ASUS ukázal na Computexu výbavu pro hráče

1. 6. 2010 15:38    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS ukázal na Computexu kompletní výbavu pro hráče

ASUS ukázal na Computexu výbavu pro hráče

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil na veletrhu Computex kompletní řadu produktů ze série Republic of Gamers (ROG) určenou pro hráče. Ta nově zahrnuje desktopový model CG8490, herní notebooky G53 a G73, speciální základní desky a grafické karty s extrémním výkonem.

Desktop CG8490
Základní desky a grafické karty ASUS ROG jsou známy v komunitě hráčů již od roku 2006. Nyní ASUS uživatelům nabízí stolní počítač, který v sobě kombinuje tradičně vysoký výkon a spolehlivost. Desktop ROG CG8490 nabízí více možností vyváženého přetaktování zásluhou špičkových komponent. Obsahuje totiž šestijádrový procesor Intel Core i7-980X, obrovskou 12GB paměť DDR3 a dvě přetaktované grafické karty Radeon HD5870, které využijí možnosti grafického rozhraní DX11. Navíc díky technologii Eyefinity si lze zahrát na více monitorech současně. Nevšední design počítače charakterizuje pevná skříň, která odolá i drsnému zacházení, a moderní konstrukce chlazení s několika velkými ventilátory rychle odvádějícími teplo, což přispívá k větší stabilitě systému.

Herní notebooky G53 a G73
Hráči ocení i herní notebooky s odpovídajícím výkonem. Zcela nově představený 15,6” notebook ASUS G53 jde ve stopách úspěšného modelu G73Jh a navrch přidává další zajímavé funkce. Disponuje plnou podporou 3D hraní a novou verzí rozhraní HDMI 1.4. Model G53 je také prvním 15” herním notebookem na světě, který je vybaven grafickým jádrem NVIDIA nové generace s podporou technologie 3D Vision. Střídmý design inspirovaný „neviditelným“ letounem F117 zdědil tento počítač po modelu G73Jh, stejně jako výrazné otvory pro chlazení a podsvícenou klávesnici.

Nový 17,3” model ASUS G73Jw obsahuje jako první na světě mobilní grafické jádro NVIDIA nové generace s podporou 3D technologie v rozlišení 1080p. Nově se tedy hráči mohou u řady G73 těšit na 3D hraní a jemnější grafiku. Tento notebook s grafikou Radeon HD5870 se tak stal jedním z nejvýkonnějších mobilních herních monster na současném trhu.

Deska Immensity – technologie Lucid a integrované grafické jádro
Na stánku firmy ASUS je k vidění také nová high-endová základní deska Immensity, byť zatím stále ještě ve fázi konceptu. Deska využívá technologii Lucid umožňující přemostění minimálně dvou grafických karet bez ohledu na čipovou sadu či dodavatele. Immensity bude rovněž obsahovat doplněk v podobě integrovaného grafického jádra – stane se tak první základní deskou na světě, která něco takového nabídne ve spojení s technologií Lucid.

Deska Rampage III Extreme pro čipovou sadu Intel X58/ICH10R disponuje nástroji pro přetaktování, jako ROG Connect, OC Kit nebo RC Bluetooth, a novým ovládáním přetaktování založeným na platformě iPhone. Díky tomu deska oficiálně překonala dosavadní rekordy při testování výkonu. Konstrukce chlazení Extreme Engine Digi+ navíc zajišťuje stabilitu i při extrémním zatížení, takže přetaktování je možné provádět naprosto bezpečně.

Také základní deska Crosshair IV Formula přináší v sestavách s procesorem AMD nadprůměrný výkon, a to zejména ve spojení s dvoukanálovou pamětí DDR3 s frekvencí 2000 MHz pro platformu AMD a výhodami technologie Core Unlocker, díky níž lze využívat skrytá jádra nových AMD procesorů. Technologie Turbo Key II nabízí úplnou kontrolu nad přetaktováním a funkce GameFirst zajišťuje lepší výkon při on-line hraní.

Grafické karty MATRIX5870 a ARES
Karta MATRIX5870 využívá grafického jádra Radeon HD5870 a vylepšuje ho přidanými funkcemi, jako například iTracker 2, ProbeIt a Super Hybrid Engine. Tím vzniká velký potenciál k přetaktování, který jde u tohoto kousku ruku v ruce s dobrou energetickou účinností.

Špičková karta ARES představuje jedno z momentálně nejvýkonnějších řešení grafických karet pro stolní počítače na světě. Extrémní výkon v jejím případě obstarává dvojice jader Radeon HD5870, 4 GB grafické paměti GDDR5 a kvalitní chlazení.
Oba karty nabízejí velké možnosti přetaktování a nativní podporu rozhraní DX11.


| Diskuse | Tiskové zprávy