Digitální videokamera Panasonic HDC-SD600

19. 4. 2010 20:07    Rubrika: Tiskové zprávy

Žádný dobrý film ani rodinné video nevznikne bez kvalitní techniky. Nová videokamera Panasonic vyniká nejen prvotřídními parametry, ale také inteligencí, která pomůže i méně zkušeným uživatelům.

Digitální videokamera Panasonic HDC-SD600

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Panasonic představuje novou videokameru s 3čipovou technologií 3MOS a rozlišením 1920 x 1080 (full HD). Kvalita videozáznamu dosahuje profesionálních parametrů – na rozdíl od běžných modelů natáčí Panasonic SD600 progresivní záznam s frekvencí 50 snímků za sekundu (1080/50p). Výsledkem je špičkový obraz s bohatou kresbou detailů bez sebemenších stop moiré či šumu. I přes profesionální výkon nabízí tento model kompaktní rozměry a snadné ovládaní, takže nic nebrání tomu, abyste si natočili krásné záběry z rodinného výletu na Kokořín nebo se pokusili získat svého prvního Oskara za nejlepší kameru.

Videokamera Panasonic SD600 je vybavena 3čipovým systémem 3MOS, který používají profesionální televizní kamery. Díky této technologii je v obraze i ve slabém světle mnohem méně šumu než u běžných spotřebních videokamer. Další předností je přirozená reprodukce barev s jemnými tonálními i barevnými přechody. V režimu fotografování lze s modelem SD600 pořídit snímky v rozlišení 14,2 megapixelů.

Na kvalitu obrazu má zásadní vliv kvalita optiky. Panasonic SD600 je osazena špičkovým objektivem renomované značky Leica s vysokou světelností f1,5 a 12x optickým zoomem. Objektiv nabízí nezvykle širokoúhlé ohnisko 35 mm (ekvivalent 35 mm filmu), které se hodí v nejrůznějších situacích, například při natáčení atraktivní krajiny nebo rodinné oslavy v interiéru. Rozsah zoomu lze prodloužit až na osmnáctinásobek pomocí digitální technologie Inteligentní Rozlišení, která přináší podstatně lepší výsledky a kvalitnější kresbu detailů než běžné digitální zoomy.

Při reprodukci videozáznamu na televizorech s velkou úhlopříčkou se každý záchvěv ruky kameramana projeví nepříjemným rozostřením nebo šmouhou v obraze. K těmto jevům nejčastěji dochází při velkých zvětšeních, kdy je velmi obtížné udržet kameru v klidu bez opory. Nepevnou ruku kameramana skvěle koriguje výkonný optický stabilizátor POWER O.I.S., který brání roztřesení obrazu až pětkrát efektivněji v porovnání s konvenčními stabilizačními systémy. Účinně brání i nízkofrekvenčnímu rozostření způsobenému například dechem kameramana. V režimu Active se navíc stabilizátor automaticky nastaví na optimální korekci v pohybu, což výrazně pomáhá především při natáčení za chůze. Výsledkem je čistý obraz bez pohybového rozostření či digitálních artefaktů v celém rozsahu zoomu.

Maximální komfort při natáčení poskytuje režim inteligentní automatiky iA. Díky němu může záznamy v maximální kvalitě pořizovat skutečně každý, včetně úplných začátečníků. K dispozici je i kvalitní automatické ostření se systémem rozpoznávání tváří – velmi oblíbená funkce, kterou uživatelé znají z digitálních fotoaparátů Panasonic LUMIX. Systém rozpoznává jakékoli obličeje v záběru, ale také předem označené tváře přátel – stačí je jednou uložit do paměti a příště už na ně kamera sama nejen zaostří, ale také odpovídajícím způsobem nastaví expoziční hodnoty. Mezi další přednosti patří například vylepšené nahrávání zvuku s funkcí Wind Noise Canceller, který účinně tlumí šum větru.

Záznam se ukládá na paměťové karty SDXC, SDHC nebo SD. Vzhledem k absenci pohyblivých součástek je kamera velmi odolná proti otřesům. Nezanedbatelnou výhodou ukládání záznamu na kartu je kompaktní provedení kamery a její nižší hmotnost. Na paměťovou kartu s kapacitou 64 GB se vejde cca 27,5 h záznamu v prokládaném rozlišení 1080i nebo 5 hodin a 20 minut v nejvyšším rozlišení 1080/50p. Kamera disponuje HDMI konektorem, takže lze záznam snadno přehrát na libovolné televizi s odpovídajícím rozlišením.

Videokamera Panasonic HDC-SD600 bude uvedena na trh v červnu. Její cena dosud nebyla stanovena.

Technická specifikace - videokamera Panasonic HDC-SD600
Rozlišení – videozáznam : 1920x1080 bodů, 50 snímků/s
Rozlišení – fotografie : 14,2 MPix
Objektiv : Leica Dicomar f1,5
Rozsah ohniskové vzdálenosti (ekv. 35 mm): 35-420 mm (12x zoom)
Obrazový procesor : Crystal Engine Pro s redukcí šumu
Displej : Dotykový, úhlopříčka 6,7 cm
Záznamové médium : Paměťové karty SD, SDHC, SDXC
Rozměry : 62 x 66 x 126 mm
Hmotnost : 325 g


| Diskuse | Tiskové zprávy