Acer Veriton N270G

18. 3. 2010 18:42    Rubrika: Tiskové zprávy

Nový Acer Veriton N270G

Acer Veriton N270G

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Jasná odpověď na požadavek nejvyšší produktivity a nejnižší prostorové náročnosti

Tenké provedení ve tvaru diamantu, kompaktní tvarový faktor, energeticky účinný procesor, výkonné grafické řešení a užitečný software dokazují, že nový Acer Veriton N270G má veškeré předpoklady pro optimální výpočetní výkon při nízké spotřebě a nákladech na údržbu.

Je ideální pro malé kanceláře, školy, veřejnou dopravu, výstavní haly, hotelové recepce, letištní odbavovací přepážky a jiná pracoviště s omezeným prostorem. Představuje dokonalou rovnováhu mezi produktivitou a účinností. Neobyčejně kompaktní počítač (s objemem pouhý 1 litr!) využívá velmi efektivně prostor, ať už je umístěný na stojanu, anebo upevněný na zadní straně vybraných monitorů Acer.

Veriton N270G je osazen energeticky účinným procesorem Intel® Atom™ D510, který nabízí 64bitový výkon dvou jader ve spojení s čipsetem Intel® NM10 Express. Výsledkem je optimální platforma, na níž lze sledovat filmy ve vysoké kvalitě, surfovat na internetu anebo efektivně pracovat s kancelářským softwarem. Veriton N270G je vybaven až 4GB pamětí a integrovanou grafikou GFX, která přehrává videa ve vysoké kvalitě a zobrazuje snímky naprosto ostře a přesně. Pevný disk s velkou kapacitou a vestavěná multiformátová čtečka paměťových karet zjednodušují ukládání a sdílení dat.

Energeticky účinný systém snižuje nepříznivé dopady na životní prostředí i náklady na údržbu. Veriton N270G, osazený energeticky účinným procesorem, spotřebuje díky technologii Acer PowerSaver jen tolik energie, kolik skutečně potřebuje. Splnění požadavků Energy Star® zaručuje úsporný provoz. Vzhledem ke svému neobyčejně kompaktnímu provedení klade Veriton N270G i menší nároky na spotřebu obalového materiálu, který je navíc vyrobený z recyklovaných surovin.

Promyšlený design zaručuje inteligentní vedení kabelů, a tedy zabraňuje vzniku nepřehledné kabelové změti a současně zajišťuje snadný přístup k nejpoužívanějším portům. Ke snadné obsluze přispívá umístění tlačítka vypínače, které se nachází nad displejem v případě, že je počítač upevněn na zadní straně monitoru.

Počítač Veriton N260 je vybaven sadou utilit Veriton ControlCenter, která zjednodušuje pracovní prostředí, neboť soustřeďuje nejdůležitější funkce a šikovné nástroje na jediném snadno dostupném panelu a tím šetří čas a energii uživatelům a navíc usnadňuje i rutinní úkoly.
Veriton ControlCenter se skládá z následujících utilit:
• Acer QuickMigration urychluje provádění aktualizací a přenos osobních údajů z jednoho osobního počítače na jiný prostřednictvím společného síťového kabelu.
• Acer PowerSaver umožňuje nastavit konfiguraci úrovně výkonu v závislosti na způsobu využití počítače: nízký výkon a úspora energie při běžném používání a vysoký výkon, jakmile jsou na počítač kladeny zvýšené nároky.
• Acer SmartBoot automaticky zavádí často používané programy do systémové lišty při spuštění.
• Acer eLock Management zablokuje heslem zařízení s výměnnými datovými úložišti, optické mechaniky a další rozhraní, a tak chrání data proti krádeži v případě, že počítač je ponechán bez dozoru.
• Acer eSettings Management s intuitivním ovládáním rozhraní nabízí úplnou kontrolu nad funkcí systému prostřednictvím pohodlného nastavení konfigurace.

Veriton N270G je dále vybaven softwarem Acer Client Manager pro vzdálené provádění běžných úkolů správy IT a zjednodušení správy sítě.

Technické údaje Veriton N270G
Operační systém:1 Originální 32bitová Windows® 7 Professional
Originální Microsoft® Windows® XP Professional (Service Pack 3)
Procesor:1 Procesor Intel® Atom™ D510
Čipset: Čipset Intel® NM10 Express
Paměť:1, 2 Až 4GB DDR2 667 MHz SDRAM (jednokanálová)
Pevný disk:1 Pevný disk Serial ATA až 160 GB
Grafika: Integrované grafické řešení Intel® D510 GFX, které zahrnuje:
• Grafický akcelerátor Intel® Graphics Media Accelerator 3150 (GMA 3150):
• Podpora Intel® Dynamic Video Memory Technology (DVMT) 4,0
Podpora Microsoft® DirectX® 9
Zvuk: Integrovaný zvuk s vysokým rozlišením s podporou 2 kanálů
Síť: Lokální síť: Gigabit Ethernet
Rozhraní: Přední:
• Víceformátová čtečka s podporou paměťových karet Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), xD-Picture Card™ (xD), Memory Stick™ (MS)
• 6x port USB 2.0
• Konektory pro sluchátka a mikrofon s vysokým rozlišením
Zadní:
• Port Ethernet (RJ-45)
• Sériový port
• Port D-Sub VGA
• Konektor pro síťový adaptér
Rozšíření: Slot PCI Express® Mini 1.1 x1
Software: Veriton ControlCenter (Acer eLock Management, Acer eSettings Management, QuickMigration, PowerSaver, SmartBoot, HelpDesk)
Acer Client Manager3
Acer eRecovery Management
Acer Security Suite
Adobe® Reader®
CyberLink® PowerDVD™
McAfee® Internet Security Suite Trial13
Microsoft® Office 2007 Service Pack 2 (Ready/zkušební)
Zabezpečení: Acer eLock Management
Slot pro zámek Kensington
OneButton Recovery
Rozměry: 192 (d) x 192 (v) x 36 (š) mm
BIOS: AMI PnP BIOS kompatibilní s SMBIOS 2,6
Napájení: 65W síťový adapter se síťovou šňůrou
Splnění předpisu: PC 2001, EuP Lot 6, ENERGY STAR®
Schválení: FCC, CE, BSMI, CCC, VCCI, MET, Nemko (CB & Bauart)
Příslušenství: USB klávesnice a myš Acer
Volitelné: LCD monitor Acer
Karta Mini PCI Express® Wireless LAN
Držák VESA
Windows®. Life without Walls™. Acer doporučuje Windows 7.
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Sdílená systémová paměť může být využita pro podporu grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti využitelná pro operační systém může být zmenšena o velikost vyhrazené a sdílené systémové paměti využívané grafickým řešením a zdroji, které používá operační systém.
3. Rozlišení/obnovovací frekvence závisí na monitoru a nastavení barvy/hloubky.
4. Využívá řešení Altiris™.
5. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Hongkong (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), Tchajwan a Singapur; 60denní zkušení doba pro ostatní oblasti.


| Diskuse | Tiskové zprávy