Samsung GALAXY Tab

2. 9. 2010 20:23    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung GALAXY Tab otevírá novou kapitolu mobilního průmyslu

Samsung GALAXY Tab

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nové zařízení Smart Media překonává současné hranice mobilních zařízení a přináší více příležitostí pro uživatele v neustálém pohybu

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd, globální leader v oblasti mobilních technologií, dnes oznámila, že uvádí na trh Samsung GALAXY Tab (Model: GT-P1000). GALAXY Tab s operačním systémem Android 2.2 je prvním tabletem, který představuje novou kategorii mobilních produktů Samsung.

Samsung GALAXY Tab v sobě spojuje všechny inovace společnosti Samsung, díky kterým může nabídnout více příležitostí i uživatelům, kteří jsou v neustálém pohybu. Uživatelé ocení prohlížení internetu jako v PC a možnost vychutnat si i na cestách všechny formy multimediálního obsahu na displeji s ideální velikostí 7 palců. Navíc mohou uživatelé nepřetržitě komunikovat prostřednictvím e-mailu, hlasových a video hovorů, SMS/MMS nebo sociálních sítí s optimalizovaným uživatelským rozhraním.

„Společnost Samsung si uvědomuje obrovský nárůst potenciálu v tomto nově vznikajícím segmentu trhu a věříme, že GALAXY Tab přinese na trh unikátní a otevřenou nabídku. Jelikož má Samsung mobilní komunikace zakódovány přímo ve své DNA, dokážeme tyto nově se objevující požadavky zákazníků uspokojit. Tyto požadavky se neustále rozvíjejí a rostou s tím, jak uživatelé stále více čerpají z jejího neomezeného potenciálu,“ řekl J. K. Shin, president a ředitel divize Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Samsung GALAXY Tab byl navržen s cílem umožnit zákazníkům, aby si maximálně užili možnost být online bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. Samsung GALAXY Tab posouvá trh do nových dimenzí a jsme přesvědčeni, že se jedná teprve o začátek inovací a novátorství společnosti Samsung v oblasti chytrých mediálních zařízení.“

Nový koncept mobility médií

Jako nová kategorie zařízení nabízí Samsung GALAXY Tab hojnost mobilních zážitků. Jeho 7” TFT-LCD displej přináší skvělý obraz při sledování filmů, prohlížení obrázků, čtení elektronických knih nebo sdílení dokumentů v pohybu. Pokud jde o design, je díky lehké konstrukci s hmotností pouhých 380 g dokonale přenosný a díky štíhlým rozměrům se i za chůze skvěle drží. S podporou nejnovější verze Adobe Flash Player 10.1 umožňuje Galaxy Tab pohotové a bezproblémové prohlížení jakékoli stránky na webu.

Unikátní čtenářská aplikace Samsung Readers Hub poskytuje snadný přístup k rozsáhlé digitální knihovně s bohatým obsahem, od klasické literatury po nejnovější bestselery a praktické příručky. Současně Samsung představuje i Media Hub, bránu do světa filmů a videoklipů, a Music Hub, aplikaci poskytující přístup k široké škále hudebních souborů.

Bohaté komunikační prostředky Samsung GALAXY Tab nabízejí skutečnou mobilitu a posunutím úrovně konvergovaných technologií za hranice běžných mobilních zařízení nebo PC definují zcela novou kategorii zařízení. Uživatelům se tak otevírají nové možnosti, jak využívat, vytvářet a komunikovat obsah prakticky odkudkoli a způsobem, který byl až do této chvíle nemožný.

Výkonná a vždy dostupná komunikace

S konektivitou 3G HSUPA, 802.11n Wi-Fi a Bluetooth 3.0 rozšiřuje Samsung GALAXY Tab mobilní komunikační možnosti uživatelů. Video konference a push-email na velkém 7palcovém displeji zvyšují přívětivost a efektivitu komunikací. Samsung GALAXY Tab se dokáže proměnit na vašem pracovním stole v dokonalý telefon s hlasitým odposlechem.
Díky procesoru Cortex A8 1.0GHz nabízí Samsung GALAXY Tab vždy a všude perfektní výkon. Zároveň obrazovka s plným HD rozlišením a podporou řady kodeků (DivX, XviD, MPEG4, H.263, H.264 a dalších) umožňuje dokonalý multimediální zážitek.

Zatímco přední kamera slouží pro videohovory v sítích 3G, zadní kamera umožňuje fotografování a nahrávání videí, které můžete upravovat, odesílat a sdílet přímo z tohoto přístroje. Ve světě explozivního rozmachu online obsahu a kreativity představuje GALAXY Tab přenosné řešení pro ty, jejichž životní styl vyžaduje neustálé připojení.

Samsung GALAXY Tab bude v Evropě a v Koreji uveden v polovině září, v říjnu pak také na ostatních trzích včetně USA a Asie.


| Diskuse | Tiskové zprávy