NETGEAR - podpora bezdrátového připojení v TV Panasonic

24. 5. 2010 15:41    Rubrika: Tiskové zprávy

NETGEAR zajišťuje podporu bezdrátového připojení v televizorech Panasonic Viera

NETGEAR - podpora bezdrátového připojení v TV Panasonic

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Díky USB adaptéru NETGEAR WNDA3100 mohou uživatelé televizorů Panasonic Viera sledovat na TV obrazovkách internetová videa

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, oznamuje uzavření dohody se společností Panasonic. Dohoda se týká podpory bezdrátových Wi-Fi adaptérů v nejnovější generaci televizorů Panasonic Viera.

Nová generace Panasonic VIERA TV, která je již v prodeji, obsahuje mimo jiné i USB port a vestavěný ovladač pro bezdrátový dvoupásmový Wi-Fi adaptér NETGEAR WNDA3100. Po připojení adaptéru NETGEAR WNDA3100 k televizoru Panasonic mohou uživatelé streamovat video obsah z internetových zdrojů přímo do televizorů přes domácí síť. NETGEAR je aktuálně jediným dodavatelem, kterého Panasonic podporuje a doporučuje uživatelům svých TV pro aktivaci funkce streamování internetového video obsahu přes domácí bezdrátovou síť.

„Panasonic zvolil adaptér NETGEAR WNDA3100 zejména z toho důvodu, že uživatelé mohou pracovat s nejrychlejším současným Wi-Fi standardem 802.11n a navíc ve dvou frekvenčních pásmech: 2,4 GHz nebo 5 GHz,“ upřesnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Klíčová je právě 5GHz frekvence, která zajišťuje plynulejší přenos video signálu a je tak v současnosti nejvhodnější frekvencí pro bezdrátové přenosy využívané TV aplikacemi.“

Wi-Fi USB adaptér NETGEAR WNDA3100v2 podporuje bezdrátové standardy IEEE 802.11a/b/g/n a pracuje současně ve dvou frekvenčních pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz. Nabízí maximální pokrytí a šířku pásma, ideální i pro sdílení souborů či provoz multimediálních aplikací s vysokým rozlišením. Obsahuje také samostatné tlačítko pro aktivaci funkce WPS (Wi-Fi Protected Setup), jehož jediným stiskem lze snadno přidávat do stávající sítě další zařízení podporující bezdrátové Wi-Fi připojení, aniž by bylo nutné zadávat a pamatovat si bezpečnostní kódy. Zabezpečené datové přenosy zajišťuje Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) a WEP (Wired Equivalent Privacy) 64bitové nebo 128bitové šifrování.

Více informací o USB Wi-Fi adaptéru NETGEAR WNDA3100, včetně jeho fotografií a technických specifikací, je k dispozici na webu www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/sitove-adaptery/wnda3100.html. Přístroj je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1 199 Kč vč. DPH.


| Diskuse | Tiskové zprávy