Kingston - partnerství se společností BlockMaster

22. 6. 2010 21:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost Kingston Digital uzavřela partnerskou smlouvu se společností BlockMaster dodávající zabezpečovací produkty

Kingston - partnerství se společností BlockMaster

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Díky vzájemné spolupráci se zvyšuje zabezpečení pamětí Flash a rozšiřuje se dostupnost zabezpečených USB disků

Společnost Kingston Digital Europe Ltd, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc. a nezávislý přední světový výrobce paměťových produktů dnes oznámila, že uzavřela partnerskou smlouvu se zabezpečovací společností BlockMaster. Tím se otevírá více možností výběru centrálně spravovaných disků USB, díky nimž je možné snadněji ochránit informace na cestách. V důsledku této obchodní spolupráce se ještě více posílí pozice obou společností na trhu se zabezpečenými USB flash disky.
„Společnost Kingston chtěla uzavřít partnerskou smlouvu s nějakou firmou, která se specializuje na software pro správu USB disků, protože naši zákazníci už nějakou dobu projevují zájem o produkty pro zabezpečení a správu USB disků,“ řekl Steve Hall, ředitel pro vývoj flash produktů společnosti Kingston. „Na daném segmentu trhu jsme prozkoumali několik společností, a nakonec jsme dospěli k závěru, že firma BlockMaster bude ideální volbou. Jsme si jistí, že díky obchodní spolupráci se usnadní sdílení a vývoj nezbytné technologie, která pro USB disky našich klientů z řad firem bude znamenat lepší zabezpečení.“
Společnost BlockMaster® je dobře známá svými produkty pro zabezpečení USB, včetně software SafeConsole® určeného pro centralizovanou správu USB, která organizacím nabízí možnost na dálku spravovat své USB disky pomocí přenastavení hesel, konfigurace zaheslování a aktivace auditu pro autorizační postupy. Díky zmíněnému partnerství bude společnost Kingston schopna svým zákazníkům nabídnout centrálně spravovanou verzi svého DataTraveler Vault – Privacy Edition s využitím technologie BlockMaster, pomocí níž bude možné plně ovládat správu USB flash disků.
„Společnost BlockMaster zvažovala různé strategie, jak rozšířit sortiment produktů SafeConsole na všech trzích, a podobně jako společnost Kingston dospěla k závěru, že spolupráce bude výhodná,“ řekl Daniel \xD6stner, generální ředitel společnosti BlockMaster. „Kingston byl díky své globální obchodní síti na vrcholu našeho seznamu. Jsme přesvědčeni, že vzájemná spolupráce při nabízení daného produktu bude mít na trhu vynikající odezvu a že správa zabezpečených USB disků se díky tomu stane dostupnější pro větší počet organizací. Přispěje to rovněž k většímu povědomí o zabezpečení USB produktů, což je velmi důležité vzhledem k tomu, že pracovní síly se stávají stále mobilnějšími a stále více firemních informací se přenáší mimo zabezpečené počítačové sítě.“
Kingston plánuje vydání verze pro DataTraveler Vault – Privacy Edition, který pro aktivaci disku vyžaduje správu serverovým softwarem SafeConsole od společnosti BlockMaster. Tento produkt vyhovuje i těm nejpřísnějším požadavkům pro zabezpečení a poskytuje zákazníkovi jistotu, že disk nebude možné používat, pokud nebude náležitě spravován. Vydání tohoto produktu je naplánováno na třetí čtvrtletí roku 2010.
Partnerská smlouva nijak neovlivní nabídku stávajících produktů společnosti BlockMaster. S tím, jak se bude vzájemná spolupráce rozvíjet, se BlockMaster bude dál zaměřovat na vývoj a distribuci své technologie SafeStick® a na správní platformu SafeConsole; Kingston se zase bude zaměřovat na těžiště své činnosti, jímž je výroba a distribuce zabezpečených disků USB.
Více informací najdete na stránkách www.blockmastersecurity.com nebo www.kingston.com/europe


| Diskuse | Tiskové zprávy