MobilKom od 1. července umožní vznik virtuálních operátorů v ČR

30. 6. 2010 18:17    Rubrika: Tiskové zprávy

MOBILKOM JE PRVNÍM MVNE V ČESKU

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Telekomunikační operátor MobilKom, a.s., začne od 1. července oficiálně nabízet své hlasové a datové služby velkoobchodním způsobem. Umožní tak vznik prvních skutečných virtuálních operátorů v mobilních sítích v České republice.

„Velkoobchodní nabídka společnosti MobilKom je prvním projektem na území Česka, který umožňuje dalším telekomunikačním operátorům oficiálně sdílet infrastrukturu mobilního operátora a nabízet mobilní služby zákazníkům pod vlastním obchodním jménem,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu, a doplňuje: „Naši velkoobchodní zákazníci tak získají možnost nabízet rychlý mobilní internet a bezdrátové pevné linky.“

MobilKom se tímto stává prvním tzv. MNVE (Mobile Virtual Network Enabler) neboli poskytovatelem mobilní sítě v Česku, který umožní jiným společnostem, tzv. MVNO (Mobile Virtual Network Operator) neboli mobilním virtuálním operátorům, využívat přístupové mobilní sítě pro provozování jejich vlastních služeb.

„Během pilotního provozu jsme si potvrdili zájem nejen alternativních poskytovatelů telekomunikačních služeb i funkčnost MVNE konceptu. Jsme přesvědčeni, že prostor, který se na trhu virtuálním operátorům nabízí a který dosud nebyl využit, má velký potenciál," říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod MobilKomu. „Prvními velkoobchodními zákazníky MobilKomu jsou společnosti Live Telecom (dříve Euphony), WIA a Pe3nyNet, další jsou v jednání,“ doplňuje.

„Virtuální operátor může svým zákazníkům nabídnout zcela nový typ služeb nebo rozšířit portfolio těch stávajících kombinací vlastní a pronajímané technologie. Zpřístupněním sítě dalším operátorům podporujeme tyto subjekty v přístupu k jejich zákazníkům a tím i přispíváme k liberalizaci telekomunikačního trhu v České republice," říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod MobilKomu.

„Rozšíření portfolia stávajících produktů určených pro firemní i rezidenční klientelu jsme velmi uvítali. Službu budeme poskytovat samostatně, ale hlavní potenciál vidíme ve formě balíčků s dalšími datovými a hlasovými službami. V rámci zaváděcí akce získá každý nový firemní zákazník CDMA modem zdarma k balíčku pevného připojení a hlasových služeb,“ doplňuje Filip Malina, ředitel společnosti WIA.


| Diskuse | Tiskové zprávy