Mobilní telefony Samsung CommunicAsia 2010

16. 6. 2010 20:15    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung představuje na veletrhu CommunicAsia 2010 výkonnou řadu inteligentních telefonů vhodných pro každý životní styl

Mobilní telefony Samsung CommunicAsia 2010

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nové inteligentní telefony s operačními systémy Android,
Bada nebo Windows Mobile urychlují strategii
„masového rozšíření smartphonů“

Společnost Samsung po celosvětovém uvedení oceňovaného inteligentního telefonu Samsung Galaxy S dále upevňuje své přední postavení na trhu. Na veletrhu CommunicAsia 2010, který se koná od 15. do 18. června v Singapuru, Samsung představuje kompletní řadu přístrojů na platformách Android, Windows Mobile a Bada - operační systém pro mobilní telefony vyvinutý společností Samsung. Kompletní portfolio zahrnuje modely Samsung Wave 2 a Samsung Wave 2 Pro na platformě Bada, modely Samsung Galaxy Beam, Samsung Galaxy 3 a Samsung Galaxy 5 používající operační systém Android a modely Samsung Omnia 4 a Samsung Omnia Pro 5 na platformě Windows Mobile 6.5.

Představená řada výkonných inteligentních telefonů tak dále posiluje pozici společnosti Samsung jako výrobce designových a inovativních
přístrojů. Společnost Samsung ve své nové nabídce vychází vstříc poptávce spotřebitelů po inovativních technologiích souvisejících s moderním životním stylem a prakticky tak naplňuje heslo „inteligentní telefon pro každý životní styl“.

„Toto rozmanité a funkcemi nabité portfolio inteligentních telefonů jsme schopni uvést na trh díky nekompromisnímu odhodláni společnosti Samsung zrealizovat myšlenku masového rozšíření smartphonů,“ uvedl JK Shin, prezident a ředitel obchodní jednotky Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „I nadále budeme investovat do různých platforem a budeme spotřebitelům nabízet široký výběr a rozmanité funkce.“

Výrobky a technologie, které se na veletrhu představují

Samsung Galaxy S (I9000) představuje zcela nový typ inteligentního telefonu, který spotřebitelům nabídne podmanivé zážitky a velké množství inteligentních funkcí, které se stanou součástí jejich životního stylu.

Samsung Galaxy S je vybaven výjimečně jasným displejem Super AMOLED se čtyřpalcovou úhlopříčkou displeje a pohání jej 1GHz procesor s operačním systémem Android™ – to vše je zárukou, že přístroj nabídne svým uživatelům nejlepší dostupné služby a technologie. Samsung rovněž představí uživatelům koncept „Smart Life“ – soužití s inteligentním telefonem, které je jednoduché, přirozeně prostupuje životy svých uživatelů a obohacuje je.

Telefon Samsung Galaxy S je vybaven extrémně rychlým uživatelským rozhraním TouchWiz 3.0 od společnosti Samsung, které uživatelům umožňuje okamžitý přístup k jejich mobilním životům. Koncept Smart Life dále podporuje řadu intuitivních, integrovaných funkcí včetně textového vstupu Swype, internetového prohlížeče Layar obohaceného o prvky rozšířené reality, nebo podpory služeb poskytovaných na základě aktuální polohy (LBS).

Velké množství aplikací, které jsou prostřednictvím Android Market a Samsung Apps k dispozici, poskytne uživatelům ještě lepší uživatelský zážitek a umožní jim ještě lépe využít výhod, které chytrý telefon nabízí. Uživatelé tak budou mít přístup k mobilním službám Google jako např. Google Search, Gmail a Google Maps.

Modelu Samsung Galaxy S se dostalo ze strany prodejců a mobilních operátorů po celém světě výjimečně příznivého přijetí. Tento telefon si jako svůj hlavní model v kategorii chytrých telefonů zvolilo více než sto mobilních operátorů po celém světě.

Řada Galaxy: Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800), Galaxy 5 (I5500)

Nejnovější řada telefonů Samsung s operačním systémem Android obsahuje telefony Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800) a Galaxy 5 (I5500). Na veletrhu CES 2010 byl již letos představen Galaxy Beam – mobilní telefon s projektorem a operačním systémem Android, který se nyní začíná prodávat v Singapuru. Samsung Galaxy Beam je vůbec první inteligentní mobilní telefon s projektorem, který disponuje i bohatou multimediální výbavou. Mezi multimediální výbavu můžeme zařadit např. 8megapixelový fotoaparát, možnost
nahrávání a přehrávání HD videa a 3,7palcový WVGA displej Super AMOLED.

Samsung Galaxy 3 (I5800) je nejnovější inteligentní telefon značky Samsung s operačním systémem Android, který nabízí širokou podporu multimédií a nástroje pro sdílení médií na sociálních sítích. Samsung Galaxy 5 (I5500) se zaměřuje zejména na mladé spotřebitele, kteří chtějí být připojeni bez problémů i na cestách. Telefon Galaxy 5 od společnosti Samsung, který svým designem připomíná dobře známý model Corby, je pro stylového uživatele dokonalou volbou.

Řada Wave: Wave 2 (S5250), Wave 2 Pro (S5330)

Úplně poprvé jsou na veletrhu CommunicAsia 2010 k vidění také nejnovější inteligentní telefony značky Samsung na platformě Bada – modely Wave 2 (S5250) a Wave 2 Pro (S5330). Díky jedinečné aplikaci Social Hub značky Samsung, což je telefonní seznam s možností integrace kontaktů z komunitních sítí, a bezproblémové konektivitě prostřednictvím bezdrátových sítí a Wi-Fi, je řada Wave značky Samsung dokonalou volbou v oblasti inteligentní telefonie pro zákazníky s mnoha společenskými kontakty. U Wave 2 a Wave Pro je k dispozici také služba Samsung Apps, což je integrovaný obchod s aplikacemi pro inteligentní telefony Samsung, kde lze najít množství her, společenských kontaktů, elektronických knih a aplikací z oblasti péče o zdraví a životního stylu. Po přidání aplikací Java přinese služba Samsung Apps uživatelům mobilních telefonů ještě rozmanitější obsahovou nabídku. Spolu s telefonem Samsung Wave (S8500), který se již prodává, naplní telefony Wave 2 a Wave 2 Pro vizi společnosti Samsung založenou na „demokratizaci inteligentních telefonů“.

Řada OMNIA: Omnia Pro 4 (B7350), Omnia Pro 5 (B6520)
Mladým obchodním profesionálům nabízí Samsung inteligentní telefony Omnia Pro 4 (B7350) a Omnia Pro 5 (B6520) s verzí operačního systému Windows Mobile 6.5. Tyto telefony jsou vynikajícími nástroji, jež spolu s integrovaným přístupem ke komunitním sítím nabízejí možnost efektivní komunikace i pracovně velmi vytíženým uživatelům.

Předvedení 4G řešení

Aby společnost Samsung dostála závazkům, které si vytyčila v oblasti 4G včetně mobilních sítí typu Mobile WiMAX a LTE, představuje na veletrhu CommunicAsia 2010 celou řadu zařízení a síťových technologií. Mezi vystavovanými technologiemi najdeme 3D živý video streaming přes mobilní síť typu LTE a živé ukázky FMC (fixní mobilní konvergence) přes síť Mobile WiMAX.

Mobilní telefony z řada Galaxy: Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800) a Galaxy 5 (I5500) se na trhu objeví v průběhu léta za přibližnou cenu 5 000 až 6 000 Kč. Model Samsung Galaxy S přijde na trh v srpnu s cenou necelých 14 000 Kč. V létě bude k dispozici i Samsung Omnia Pro 4 za necelých 6 500 Kč. Po létě pak přibydou modely řady Wave s cenou okolo 4 000 a 4 500 Kč.

Další podrobné informace o výrobcích a možnost vyzkoušení nabízí Samsung ve stánku č. 3L3-01 v hale 3 na Expo Singapur.


| Diskuse | Tiskové zprávy