Acer Aspire One D260 - design pro ženy

21. 7. 2010 22:26    Rubrika: Tiskové zprávy

Mobilní kouzlo nového Acer Aspire One D260

Acer Aspire One D260 - design pro ženy

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Zdokonalit výrobek ověnčený cenami, jehož vývoj se zaměřil na uživatelskou příjemnost, vynikající využití a naprostou mobilitu, není nijak snadné. Společnost Acer, která chce svými výrobky především zprostředkovat jedinečné zážitky uživatelům, překonala novým Aspire One D260 veškeré své dosavadní úspěchy.

Nový Acer Aspire One D260 vypadá dokonale při pohledu z každého úhlu. Neobyčejně tenký a lehký počítač až s osmihodinovou výdrží, který spojuje optimální výkon a univerzální připojení s neotřelým vzhledem, je dokonalý společník na každodenní cestování.

První, co vás upoutá, je skvělý kryt s nepřehlédnutelným pochromovaným logem Aspire One. Plocha pro opření dlaní a zadní zrcadlový pás jsou opatřeny stejným atraktivním vločkovým vzorem jako víko a přispívají k jedinečnému stylovému vzhledu při pohledu ze všech stran. Vnitřní povrch, stejně elegantní jako víko, a průsvitné tlačítko vypínače, vyvolávající představu pohybu, doplňují atraktivní vzhled, který upoutá pozornost v každém prostředí. Ze čtyř módních barevných odstínů si můžete vybrat takový, který nejlépe vyjádří váš styl a osobitost – černý Black Flake, purpurový Purple Flake, růžový Flake a tmavošedý Charcoal Flake.

Inteligentní technologie řízení spotřeby ve spojení s ekologickými výrobními postupy umožnily vyvinout univerzální “zelený” počítač. Splnění RoHS a WEEE prokazuje, že ve výrobě byly použity méně nebezpečné látky. Síťový adaptér Acer MiniGo zajistí na jedno nabití dostatek energie na celodenní provoz. Displej podsvícený LED diodami a nízkonapěťový procesor splňují požadavky Energy Star®. Minimální spotřeba materiálu, modulární konstrukce a menší množství použitého obalového materiálu usnadňují recyklaci.
Na jediné nabití můžete až osm hodin e-mailovat, chatovat. blogovat nebo surfovat bez omezení tak, jak chcete, a kde chcete. Jako skutečný světoběžník je Aspire One D260 dodáván s inovativním síťovým adaptérem Acer MiniGo v provedení pro upevnění na zeď, který je lehčí o 34% než běžné adaptéry a zkrátí dobu nabíjení o 1/3. Navíc je opatřen výměnnými síťovými vidlicemi pro připojení k elektrickým zásuvkám různých standardů, a tedy se budete moci kdekoli připojit k elektrické síti.

Neobyčejně tenký (pouze 24 mm) a lehký počítač (modely se šestičlánkovou baterií váží jen 1,25 kg) je vybaven 10,1” displejem Acer CrystalBrite™ s rozlišením WSVGA 1024x600 pixelů ve formátu 16:9, který je ideální pro chatování, vyhledávání informací na webu a streamování videa. Displej s podsvícením LED diodami dosahuje 22,2% úspory energie ve srovnání s displeji ostatních netbooků.

Klávesnice, jejíž velikost odpovídá 93% velikosti standardní klávesnice, má velké klávesy, které usnadňují psaní. K jednoduchému ovládání přispívá vícedotykové ukazovací zařízení, které je ideální pro přetáčení dokumentů, otáčení obrázků, zvětšování detailů a surfování – a to vše jen pouhým pohybem prstů.

Aspire One D260 je přímo navržen pro zprostředkování spojení s vaším světem a je vybaven několika možnostmi připojení: k přístupu na internet lze využít technologie Wi-Fi CERTIFIED™, Fast Ethernet anebo volitelnou 3G. K dispozici je také volitelné rozhraní Bluetooth® 3.0+HS určené pro vysokorychlostní sdílení mediálních souborů nebo dokumentů. Anténní technologie Acer SignalUp™ zvyšuje kvalitu spojení a příjmu a technologie Acer InviLink™ Nplify™ dokáže přenášet současně velký počet rozsáhlých souborů.

Při živém chatování, pořizování snímků i videokonferencích oceníte vestavěný digitální mikrofon a webovou kameru Acer CrystalEye, která je optimalizována pro nedostatečně osvětlená prostředí. Kamera vám umožní zůstat neustále ve spojení s přáteli, rodinou i kolegy.

Aspire One D260 je vybaven novým procesorem Intel® Atom™ N455/N450, čipsetem Mobile Intel® NM10 Express a až 2GB pamětí DDR3 . Intel® Graphics Media Accelerator 3150 s 64MB vyhrazenou systémovou pamětí podporuje Microsoft® DirectX® 9 a zajišťuje vynikající grafický výkon. Přes své kompaktní provedení je počítač vybaven pevným diskem s kapacitou 250 GB a víceformátovou čtečkou paměťových karet, která rozšiřuje možnosti pro ukládání dat a pohodlné sdílení souborů.

Atraktivní šasi a výkonný procesor zaručují dokonalou rovnováhu mezi stylem a výkonem. Spolu s neobyčejně lehkým a tenkým provedením tvoří dohromady netbook, s nímž se všude stanete středem pozornosti.

Technické údaje Aspire One D260
Operační systém:1 Originální Windows® 7 Starter 32bitový
Rozměry a hmotnost:1 258.5 (š) x 185 (h) x 24 (v) mm
1,25 kg se šestičlánkovou baterií
Volitelné barevné provedení: černé Black Flake, purpurové Purple Flake, růžové Pink Flake a šedivé Charcoal Flake
Procesor a čipset:1 Procesor Intel® Atom™ N455 (512 KB L2 cache, 1.66 GHz, 667 MHz FSB (pouze model s podporou DDR3)
Procesor Intel® Atom™ N450 (512 KB L2 cache, 1.66 GHz, 667 MHz FSB (pouze model s podporou DDR2)
Čipset Mobile Intel® NM10 Express
Paměť:1, 3 Jeden modul soDIMM s podporou single-channel DDR3 SDRAM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N455)
Až 1GB systémová paměť DDR3 (pouze pro Windows® 7 Starter pro malé notebooky)
Až 2GB systémová paměť DDR3 (pro jiné operační systémy)

Jeden modul soDIMM s podporou single-channel DDR2 SDRAM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N450)
Až 1GB systémová paměť DDR2 (pouze pro Windows® 7 Starter pro malé notebooky)
Až 2GB systémová paměť DDR2 (pro jiné operační systémy)
Displej:1 10,1" LCD displej TFT s podsvícením LED diodami, s vysokým jasem (200 nit), s rozlišením SD 1024 x 600 pixelů (WSVGA)
Bez obsahu rtuti, šetrný k životnímu prostředí
Volitelný lesklý/matný
Velmi tenké provedení
Grafika:1 Intel® Graphics Media Accelerator 3150 (Intel® GMA 3150) s 64MB vyhrazenou systémovou pamětí s podporou Microsoft® DirectX® 9
Podpora dvou displejů
16,7 miliónů barev
Externí rozlišení/obnovovací kmitočet4:
• port VGA až pro 1600 x 900: 60 Hz
Dekódování MPEG-2/DVD
Ukládání dat: Pevný disk:
• 2.5" (9.5 mm) 160/250 GB1, 5
Víceformátová čtečka paměťových karet s podporou:
• Secure Digital™ (SD) Card, MultiMediaCard™ (MMC), Reduced-Size Multimedia Card (RS-MMC), Memory Stick™ (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD)
• Podpora paměťových karet s adaptérem: miniSD™, microSD™, Memory Stick Duo™, Memory Stick PRO Duo™
Zvuk: Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Dva zabudované stereofonní reproduktory
Kompatibilní s MS-Sound
Vestavěný digitální mikrofon
Webová kamera: Řešení Acer Video Conference1, které zahrnuje:
• webová kamera Acer Crystal Eye s rozlišením 1280 x 1024
• software Acer Video Conference Manager s technologií Video Quality Enhancement (VQE) s podporou rozlišení 640 x 480 při online videohovorech6
Bezdrátové a pevné připojení k síti: WLAN:1, 7, 8
• Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
• Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™ (dostupný pouze v Rusku, Pákistánu a na Ukrajině)
• podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
WPAN:1 Bluetooth® 3.0+HS
WWAN:1, 7 UMTS/HSPA v pásmech 850/900/2100 MHz a GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz) s možností upgrade na 7,2 Mb/s HSDPA a 5,7 Mb/s HSUPA (modely s 3G)
Lokální síť: Fast Ethernet
Síťový adaptér a baterie:1 Certifikace baterie podle Product Safety Electric Appliance and Materials (PSE)
Síťový adaptér
Dvoupólový 40W síťový adaptér Acer MiniGo:
• 93.2 (š) x 32.2 (h) x 42.5 (v) mm
• 180 g2 s 250cm kabelem pro připojení k notebooku
Baterie
• tříčlánková Li-ion baterie 24,4W/4400 mAh
výdrž baterie: 4 hodiny9
• šestičlánková Li-ion baterie 48 W 4400 mAh
výdrž baterie: 8 hodiny9
Vstup a ovládání: Klávesnice
Klávesnice Acer FineTip velikosti odpovídající 93% velikosti standardní klávesnice s 84/85//88 klávesami s mezinárodní jazykovou podporou
Ukazovací zařízení
Vícedotykové ukazovací zařízení s podporou přetáčení a otáčení obrazovky či stránky dvěma prsty
Vstupy a výstupy: Víceformátová čtečka paměťových karet (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
Tři porty USB 2.0
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro sluchátka/reproduktor/line-out
Konektor pro připojení mikrofonu
Port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Ochrana soukromí: Ochrana BIOS heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Software:10 Produktivita: Acer ePower Management; Acer eRecovery Management; Adobe® Flash® Player 10; Adobe® Reader® 9.1; eSobi™Google Toolbar™; Microsoft® Office Trial (Service Pack 2); Microsoft® Works SE 91 (pouze Francie, Německo, Polsko, Rusko a Velká Británie) Microsoft® Works 9; Microsoft® Works 8.5; Norton™ Online Backup
Zabezpečení: McAfee® Internet Security Suite Trial12; MyWinLocker
InstantOn: Android™ InstantOn
Hry: Oberon GameZone1
Komunikace a ISP: Acer Crystal Eye; Acer Video Conference Manager1; Microsoft® Silverlight™; Skype™; Windows Live™ Essentials — Wave 3.2 (Mail, Photo Gallery, Live™ Messenger, Movie Maker, Writer)
Webové odkazy a utility: Acer Accessory Store1 (pouze Belgie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemí, Španělsko, Švédsko, Velká Británie); Acer Assist; Acer Identity Card; Acer Registration; Acer Updater; Customized Internet Explorer® 8; eBay® shortcut 2009 (pouze Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Velká Británie)
Splnění ekologických předpisů: ENERGY STAR®
WEEE
RoHS
Bez obsahu rtuti
Volby a příslušenství: Balení obsahuje:
• ochranné pouzdro1
• šestičlánková baterie Li-ion
Volitelné doplňky:
• modul 1 GB / 2 GB DDR3 1066 MHz soDIMM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N455)
• modul 1 GB / 2 GB DDR3 667 MHz soDIMM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N45o)
• šestičlánková baterie Li-ion
• dvoupólový 40W síťový adaptér Acer MiniGo
• externí pevný disk s rozhraním USB
• externí optická mechanika s rozhraním USB
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Hmotnost se liší v závislosti na konfiguraci notebooku, dílech namontovaných prodejcem, provedení ve výrobě a zvoleném přídavném vybavení.
3. Sdílená systémová paměť může být využita pro podporu grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti využitelná pro operační systém může být zmenšena o velikost paměti využívané grafickým řešením a zdroji, které vyžaduje operační systém.
4. Rozlišení/obnovovací frekvence závisí na monitoru a nastavení barvy/hloubky.
5. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátovaného média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému. Acer eRecovery Management využívá až 10 GB uvedené kapacity pevného disku jako vyhrazený prostor pro zálohování.
6. Pokud chcete využívat výjimečné přednosti a zvýšený výkon této technologie, musí oba notebooky Acer být vybaveny dvoujádrovými procesory a podporovat VQE.
7. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a prostředí, např. na provozu v síti, okolních konstrukcích a nastavení přístupového bodu.
8. Acer Nplify™ je bezdrátové řešení s vysokou propustností, které zaručuje vynikající výkon a spolehlivé spojení při používání aplikací pro přenos hlasu, obrazu a dat. Wi-Fi CERTIFIED® podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp™ a splňuje standardy 802.11a/b/g a 802.11b/g.
9. Uvedená výdrž baterie je založena na testování v produktivním režimu MobileMark 2007® a s aktivovaným bezdrátovým spojením. Více informace o testech MobileMark2007® naleznete na webových stránkách na adrese www.bapco.com. Údaje o výdrži baterie jsou udávány pouze pro srovnání. Skutečná výdrž baterie závisí na modelu, konfiguraci, aplikacích, nastavení řízení spotřeby, provozních podmínkách a používaných funkcích. Maximální kapacita baterie se snižuje v závislosti na čase a délce používání.
10. Dodávaný balík software může záviset na konfiguraci hardware, operačním systému a místní dostupnosti.
11. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Tchaj-wan, Hongkong a Singapur (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), 60denní zkušební doba pro ostatní oblasti.


| Diskuse | Tiskové zprávy