EA SPORTS FIFA 11 - Kaká zvolen hlavní tváří titulu

5. 8. 2010 20:20    Rubrika: Tiskové zprávy

HLAVNÍ TVÁŘÍ EA SPORTS FIFA 11 BUDE KAKÁ

EA SPORTS FIFA 11 - Kaká zvolen hlavní tváří titulu

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Záložník Realu Madrid je jedním ze 17 fotbalistů, kteří se objeví na přední straně FIFA 11

Společnost Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) dnes oznámila, že záložník Realu Madrid Kaká byl zvolen hlavní tváří titulu EA SPORTSTM FIFA 11. Osmadvacetiletý brazilský fotbalový idol se stane ústřední postavou globálních reklamních, marketingových a propagačních kampaní nejpopulárnější* sportovní videohry světa. Kaká je členem jedinečné skupiny 17 fotbalových hvězd, která dá FIFA 11 patřičný lesk. Až FIFA 11 vyjde 28. září v Severní Americe a 1. října v Evropě a Asii, na verzích přebalů pro jednotlivé regiony se vedle slavného záložníka Realu Mardid postaví další světoznámí hráči.

Ricardo Izecson dos Santos Leite, známý spíše jako Kaká, patří mezi nejlepší fotbalisty své generace. Je držitelem ocenění Zlatý míč a Nejlepší hráč světa FIFA pro rok 2007. V sezóně 2009-2010 vstřelil Kaká v dresu Realu Madrid 8 branek.

„Vždy jsem byl fanouškem her značky EA SPORTS a série FIFA zejména,“ řekl Kaká. „Dostat se na přebal FIFA 11 je pro mě velká čest, jelikož té se zatím dostalo jen skutečně vybrané skupině hráčů. Na přední straně obalu této skutečně úžasné hry se objevují jen velká fotbalová jména.“
Kaká zahájil svou profesionální kariéru v 15 letech v Sao Paulo FC. V roce 2003 přestoupil do A.C. Milán a posléze, v roce 2009, do Realu Madrid. Se 133 vstřelenými brankami na kontě v celkem 372 zápasech a zlatou medailí z Mistrovství světa FIFA 2002, kterou získal coby člen vítězného brazilského týmu, patří Kaká mezi jedny z nejlepších a nejtalentovanějších záložníků všech dob.
„Kaká je na hřišti pokaždé ztělesněním vášně, fotbalové kreativity a individuálních dovedností,“ uvedl Matt Bilbey, viceprezident pro fotbalové tituly EA SPORTS. „Je perfektním symbolem nové funkce FIFA 11 s názvem Personality+, která do hry promítá jedinečné schopnosti každého hráče a naprosto zřetelně ho tak odlišuje od ostatních. Vizionářský styl hry mu pomáhá být vždy o krok před soupeři – nabíhá do prostoru, citlivě mění rychlost pohybu, zásobuje spoluhráče rychlými a přesnými přihrávkami na jeden dotek a díky schopnosti dokonale střílet oběma nohama dokáže zaskočit brankáře nezřídka z velké vzdálenosti. Jeho hra se nedá srovnat s hrou žádného jiného hráče a takový charakteristický rozdíl uvidíte u každého fotbalisty v každém zápase.“
FIFA 11 vychází z herního systému titulu FIFA 10, který na celém světě získal více než 50 cen sportovní hry roku. Přináší novou úroveň autenticity hráčů na každé pozici na hřišti i mimo něj díky funkci Personality+ a představuje systém přihrávek Pro Passing, kde přesnost přihrávky určí schopnost hráče při zacházení s ovladačem a úroveň dovedností, situace a pohyb fotbalisty. Nebude chybět ani naprosto volně a reálně probíhající interakce mezi hráči v soubojích o míč v rozsahu 360°, čímž se fyzická hra rozšíří z původních jednoduchých soubojů rameno na rameno do celého kruhového spektra.
Své názory na hru můžete vyjádřit na komunitní facebookové stránce EA SPORTS na http://www.facebook.com/easports.czsk. Další nové herní módy a inovace budou představeny v následujících měsících, společně se specifickými vlastnostmi verzí pro jiné platformy. Více informací naleznete na WWW.FIFA.EASPORTS.COM.
FIFA 11 vyjde ve verzích pro počítačový zábavní systém PLAYSTATION®3, videoherní a zábavní systém Xbox 360®, Wii™, PC, počítačový zábavní systém PlayStation®2, Nintendo DS™, systém PSP® (PlayStation®Portable) a mobilní telefony. Titul vyvíjí pod značkou EA SPORTS studio EA Canada se sídlem v kanadském Burnaby. Verze pro Wii vyjde v Severní Americe 4. října. Hře nebyl dosud udělen věkový rating.
EA SPORTS™ je přední značkou v oblasti interaktivního sportovního softwaru na světě. Vycházejí pod ní komerčně nejúspěšnější videoherní série, v nichž nechybí přední interaktivní technologie, globální videoherní soutěže a nejmodernější digitální herní prvky. Značka EA SPORTS otevírá bezprostřední přístup ke sportovním emocím v řadě špičkových simulací, jako jsou Madden NFL Football, fotbalová FIFA, hokejová NHL®, basketbalová NBA LIVE, NCAA® Football, golfová Tiger Woods PGA TOUR®, boxerská Fight Night, bojové sporty přináší EA SPORTS MMA a domácí fitness EA SPORTS Active™.
Další informace o EA SPORTS – novinky, videa, blogy, fóra, fantasy ligy a herní komunity – naleznete na www.easports.cz, kde můžete sdílet, diskutovat a soutěžit.
*Na základě celkových prodejních výsledků za 2009 podle údajů NPD.


| Diskuse | Tiskové zprávy