NETGEAR JWNR2000 - levný domácí router

19. 8. 2010 16:26    Rubrika: Tiskové zprávy

Levný domácí router NETGEAR JWNR2000 nabízí maximální rychlost, špičkové zabezpečení i pokročilé ekologické funkce

NETGEAR JWNR2000 - levný domácí router

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

NETGEAR JWNR2000 představuje cenově nejvýhodnější kombinaci Wi-Fi routeru standardu Wireless-N (300 Mb/s) s podnikovou úrovní zabezpečení, skvělým poměrem pokrytí/rychlost/stabilita a výrazně sníženou spotřebou energie

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení, uvádí nový router standardu Wireless-N s modelovým označením JWNR2000. Tento přístroj nabízí komplexní sbírku funkcí pro náročné domácí uživatele v čele s nejvýkonnější bezdrátovou částí standardu 802.11n, zabezpečením podnikového standardu, podporou IPv6 Pass-Through či pokročilými ekologickými funkcemi.

Wireless-N, dosud nejrychlejší standard Wi-Fi sítí, nabízí přesně ty vlastnosti, které vyžadují nejnáročnější domácí sítě - maximální výkon, široké pokrytí a nepřekonatelnou rychlost. Router JWNR2000 tyto vlastnosti navíc podporuje i soustavou integrovaných předladěných antén z metamateriálů, které minimalizují interference. V rámci jediné sítě lze tedy bez problémů v jediném okamžiku provozovat několik aplikací náročných na šířku pásma – od VoIP telefonie přes hraní online her až po streamování videa v té nejvyšší kvalitě. Díky možnosti nastavení priorit přenosu dat pro jednotlivé aplikace lze měnit přednastavené priority a zajistit bezproblémových chod preferovaných aplikací.

Řada uživatelů ještě stále používá ve svých domácnostech starší počítače, které nepodporují nejnovější standard bezdrátových přenosů Wireless-N. I tito uživatelé mohou využít nový router JWNR2000 bez omezení rychlosti – stačí si dokoupit volitelný Wireless-N USB adaptér WN111, zasunout jej do volného USB slotu počítače a využijte přednosti standardu Wireless-N na maximum.

Ekologicky šetrný se zabezpečením nejvyšší třídy
Pokud uživatelé kladou stejně jako společnost NETGEAR důraz na ekologii, směrovač JWNR2000 je bezesporu uspokojí. Splňuje totiž náročné ekologické zásady pro optimalizované využívání energie a je tak maximálně šetrný k životnímu prostředí i spotřebě elektrické energie. Minimální spotřeby routeru je dosaženo díky automatickému řízení distribuce elektrické energie v závislosti na délce připojených kabelů, či vzdálenosti Wi-Fi klienta. Samozřejmostí je i vypínání nevyužitých portů vestavěného čtyřportového 10/100Mb/s přepínače a výrazné omezení výkonu Wi-Fi v době, kdy nejsou aktivní žádná připojení. Tato úsporná opatření zajišťují až 35% úsporu energie, aniž by kvůli nim docházelo k časové prodlevě při obnovení požadavků na připojení. Důraz na ekologii podtrhuje i samotné balení produktu vyrobené z minimálně 80% recyklovaných materiálů.

Směrovač JWNR2000 nabízí opravdu silné bezpečnostní zázemí chránící cenná data svých majitelů. Patří k němu dvojitý firewall (NAT a SPI), ochrana proti útokům Denial-of-Service (DoS), detekce proniknutí do systému a jeho prevence (IDS), Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), Wired Equivalent Privacy (WEP), kontrola síťových prvků a Wi-Fi Protected Setup (WPS) pro připojení jiných Wi-Fi zařízení prostřednictvím tlačítka Push\xB4n\xB4Connect.

Zapojení a instalaci zvládne i úplný začátečník
Všechna zařízení společnosti NETGEAR, a tedy i router JWNR2000, lze instalovat ručně i automaticky. Ruční instalace vyhovuje pokročilým uživatelům, automatická zase zajistí bezproblémové zprovoznění přístrojů i uživatelům, kteří jsou v oblasti počítačových sítí naprostými začátečníky. K routeru JWNR2000 přidává společnost NETGEAR instalační CD s nejnovější generací unikátní aplikace Smart Wizzard 3.0, která i naprosto nezkušené uživatele přehledně provede všemi kroky instalace. Komunikace v českém jazyce (a řadě dalších jazyků včetně slovenštiny) je samozřejmostí.

Technicky méně zdatní uživatelé se nemusejí bát ani připojování jiných Wi-Fi zařízení. Funkce Push\xB4n\xB4Connect učiní ze zapojení zařízení do sítě snadný a rychlý úkon pro každého člena domácnosti. Díky chráněnému přístupu WPS odpadá uživatelům při připojení jiných zařízení do domácí Wi-Fi sítě nutnost pamatovat si přístupová hesla – vše vyřeší stisk jediného tlačítka.

IT zařízení většinou velmi rychle stárnou. Router JWNR2000 ale ne – je vybaven funkcí automatické kontroly a aktualizace nejnovějšího softwaru, takže se jeho majitelé mohou těšit na udržování maximálního výkonu po velmi dlouhou dobu.

„Router JWNR2000 má všechny předpoklady k tomu, aby oslovil širokou skupinu uživatelů,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Začínající uživatelé ocení spolehlivé automatizační funkce, pokročilí řadu funkcí běžných v podnikové třídě routerů, a obě tyto skupiny pak jistě uvítají úsporný provoz a cenu stlačenou na minimum. Model JWNR2000 je dalším naším inteligentním produktem, které zákazníky nezatěžuje vysokou cenou ani zbytečnou složitostí – používat jej mohou téměř ihned po vybalení z krabice.“

Přehled stěžejních vlastností routeru JWNR2000:
• Wi-Fi standard 802.11n (až 300Mb/s) zpětně kompatibilní se staršími standardy.
• WPS tlačítko pro snadné a bezpečné připojení jiných Wi-Fi zařízení – pro připojení jiných zařízení Wi-Fi stačí jediné jeho stisknutí, není nutné zadávat a pamatovat si složitá hesla.
• Wi-Fi Protected Access™ – zabezpečení Wi-Fi datových přenosů díky šifrování WPA2-PSK, WPA-PSK a WEP.
• Podpora vícenásobných SSID s oddělenými bezpečnostními a přístupovými pravidly.
• Podpora Wireless Distribution System (WDS) – funkce repeateru.
• Spolehlivá ochrana díky dvojitému firewallu:
o Network Address Translation (NAT) dokáže ukrýt počítače a soubory před jinými uživateli mimo domácí síť.
o Stateful Packet Inspection (SPI) firewall blokuje žádosti a zabraňuje nežádoucímu odesílání osobních údajů.
• Prevence proti útokům Denial-of-Service (DoS).
• Spolehlivá detekce a ochrana proti vnějším průnikům – Intrusion Detection System (IDS).
• Podpora Wireless Multimedia (WMM) prostřednictvím pokročilého Quality of Service (QoS).
• Exposed Host (DMZ) pro bezpečné hraní online her.
• Port forwarding a port trigering (dle IP, služby).
• Podpora IPv6 Pass-Through.
• Guest network – síť pro návštěvníky s možností rychlého přepnutí mezi čtyřmi uživatelsky přizpůsobitelnými profily.
• Rodičovská kontrola s možností blokování nevhodných webových stánek, klíčových slov nebo IP adres, rovněž dle časového plánu.
• Blokování služeb dle typu služby, portu, IP adresy nebo rozsahu IP adres.
• Počítadlo přenesených dat.
• Minimální spotřeba včetně automatického řízení spotřeby elektrické energie v závislosti na délce kabelu a vzdálenosti Wi-Fi klienta.
• Samostatné tlačítko pro zapnutí/vypnutí celého přístroje.
• Soustava integrovaných předladěných antén z metamateriálů.
• Automatická kontrola a aktualizace nejnovějšího softwaru zajistí udržování maximálního výkonu.
• Možnost zálohování nastavení routeru.
• Emailové upozornění na významné systémové události.
• Kompaktní a elegantní design vhodný do každého interiéru.
• Možnost umístění na výšku i naležato.
• Velmi snadná instalace pomocí instalačního CD s aplikací Smart Wizard – vícejazyčný instalační průvodce obsahuje rovněž češtinu a slovenštinu.
• Podpora MAC OS a Windows 7.

Bezdrátový router NETGEAR JWNR2000 je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1 200 Kč vč. DPH.

Více informací o routeru NETGEAR JWNR2000, včetně jeho fotografií a technických specifikací, je k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/smerovace-a-adsl-modemy/jwnr2000.html.


| Diskuse | Tiskové zprávy