Nikon uvádí dva nové fotoaparáty COOLPIX

17. 8. 2010 14:03    Rubrika: Tiskové zprávy

a S5100 s vysokou výkonností za nízké hladiny osvětlení.

Nikon uvádí dva nové fotoaparáty COOLPIX

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníSpolečnost Nikon Europe uvádí dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem oceněného modelu S1000pj, a všestranný model S5100 se speciálními technologiemi zaručujícími vynikající výsledky za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj znovu dokládá, jak si společnost Nikon představuje sdílení snímků, videosekvencí
a prezentací mezi lidmi za pomoci vestavěného projektoru se zlepšenou kvalitou obrazu a možností přímého propojení s počítačem. COOLPIX S5100 nabízí čtyři technologie pro překrásné noční snímky zahrnující optickou redukci vibrací (VR), vysokou citlivost ISO s nízkou úrovní šumu až do hodnoty ISO 3200, vylepšenou detekci pohybu a nový systém řízení záblesku. Oba nové modely fotoaparátů jsou vybaveny přesnými objektivy NIKKOR, obvodem Nikon EPXEED C2 pro digitální zpracování obrazu
a legendárními funkcemi Nikon zaručujícími snímky nejvyšší kvality.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V., říká: „Tyto nové přírůstky do série COOLPIX rozšiřují naši nabídku fotoaparátů pro každého, ať již hledáte nejnovější inovace nebo praktický kompaktní fotoaparát pro zachycení všech důležitých životních okamžiků. Fotoaparát S5100 nabízí vynikající kvalitu obrazu za dostupnou cenu, zatímco fotoaparát S1100pj pokračuje v unikátním prvenství společnosti Nikon v oblasti přístrojů s vestavěným projektorem. Možnost propojení fotoaparátu S1100pj s počítačem PC nebo Mac činí z přístroje velmi všestranné zařízení pro domácí i pracovní použití a usnadňuje více než kdy předtím sdílení snímků, prezentací
a dalších vizuálních dat.“

COOLPIX S1100pj – nový způsob sdílení snímků
S1100pj je nástupcem oceněného modelu S1000pj, prvního fotoaparátu na světě s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení
a bez nutnosti shromažďování osob v blízkosti LCD monitoru fotoaparátu. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v nových prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, a proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac
a okamžitě promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.

Fotoaparát S1100pj s obrazovým snímačem nabízejícím 14,1 milionů pixelů, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5\xD7 zoomem a 7,5 cm (3“) dotykovým LCD monitorem s extrémně vysokým rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání není jen zábavnou hračkou, ale typickým vysoce kvalitním fotoaparátem Nikon. Přístroj je pro získání ostrých snímků ve všech situacích vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim
a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a vždy zaostří na správné místo.

Fotoaparát S1100pj uvádí také množství retušovacích funkcí pro maximální tvůrčí svobodu, mezi které patří například efekt objektivu rybí oko, selektivní kolorování monochromatických snímků a změkčení pozadí, takže se při retušování snímků není třeba vůbec přiblížit k počítači. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty. Nakonec je zde funkce malování umožňující přidávat ke snímkům ručně psané poznámky, a to i během projekce.

COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 – vynikající snímky i za nízké hladiny osvětlení
S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, vysokým výkonem v každé situaci
a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, nepřijdete o perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5\xD7 zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.

COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

Software ViewNX 2
ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence. ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC. Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo
z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence. Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2
Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané
a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon. Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu. Obvod EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown
Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků. Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí. Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc povýšit své členství na uživatelský účet Gold Account.


| Diskuse | Tiskové zprávy