Plazmové televizory Panasonic VIERA G20 a V20

9. 4. 2010 15:04    Rubrika: Tiskové zprávy

a luxusní výbava

Plazmové televizory Panasonic VIERA G20 a V20

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Certifikace THX potvrzuje, že vaši filmoví hrdinové se budou na těchto modelech zobrazovat v barvě a kvalitě, v jaké je režiséři natočli!

Nové plazmové televizory Panasonic mají větší ambice než být „jen pouhou televizí“. Útočí na výsadní postavení MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA VAŠÍ DOMÁCNOSTI, protože šířka a kvalita jejich služeb zláká u vás doma zaručeně všechny napříč generacemi a zájmy. Vyspělá technologie NeoPDP brilantně zobrazuje rychlý pohyb, takže potěší pravidelné diváky sportovních přenosů, fanoušky akčních filmů a nepochybně nadchne i náruživé hráče videoher. Modelové řady Panasonic VIERA G20 (úhlopříčky 42, 46 a 50 palců) a V20 (42 a 50 palců) jsou osazeny plazmovými panely s Full HD rozlišením 1 920 x 1 080 a jejich luxusní výbava nabízí fantastické možnosti využití – bezplatné videohovory přes aplikaci Skype, nahrávání na přenosný pevný disk, přístup na internet i propojení s domácí bezdrátovou sítí. Nové televizory přehrají VŠECHNY FORMÁTY a nejvyšší řada V20 je vybavena třemi tunery DVB-T, S i C, takže na nich můžete sledovat i vysílání satelitních stanic.

Videohovory přes Skype
Aplikace se do televizoru nainstaluje automaticky a její obsluhu zvládne i člověk, který Skype na počítači nikdy nepoužíval. Nejdřív přes USB port připojíte k televizoru kameru a mikrofon a dálkovým ovladačem zahájíte hovor. Při prvním přihlášení stačí zadat přihlašovací údaje, nebo si vytvořit nový účet. Mikrofony zachytí čistý zvuk i ze vzdálenějšího místa, takže uživatel nemusí stát před obrazovkou, aby jeho protějšek zřetelně rozuměl, co si říkají. Při volání mezi dvěma televizory VIERA potěší videohovor v HD rozlišení 1 282 x 700 i dobře prokreslený zvuk, který je mnohem kvalitnější než z počítačových reprobedýnek. Telefonáty přes aplikaci Skype jsou samozřejmě bezplatné.

Přímé nahrávání na pevný disk
Mezi praktické novinky patří i možnost nahrávat sledovaný pořad na externí pevný disk připojený přes USB port. Přes jednoduché intuitivní rozhraní lze nahrávání dopředu naprogramovat.

Wi-fi adaptér & podpora komprimovaných formátů
Na své si přijdou také fanoušci komprimovaných formátů. K tomu, aby si mohli své bohaté archivy zálohovaných filmů a TV seriálů přehrát na televizoru VIERA, už nemusí nic vypalovat na DVD. Videosoubory ve formátech AVCHD, WMV, DivX a DivX HD lze přehrát buď z přenosného disku nebo „streamovat“ přes bezdrátový wi-fi adaptér, který umožňuje sdílení multimediálních souborů v domácí síti. Modelová řada V20 má wi-fi adaptér ve standardní výbavě, k televizorům řady G20 lze tzv. USB dongle přikoupit.

VIERA CAST
Funkce VIERA CAST nabízí přístup k populárnímu internetovému obsahu. Stisknutím jediného tlačítka divák získá bezplatný a okamžitý přístup do kompletního archivu stanice TV NOVA a na zpravodajský server Tn.cz, na videoserver YouTube či další oblíbený portál Picasa. Sportovním fanouškům umožní VIERA CAST sledovat zpravodajství a strhující videa stanice Eurosport.

Vynikající obraz technologie NeoPDP
Inteligentní zpracování obrazu 600 Hz, rychlost odezvy panelu 0,001 ms a dynamický kontrast 5 000 000 : 1 jsou parametry natolik výmluvné, že nepotřebují další komentář. Všechny technologie pro optimalizaci obrazu se společnými silami starají o to, aby si divák mohl vychutnat v nejvyšší kvalitě i ten nejrychlejší pohyb. Impozantní je rovněž sytost černé barvy, která dosahuje téměř nekonečné hodnoty (Infinite black). Žádná konkurenční technologie nenabídne takovou kvalitu zobrazení jako plazmový panel NeoPDP. Potvrzením, že oba modely nejvyšší řady prošli těmi nejpřísnějšími testy, je i prestižní certifikace THX. Ta se uděluje pouze v tom případě, že je televizor schopen poskytnout precizní audiovizuální zážitek, na jaký jsme zvyklí z profesionálně vybavených kinosálů.

Za špičkovými technologiemi nezaostává ani propracovaný design. Nová modelová řada se vyznačuje tenkým profilem a kovovou povrchovou úpravou, která vynikne v libovolně barevně pojatém interiéru.

Plazmové televizory Panasonic VIERA G20 a V20 se budou prodávat od dubna za doporučené maloobchodní ceny 26 995 Kč (TX-P42G20E), 31 995 Kč (TX-P46G20E), 36 995 Kč (TX-P50G20E), 38 995 Kč (TX-P42V20E) a 48 995 Kč (TX-P50V20E).


| Diskuse | Tiskové zprávy