Business notebooky ASUS řady B a P

2. 9. 2010 20:31    Rubrika: Tiskové zprávy

Notebooky ASUS pro firemní prostředí

Business notebooky ASUS řady B a P

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil business notebooky řady B a P o velikostech úhlopříčky 14“ a 15,6“, které se vyznačují hliníkovou konstrukcí a především spolehlivostí a kvalitním zabezpečením dat. Jsou vybaveny pevnými disky odolnými proti otřesům a nabídnou několik možností bezpečného přístupu, včetně přihlášení pomocí speciální karty nebo otisků prstu a ochranu prostřednictvím TPM modulu. Notebooky prošly také testy odolnosti proti pádům a tlaku. Ceny těchto notebooků se v závislosti na tom, zda disponují operačním systémem Windows 7 Professional nebo nikoli, budou pohybovat od 13 000 do 27 000 Kč s DPH.

Řešení pro firmy – ASUS B Series
Modely B43 a B53 využívají nejnovější procesory Intel Core i3/i5 s technologií vPro a grafické karty, mezi nimiž lze přepínat. Uživatel tedy může volit mezi energeticky úsporným režimem a optimalizovaným výkonem.
Oba business modely využívají šestičlánkové baterie Boston-Power, které poskytnou maximální výkon i po 900 nabíjecích cyklech, což je více než trojnásobek v porovnání s klasickými Li-Ion bateriemi. Zásluhou technologie ASUS Xpress Charge lze navíc vybitou baterii nabít na 90 procent její kapacity za pouhých 90 minut.
Kromě funkcí zabezpečení, jako jsou Smart card, TPM a přihlašování pomocí otisku prstu, jsou notebooky vybaveny i technologií ASUS Secure Delete, která umožňuje kompletní vymazání dat prostřednictvím přehledného rozhraní. Na některých trzích budou dostupné také volitelné funkce Intel Anti-Theft Technology a Computrace LoJack for Laptops, díky nimž může případně uživatel svůj ukradený notebook sledovat a získat zpět.
Notebooky ASUS řady B jsou prvními na světě, které využívají technologii ATI Eyefinity. K notebooku tak lze připojit až tři monitory současně. Snadné připojení nejrůznějších periferií a komunikačních zařízení zajistí dokovací stanice ASUS Power Station II.

Snazší podnikání s notebooky ASUS P Series
Notebooky řady P, jež v současnosti zahrnuje modely PL80, P50, P42 a P52, disponují technologií NVIDIA Optimus, která v závislosti na momentálně vyžadovaném výkonu automaticky přepíná mezi integrovaným grafickým procesorem a dedikovanou grafickou kartou (ATI 5470, NVIDIA 310).
Řada P kromě toho zpříjemní uživatelům práci mnoha užitečnými funkcemi - ASUS Scene Switch kupříkladu umožňuje uvést notebook do režimu prezentace stisknutím jediné klávesy. Technologie ASUS Palm-proof zase pomáhá eliminovat počet chyb při psaní, protože rozlišuje mezi dotykem prstů a dlaně. Notebooky jsou rovněž vybaveny intuitivním rozhraním BIOS podporujícím ovládání pomocí touchpadu a myši.
Stejně jako notebooky řady B využívá i P řada procesory Intel Core i3/i5, pevné disky odolné proti otřesům a funkce zabezpečení, jako například ASUS Secure Delete.


| Diskuse | Tiskové zprávy