Apple Mac mini v novém provedení

16. 6. 2010 20:02    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Apple představuje zcela nový Mac mini

Apple Mac mini v novém provedení

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Apple představila kompletně přepracovaný počítač Mac mini, který nyní disponuje dvojnásobným grafickým výkonem, novým portem HDMI a novým slotem pro paměťové karty SD – to vše v neuvěřitelně kompaktním hliníkovém pouzdře. Mac mini je energeticky nejúspornější stolní počítač na světě a jedná se o ten nejdostupnější způsob, jak využívat systém Mac OS X, sadu aplikací iLife nebo systém Mac OS X Snow Leopard Server.

„Tenký hliníkový počítač Mac mini nabízí spoustu skvělých funkcí, univerzálnost a přidanou hodnotu – to vše v elegantním a úžasně kompaktním designu,“ řekl Philip Schiller, člen nejvyššího vedení a ředitel celosvětového marketingu společnosti Apple. „S dvojnásobným grafickým výkonem, podporou rozhraní HDMI a špičkovými hodnotami energetické úspornosti budou zákazníci nový počítač Mac mini milovat.“

Nový Mac mini, vytvořený konstrukční metodou Unibody, kterou jako novinku zavedla společnost Apple, se vyznačuje kompaktním hliníkovým pouzdrem čtvercového tvaru s šířkou pouze 19,6 cm a tloušťkou pouze 3,6 cm. Nový integrovaný zdroj napájení eliminuje nutnost externího napájecího adaptéru, čímž je celkový objem počítače zmenšen o 20 procent a zároveň je na minimum zredukována změť nutných kabelů. Odnímatelný spodní panel umožňuje rychlý přístup pro účely rozšíření paměti. Mac mini je neuvěřitelně univerzální: bez problémů je možné ho připojit ke stávajícím perifériím, jako jsou myši, klávesnice a digitální displeje, zatímco nový výstup HDMI umožňuje připojení k televizoru HDTV a nový slot pro paměťové karty SD umožňuje snadný přenos fotografií a videozáznamů z digitálního fotoaparátu nebo kamery.

Uvnitř tenkého kompaktního pouzdra nový Mac mini obsahuje nejrychlejší integrovaný grafický procesor, který je v současné době na trhu. Grafický procesor NVIDIA GeForce 320M díky 48 procesorovým jádrům poskytuje až dvojnásobný grafický výkon oproti svým předchůdcům, díky čemuž je Mac mini ideální volbou pro aplikace náročné na grafický výkon nebo pro hry bohaté na vizuálními prvky. Mac mini se standardně dodává s procesorem Intel Core 2 Duo na frekvenci 2,4 GHz, pevným diskem o velikosti 320 GB a 2 GB paměti RAM.

Díky dvojnásobnému grafickému výkonu je nový Mac mini stále ten nejúspornější stolní počítač na světě*. Nový Mac mini snižuje spotřebu energie o neuvěřitelných 25 procent na méně než 10 W v době nečinnosti, což je méně než poloviční hodnota oproti spotřebě konkurenčních počítačů. Mac mini splňuje požadavky normy Energy Star 5.0 a splňuje tak certifikaci EPEAT Gold**. Nové hliníkové pouzdro je snadno recyklovatelné a Mac mini využívá interní součástky a kabely bez obsahu PVC. Rovněž neobsahuje bromované zpomalovače hoření a celý systém včetně balení je velmi úsporný z hlediska množství použitých materiálů.

Všechny počítače Mac mini se dodávají s nejvyspělejším operačním systémem na světě, Mac OS X Snow Leopard, a s inovativní sadou aplikací iLife od společnosti Apple, která slouží pro správu fotografií, střih filmů, skládání hudby a výuky hry na hudební nástroje. Systém Snow Leopard staví na dekádě inovací a úspěchu systému OS X se stovkami různých vylepšení, s novými technologiemi použitými v jádru systému a s integrovanou podporou systému Microsoft Exchange. Sada iLife obsahuje aplikaci iPhoto® pro snadnou organizaci a správu fotek, aplikaci iMovie® s účinnými a snadno použitelnými novými funkcemi, jako je nástroj Precision Editor, stabilizace videa a vyspělé přetahování myší, a aplikaci GarageBand®, která přináší zcela nový způsob výuky hry na klavír a kytaru.

Mac mini se systémem Mac OS X Snow Leopard Server splňuje veškeré požadavky kladené na server pro pracovní skupiny nebo malé podniky, včetně správy e-mailů a kalendáře, souborových služeb, zálohování pomocí nástroje Time Machine, serveru Wiki Server, nástroje Podcast Producer a dalších funkcí. Mac mini se systémem Mac OS X Snow Leopard Server v době nečinnosti spotřebovává méně než 11 W energie, což je zlomek spotřeby ve srovnání s typickými základními servery typu tower***. Mac mini se systémem Mac OS X Snow Leopard Server je díky procesoru Intel Core 2 Duo na frekvenci 2,66 GHz, dvěma 500GB pevným diskům s otáčkami 7 200 ot./min. a 4 GB paměti RAM rychlejší než kdykoliv před tím a podporuje neomezený počet klientů.

Ceny a dostupnost

Informace o cenách a dostupnosti vám poskytnou místní autorizovaní prodejci a distributoři společnosti Apple.

Mac mini obsahuje:

• procesor Intel Core 2 Duo na frekvenci 2,4 GHz se 3 MB sdílené mezipaměti L2, • 2 GB paměti DDR3 SDRAM na frekvenci 1 066 MHz s možností rozšíření až na 8 GB, • optickou jednotku SuperDrive 8X se štěrbinovým zaváděním (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW), • 320GB pevný disk Serial ATA s otáčkami 5 400 ot./min.
• integrovanou grafiku NVIDIA GeForce 320M, • adaptér bezdrátové sítě AirPort Extreme 802.11n a Bluetooth 2.1+EDR, • gigabitový Ethernet, • čtyři porty USB 2.0, • slot pro paměťovou kartu SD, • jeden port FireWire 800, • jeden port HDMI a jeden port Mini DisplayPort, • videoadaptér HDMI / DVI, • kombinovaný konektor typu minijack pro vstup digitálního audia / linkový vstup audia, • kombinovaný konektor typu minijack pro výstup digitálního audia / výstup pro sluchátka.

Mezi možnosti, které lze vybrat při objednávce, patří až 8 GB paměti DDR3 SDRAM na frekvenci 1 066 MHz, 500GB pevný disk s otáčkami 5 400 ot./min, dálkové ovládání Apple Remote, software Aperture 3, Final Cut Express 4, Logic Express, iWork (předinstalováno), klávesnice Apple Wireless Keyboard, myš Magic Mouse, 24palcový monitor LED Cinema Display od společnosti Apple a program AppleCare Protection Plan.

Mac mini se systémem Mac OS X Snow Leopard Server obsahuje:

• procesor Intel Core 2 Duo na frekvenci 2,66 GHz se 3 MB sdílené mezipaměti L2, • 4 GB paměti DDR3 SDRAM na frekvenci 1 066 MHz s možností rozšíření až na 8 GB, • dva 500GB pevné disky Serial ATA s otáčkami 7 200 ot./min., • integrovanou grafiku NVIDIA GeForce 320M, • adaptér bezdrátové sítě AirPort Extreme 802.11n a Bluetooth 2.1+EDR, • gigabitový Ethernet, • čtyři porty USB 2.0, • slot pro paměťovou kartu SD, • jeden port FireWire 800, • jeden port HDMI a jeden port Mini DisplayPort, • videoadaptér HDMI / DVI, • kombinovaný konektor typu minijack pro vstup digitálního audia / linkový vstup audia, • kombinovaný konektor typu minijack pro výstup digitálního audia / výstup pro sluchátka.

Mezi možnosti, které lze vybrat při objednávce, patří až 8 GB paměti DDR3 SDRAM na frekvenci 1 066 MHz, externí optická jednotka SuperDrive, klávesnice Apple Wireless Keyboard, myš Magic Mouse, 24palcový monitor LED Cinema Display od společnosti Apple a program AppleCare Protection Plan.

* Tvrzení je založeno na kategoriích energetické účinnosti a na produktech uvedených v databázi EPA ENERGY STAR 5.0 v červnu 2010.

**EPEAT je nezávislá organizace, která pomáhá zákazníkům porovnávat výkonové charakteristiky přenosných a stolních počítačů z hlediska ochrany životního prostředí. Produkty splňující všech 23 povinných kritérií a alespoň 75 procent volitelných kritérií získávají ocenění EPEAT Gold. Program EPEAT byl vytvořen americkým úřadem EPA a vychází ze standardu IEEE 1680 pro posuzování osobních počítačů z hlediska životního prostředí. Další informace naleznete na adrese www.epeat.net .

*** Tvrzení je založeno na kategoriích energetické účinnosti a na produktech uvedených v databázi EPA ENERGY STAR Small Scale Server v červnu 2010.


| Diskuse | Tiskové zprávy