NETGEAR rozšiřuje nabídku úložných zařízení ReadyNAS

1. 4. 2010 19:44    Rubrika: Tiskové zprávy

NETGEAR rozšiřuje nabídku úložných zařízení ReadyNAS pro virtualizovaná prostředí

NETGEAR rozšiřuje nabídku úložných zařízení ReadyNAS

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Světová jednička v oblasti úložných zařízení pro SMB firmy uvádí na trh nové modelové řady ReadyNAS podnikové třídy s maximálním výkonem a 10Gb/s ethernetovým připojením

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení a jednička v oblasti síťových datových úložišť pro SMB firmy (viz tisková zpráva www.netgear.com/About/PressReleases/en-US/2009/20090608.aspx), rozšířila produktovou řadu úložných zařízení ReadyNAS pro malé a středně velké firmy o dvě nová vysoce výkonná síťová úložiště NAS optimalizovaná pro virtualizovaná prostředí.

S podporou až pro 500 uživatelů, špičkovým výkonem a náklady stlačenými na minimum jsou dvě nové modelové řady ReadyNAS 3100 a ReadyNAS 4200 ideální k nasazení do menších či středních firem jako primární datová úložiště nebo do velkých podniků jako sekundární úložné řešení. Nové modely řady ReadyNAS představují vysoce výkonné systémy pro spolehlivé ukládání dat s integrovanou podporou replikace či možností zálohování ve virtualizovaných IT infrastrukturách, což představuje ideální kombinaci pro firmy, které chtějí snížit svoje náklady a přitom zvýšit flexibilitu.

„Uvedením modelů ReadyNAS 3100 a ReadyNAS 4200 si NETGEAR dále upevňuje svoji vedoucí pozici v oblasti síťových datových úložišť pro SMB firmy,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Ať už se jedná o pobočky velkých nadnárodních korporací nebo třeba datová centra střední velikosti, NETGEAR vždy dokáže nabídnout výkonné a cenově dostupné řešení pro ukládání dat, které podporuje datově nejnáročnější aplikace a virtualizovaná serverová prostředí. Navíc díky kombinaci s produktovými řadami pokročilých přepínačů, bezdrátových prvků a řešení pro zabezpečení sítí poskytuje NETGEAR nejkomplexnější nabídku síťových řešení na trhu.“

Řada ReadyNAS 3100 představuje 1U řešení pro montáž do stojanu se čtyřmi pozicemi pro pevné disky, které dokáže poskytnout až 8 terabajtů (TB) úložné kapacity v jediném systému. Datová úložiště řady ReadyNAS 4200 nabízejí 2U řešení pro montáž do stojanu s dvanácti pozicemi pro pevné disky, díky nimž lze využívat úložnou kapacitu až 24 TB a dvě redundantní jednotky v jediném systému. Obě novinky samozřejmě nabízejí, stejně jako stávající členové řady ReadyNAS, certifikaci pro VMware a unifikovaný, vysoce výkonný systém ReadyNAS RAIDiator vyvinutý na bázi operačního systému Linux.

Řešení NETGEAR ReadyNAS 3100 a 4200 obsahují špičkové funkční zázemí podnikové třídy v precizní a osvědčené hardwarové architektuře ReadyNAS. Zařízení ReadyNAS 3100 se čtyřmi SATA pozicemi pro pevné disky je prvním 1U úložným systémem pro montáž do stojanu v cenové hladině do 5 000 USD, který nabízí redundantní napájení pro zajištění maximální spolehlivosti provozu. Přístroje z řady ReadyNAS 4200 s dvanácti SATA pozicemi pro pevné disky zase představují první řešení ReadyNAS podporující ethernetovou síťovou infrastrukturu s rychlostí připojení 10 Gb/s. Zákazníci díky tomu mohou využívat výrazně lepší propustnosti, doby odezvy, spolehlivosti a účinnosti, což představuje ideální výstupní parametry pro virtualizaci serverů, databází a dalších kritických podnikových aplikací v SMB firmách.

Stěžejní funkce řešení NETGEAR ReadyNAS 3100 a 4200:
• Unifikovaná architektura podporující souborové architektury NAS a správu aplikací iSCSI – sdílení souborů, bezpečné replikace, snadný vzdálený přístup, cloud backup, obnovu po haváriích či virtualizaci serverů napříč operačními systémy operační systémy Windows, UNIX/Linux a Mac.
• Platforma se špičkovým výkonem pro nejnáročnější aplikace – díky procesoru Intel® Quad Core a 10Gb/s ethernetu (v případě ReadyNAS 4200) nabízí i poskytuje síťovou konektivitu více než třikrát výkonnější, než dosavadní ReadyNAS zařízení.
• Nejspolehlivější řešení pro kritické podnikové aplikace díky SATA pozicím pro pevné disky s podporou hot swap, redundantnímu systému chlazení, redundantním síťovým portům, Error-Correcting Code (ECC) paměti a redundantnímu napájení.

„Jednou z dlouhodobých výzev pro všechna IT oddělení je hledání cenově nejefektivnějších a přitom vysoce spolehlivých a výkonných systémů pro ukládání dat ve firemní IT infrastruktuře. Díky tomu firmy začaly využívat virtualizační řešení nabízející efektivní snížení nákladů, zvýšení provozní flexibility a více šetrnosti k životnímu prostředí,“ řekl Benjamin Woo, viceprezident výzkumné skupiny IDC Enterprise Storage Systems. „Nové úložné systémy společnosti NETGEAR jsou výborným příkladem cenově dostupných a přitom vysoce výkonných platforem, které jsou zapotřebí ve firemních virtualizovaných prostředích.“

V modelové řadě ReadyNAS 3100 budou zákazníci moci zakoupit přístroje s úložnou kapacitou 4 TB nebo 8 TB za cenu začínající na 3 800 USD. Zařízení ReadyNAS 4200 budou v prodeji osazená 12 TB nebo 24 TB úložné kapacity za cenu od 10 000 USD. Přístroje z obou modelových řad by měly celosvětově vstoupit do prodeje na konci letošního dubna, jejich budoucí majitelé se mohou těšit i na třicetidenní zkušební verzi služby ReadyNAS Vault pro spolehlivé online zálohování a obnovu dat, či pětiletou záruku. Více informací o produktové řadě ReadyNAS je k dispozici na anglickém webu www.readynas.com nebo českých produktových stránkách:
- www.netgear.cz/cs/produkty/pro-firemni-uzivatele/ulozna-zarizeni/readynas-3100.html,
- www.netgear.cz/cs/produkty/pro-firemni-uzivatele/ulozna-zarizeni/readynas-4200.html.


| Diskuse | Tiskové zprávy