Alcatel-Lucent - telekomunikační síť pro ČEPS

23. 6. 2010 17:47    Rubrika: Tiskové zprávy

Alcatel-Lucent postaví kompletní telekomunikační sít pro společnost ČEPS

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Alcatel-Lucent (Euronext Paris a NYSE: ALU) dnes oznámil, že bude dodávat své nejmodernější technologie na výstavbu telekomunikační sítě společnosti ČEPS ve spolupráci se společností COM PLUS CZ.

Nová síť bude pokrývat všechny objekty ČEPS a bude vybudována na kombinaci DWDM, TDM a IP technologie. Nová telekomunikační síť bude poskytovat přenosové, hlasové a datové služby pro dispečerské řízení, správu a řízení infrastruktury ČEPS, správu a řízení chodu společnosti a komunikaci s partnery.

Miroslav Vrba, člen představenstva a výkonný ředitel úseku Dispečerské řízení a ICT společnosti ČEPS k tomuto kroku dodává: “Hlavním kritériem volby technologie společnosti Alcatel-Lucent byla vysoká míra spolehlivosti a samozřejmě také reference potvrzující profesionalitu dodavatele služeb v oblasti telekomunikací a profesionálního řízení sítě.“

Součástí řešení je také přepojení všech stávajících elektronických komunikací do nové telekomunikační sítě, kterou doposud pro ČEPS zajišťovala třetí strana. Alcatel-Lucent dodá své řešení postavené na technologiích 1511 MAX, 1830PSS, 77x0SR, včetně nástrojů pro správu a dohled sítě.

Jan Šamal, obchodní ředitel pro státní správu a průmysl společnosti Alcatel-Lucent Czech uzavírá tuto významnou spolupráci slovy: „Jsme potěšeni, že se budeme podílet na tomto jedinečném telekomunikačním projektu, jehož cílem je tvorba nové spolehlivé komunikační infrastruktury pro potřeby společnosti ČEPS.


| Diskuse | Tiskové zprávy