T-Systems - chytrá řešení pro energetiku

1. 9. 2010 16:25    Rubrika: Tiskové zprávy

T-Systems zajišťuje inteligentní měření spotřeby energie ve městě Emden

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

- Prvních 100 domácností má k dispozici inteligentní měřiče spotřeby elektrické energie a plynu
- Inteligentní měření (Smart Metering) jako kompletní služba
- Chytrá řešení pro energetiku nabízí Deutsche Telekom i v ČR prostřednictvím své dceřiné společnosti T-Systems

Společnost Deutsche Telekom vybavila nově vybudovanou rezidenční oblast ve městě Emden (Německo) infrastrukturou pro inteligentní plynové měřiče a elektroměry. Během následujících týdnů bude nainstalováno více než 200 měřičů. Společnost Deutsche Telekom poskytne datové připojení a instalaci komunikačních zařízení pro sto domácností a bude přenášet data pomocí technologie DSL k poskytovateli služeb (plynárenské a elektrárenské společnosti). Dodatečně bude zprovozněn zabezpečený portál pro zákazníky, kde budou mít možnost sledovat aktuální vývoj spotřeby a náklady.

Komunikační zařízení nainstalované společností Deutsche Telekom sbírá informace o spotřebě elektřiny každých 15 minut, spotřeba plynu je odečítána každou hodinu.

„Vybírali jsme z více poskytovatelů a rozhodli jsme se nakonec pro společnost Deutsche Telekom, protože umí realizovat veškeré služby z jednoho zdroje,“ říká Remmer Edzards, ředitel správy veřejných služeb města Emden. „Aktuálně jsme spustili průzkum mezi zákazníky, zda mají zájem o tyto nové technologie. První výsledky ukazují, že velké množství odběratelů plynu a elektrické energie má zájem o informace, které pomohou k optimalizaci a snížení spotřeby díky využití inteligentních měřičů,“ dále dodává.
Pokud budou tyto výsledky potvrzeny, dojde k rozšíření projektu i na další rezidenční oblasti.
Smart metering v exkluzivním balíčku
Společnost Deutsche Telekom se zaměřuje na služby pro řízení spotřeby energií a chce se stát významným partnerem pro firmy, které působí v tomto odvětví. Proto společnost nabízí balíčky pro chytré měření jako kompletní službu za měsíční cenu. Tento balíček obsahuje především komunikační jednotku, software, instalaci a provoz, propojení do datové sítě, načítání údajů, bezpečný přenos dat do datových center a předávání informací provozovateli energetické soustavy.

„Pro přenos dat nepoužíváme DSL linky zákazníků, ale vytváříme vlastní nezávislou infrastrukturu. Jen tak můžeme garantovat bezpečnost a dostupnost dat,“ říká Helge Meyer, expert na řešení pro energetiku ve společnosti Deutsche Telekom a dále dodává: „Naše řešení splňuje přísné bezpečnostní požadavky a je certifikováno podle normy ISO 27001 a SAS-70 standardů,“
Kromě přenosu dat po fixních sítích umí řešení společnosti Deutsche Telekom komunikovat i bezdrátově.

Inteligentní řešení pro energetiku nabízí Deutsche Telekom prostřednictvím společnosti T-Systems i na českém trhu. Společnost T-Systems Czech Republic tvoří nedílnou součást skupiny a při poskytování flexibilních a inovativních řešení vychází ze silného lokálního zázemí na českém trhu a mezinárodního know-how.


| Diskuse | Tiskové zprávy