T-Mobile - 3G síť ve 14 městech

1. 9. 2010 20:04    Rubrika: Tiskové zprávy

3G síť: K 1. září pokryto 10 největších měst

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

- Rychlý mobilní internet dostupný již ve 14 městech, nejnověji v Prostějově, Havířově, Liberci a Ústí nad Labem
- V srpnu spuštěno rekordních 260 vysílačů
- T-Mobile jako první v Česku nabídne technologii HSPA+

Léto plné intenzivního rozvoje má za sebou 3G síť T-Mobile. Během prázdninových měsíců se rozšířila nejen na 10 největších sídel Česka, ale i další čtyři města. Nově mohou rychlý mobilní internet vyzkoušet obyvatelé Prostějova, Havířova, Liberce a Ústí nad Labem. Kromě pokračující výstavby zahájí zítra T-Mobile přechod sítě na technologii HSPA+, kterou nabídne jako první a jediný operátor v Česku.

„V současné chvíli je rychlý mobilní internet dostupný pro téměř 30 procent populace,“ uvádí Frank Meywerk, ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile, a dodává: „To samozřejmě nestačí, ve výstavbě nadále pokračujeme stejným tempem. Do konce roku tak budou pokryty celkem tři desítky měst a v roce 2012 jich bude pět set.“

Jen v posledním srpnovém týdnu přibyla do seznamu hned čtyři města. V Prostějově je rychlý mobilní internet dostupný pro 97 % obyvatel, v Havířově pro 99 %. Také lidé v severních Čechách si mohou vychutnat rychlý internet - v Liberci 98 % a v Ústí nad Labem 89 % populace. Přístup ke 3G službám tak má nyní již téměř třetina zákazníků T-Mobile ve 14 městech České republiky. Celkem bylo během srpna spuštěno rekordních 260 základnových stanic, což je nejvíce za 14 let existence značky T-Mobile/Paegas.

Prvního září zahájí T-Mobile upgrade sítě na technologii HSPA+ (Evolved High-Speed Packet Access), která umožňuje rychlosti až 21/5,76 Mb/s (download/upload). Přechod bude probíhat až do konce října letošního roku. T-Mobile tak nabídne tuto technologii jako jediný operátor v Česku. Kromě rychlejšího přenosu dat HSPA+ rovněž zvyšuje kapacitu sítě, takže ji může využívat více zákazníků.

Noví i stávající klienti si mohou mobilní internet vyzkoušet zdarma. Tarifním zákazníkům stačí objednat si zvýhodnění Internet v mobilu Standard nebo Internet v mobilu Klasik a získají celý měsíc surfování zdarma. Pro majitele předplacených karet je určen Twist Surf+ na 2 týdny zdarma. Nabídka platí pro první aktivaci těchto balíčků.

Rychlá data si nyní mohou užívat zákazníci ve 14 městech:
- Praha
- Plzeň
- Brno
- České Budějovice
- Olomouc
- Pardubice
- Hradec Králové
- Zlín
- Ostrava
- Teplice
- Prostějov
- Havířov
- Liberec
- Ústí nad Labem

Od září si budou moci rychlá data užít obyvatelé dalších čtyř měst: 3G síť bude postupně spuštěna v Karlových Varech, Karviné, Kladně a v Mostu.


| Diskuse | Tiskové zprávy