Norton zesiluje boj proti počítačové kriminalitě

10. 5. 2010 16:05    Rubrika: Tiskové zprávy

Norton zesiluje boj proti počítačové kriminalitě

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Adam Palmer jmenován do funkce vedoucího poradce pro počítačovou bezpečnost v týmu Norton

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) oznámil, že jmenoval Adama Palmera do funkce Norton Lead Cybersecurity Advisor. Palmer jako dřívější státní zástupce ve věcech počítačové zločinnosti a ředitel právního odboru Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti (NCMEC) je průkopníkem v oblasti zákonů na ochranu před počítačovou kriminalitou a jejich vynucování. Přináší více než desetileté zkušenosti ze soukromého sektoru a služby ve vládních institucích.

Přestože se v posledních letech dále rychle zvyšovala četnost a důmyslnost případů počítačové kriminality, mnoho spotřebitelů si stále neuvědomuje existující nebezpečí. Palmer povede činnosti zaměřené na rozšiřování povědomí o počítačové kriminalitě a pomůže týmu Norton posílit jeho úsilí o zvýšení bezpečnosti světa online pomocí následujících aktivit:
• Informování veřejnosti o současných online hrozbách prostřednictvím výzkumných programů vedených týmem Norton a vytváření kampaní zaměřených na zvyšování povědomí.
• Vybavení uživatelů počítačů potřebnými informacemi a nástroji, aby mohli správnými rozhodnutími zlepšit svoji ochranu online.
• Posilování práv online prostřednictvím kontaktu na orgány činné v trestním řízení a jiné důležité organizace.

„Adam Palmer je uznávaná osobnost v boji proti počítačovým zlodějům a je významným posílením našeho týmu“, řekla Janice Chaffin, Group President, Consumer Business Unit, společnost Symantec. „Adam bude přímo spolupracovat s našimi produktovými týmy, orgány činnými v trestním řízení a dalšími subjekty v oboru s cílem poskytnout spotřebitelům pravdivé informace o počítačové kriminalitě a přispět k vyšší bezpečnosti Internetu.“

Palmer přichází do společnosti Symantec z registru domén .ORG. Program počítačové bezpečnosti, který zde zavedl, zařadilo sdružení Anti Phishing Working Group (APWG) mezi nejvýznamnější úspěšné projekty bezpečnosti online za rok 2009. Pracoval pro National District Attorney’s Association (NDAA), National Association of Attorneys General (NAAG) a National Law Center for Children (NLC) jako instruktor v kurzech zaměřených na stíhání počítačové kriminality a na University of Mississippi Law School učil v historicky prvním kurzu Internetové kriminality vůči dětem zařazeném do výuky na právnické škole.


| Diskuse | Tiskové zprávy