Canon LEGRIA HF M32 - kompaktní Full HD kamera

20. 7. 2010 10:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Kvalitnější a delší video – Canon rozšiřuje řadu Full HD videokamer LEGRIA HF M o model LEGRIA HF M32 s interní pamětí 64 GB

Canon LEGRIA HF M32 - kompaktní Full HD kamera

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Canon dnes představila nový přírůstek do rodiny videokamer LEGRIA HF M. Kompaktní Full HD kamera LEGRIA HF M32 nabízí velkokapacitní flash paměť a mimořádně snadné ovládání. Řada LEGRIA HF M nyní nyní obsahuje celkem čtyři modely s vynikající kvalitou obrazu. Novinka disponuje interní flash pamětí o kapacitě 64 GB a nabízí možnost záznamu na paměťové karty SDXC – je tak ideální volbou pro vášnivé filmaře, kteří nemají natáčení nikdy dost.

LEGRIA HF M32 je vybavena špičkovými technologiemi stejně jako ostatní modely řady LEGRIA HF M včetně intuitivního dotykového LCD displeje, který umožňuje větší kontrolu nad záznamem. Kromě prvotřídní kvality obrazu nová kamera poskytuje možnost pořízení velkého množství videomateriálu v HD kvalitě, jelikož disponuje kapacitou pro natočení až 24 hodin záznamu . Navíc je prvním modelem LEGRIA s podporou paměťových karet SDXC s paměťovou kapacitou až 2 terabyty (TB), díky čemuž dovoluje mimořádně dlouhé natáčení.

Špičkové technologie, špičkový výkon
LEGRIA HF M32 je osazena snímačem Full HD CMOS s rozlišením 3,3 MPx,
HD videoobjektivem Canon s výkonným 18x Advanced zoomem a procesorem DIGIC DV III.

Díky pokročilé technologii detekce obličeje, jež v záběru rozpozná až 35 tváří a nastaví pro ně správné zaostření a expozici, budou vaši přátelé a blízcí vypadat na záznamu vždy dokonale. Navíc máte možnost vybrat si ručně jeden obličej, který pak bude systém kamery sledovat a optimalizovat kvalitu jeho zachycení. Technologie Instant AF z dílny společnosti Canon zajistí vysokorychlostní, mimořádně přesné automatické ostření, které je pro kvalitu HD videa klíčové.

Kromě proslulého optického stabilizátoru obrazu Super Range je kamera HF M32 vybavena dalšími dvěma režimy stabilizace, jež umožňují pořízení kvalitního videa za nesnadných podmínek. Dynamický optický stabilizátor obrazu (Dynamic Optical Image Stabilizer) minimalizuje účinky otřesů kamery vznikajících při chůzi nebo jiném pohybu, které mají nežádoucí vliv zvláště při snímání širokoúhlých záběrů. Při filmování s nastaveným maximálním zoomem usnadňuje práci nový režim Zesílený optický stabilizátor obrazu (Powered Optical Image Stabilizer), který se aktivuje jediným stisknutím tlačítka a zajišťuje stabilitu obrazu při ostření na vzdálené objekty.

Ovládání dotekem
Videokamera LEGRIA HF M32 disponuje 2,7" citlivým dotekovým LCD displejem, který umožňuje nebývale pružné a snadné ovládání a nastavení kamery pohybem prstů. Praktické funkce, jako je Ostření na dotek (Touch Focus),
Expozice na dotek (Touch Exposure) a Sledování objektu na dotek (Touch Tracking), totiž umožňují ovládání zaostření, výběr úrovní expozice a sledování pohybujících se objektů pouhým dotekem na displeji. Ovládací prvky fungující na bázi posunutí dotekem nabízejí uživatelům možnost nebývale snadného a přesného nastavení různých parametrů – od zoomu až po clonu a expozici.

Funkce 3D Flip View – vyhledání a prohlížení snímků za pár vteřin
Dotekový LCD displej poskytuje četné vychytávky také pro prohlížení záznamů. Videosnímky lze snadno procházet gesty aktivovaným přecházením ze stránky na stránku a pro spuštění jejich přehrávání stačí dotek na příslušnou miniaturu. Nová funkce 3D Flip View zase nabízí snadný způsob pro vyhledání požadovaných videosnímků i v těch nejrozsáhlejších videotékách. Řadí záznamy do skupin podle dne a času jejich natočení. Prostým přejetím prstem doleva nebo doprava vyhledáte požadovaný den a přejetím prstem nahoru a dolů pak můžete procházet miniatury klipů pořízených v tento den – vyhledání požadovaného záznamu nikdy nebylo jednodušší.

Videostřih snadno a jednoduše
Také LEGRIA HF M32 se může pochlubit nebývale snadnou obsluhou příznačnou pro všechny kamery řady LEGRIA. Díky inteligentní technologii Smart Auto uživatelé natočí perfektní video za každých podmínek – inteligentní technologie detekce scény (Scene Detection Technology) totiž pro dané podmínky vybere optimální z 31 možných nastavení.

V unikátním režimu Videomomentka (Video Snapshot) uživatelé mají možnost natáčet dvou-, čtyř- a osmisekundové klipy. Klipy lze rovněž pořizovat zkopírováním z dříve natočených záznamů – tak je možné vytvářet kratší scény z dlouhých videosnímků. Klipy pak uživatelé mohou zkompilovat do „playlistu“ a přehrávat jej jako videoklip, navíc s hudebním podbarevním. Hudební doprovod lze k obrazu přidat po stažení audiozáznamů do paměti kamery nebo jej lze přehrát přes kameru z MP3 přehrávače. Celý playlist včetně hudby je možné také vyexportovat jako samostatný videozáznam ve formátu Standard Definition a nahrát jej na internet nebo vypálit na disk.

Snadné sdílení videa
LEGRIA HF M32 rovněž nabízí snadný způsob sdílení natočeného materiálu online. Integrovaný nástroj HD/SD konverze a funkce snadného nahrávání na web (Easy Web Upload) umožňují obzvlášť snadný přenos videoklipů na YouTube. Software PIXELA ImageMixer, který je součástí balení, automaticky lokalizuje videozáznamy, jež uživatelé mohou v jednom kroku zalogovat, nahrát a opatřit poznámkami. V případě pravidelného nahrávání na web si rovněž mohou uložit detaily pro jednotlivé uživatelské účty.
Podpora paměťových karet Eye-Fi a s nimi souvisejících funkcí pak znamená, že uživatelé mohou nahrávat konvertované SD videoklipy na YouTube (nebo jiné podporované kompatibilní webové stránky) přímo z kamery bez počítače prostřednictvím hotspotu pro bezdrátové připojení .

Dvě flash paměti
64GB interní flash paměť kamery doplňuje slot na paměťové karty formátu SDHC a také na karty nové generace SDXC. Díky podpoře karet SDXC s kapacitou až 2 terabyty (TB) kamera nabízí prostor pro další hodiny Full HD záznamů. Funkce Relay Recording představuje další přidanou hodnotu systému dvou flash pamětí. Po zaplnění interní paměti automaticky přepne na záznam na paměťovou kartu, díky čemuž se vám již nemůže stát, že byste zajímavou či vzrušující scénu nenatočili do úplného konce.

Příslušenství LEGRIA
Na nové kameře LEGRIA HF M32 lze použít celou řadu příslušenství Canon LEGRIA, například adaptéry na objektivy, videolampy a nové vodotěsné pouzdro Canon WP-V2, s nímž lze s kamerou natáčet pod vodou až do hloubky 40 metrů. Integrovaná
minipatice pro příslušenství pak dovoluje použití nového mikrofonu Canon SM-V1 (5.1ch Surround Sound).

Hlavní funkce a parametry kamery LEGRIA HF M32
• Záznam do dvou flash pamětí: interní 64 GB, záznam na paměťové karty a funkce Relay Recording (přepínání mezi snímáním do interní paměti a na paměťovou kartu)
• Snadné snímání v HD kvalitě
• Dotekový LCD displej s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7")
• Režim Videomomentka
• Kamerový HD systém Canon, rozlišení 3,3 Mpix
• Dynamický optický stabilizátor obrazu (OIS) a Zesílený stabilizátor obrazu
• Snadné sdílení
• Funkce Pre REC, režim 25p Cinema
• Špičkový zvuk
• Volby pro kreativní filmován


| Diskuse | Tiskové zprávy