti ekologie a použitelnosti, a vyhovují též normě ECO RoHS. Jsou navrženy ergonomicky pro snadné používání a optimální výkon, neobsahují rtuť a díky LED displejům s podsvícením mají výrazně nižší spotřebu energie. Jejich ultralehký, robustní a kompaktní design přináší také ekologické výhody, protože ve výrobní a provozní fázi jejich životního cyklu se spotřebovává méně energie.

Notebooky Samsung R780, R580 a R480 a R530 budou v prodeji v České republice od 14.990,- včetně DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy