Toshiba STOR.E D10 - externí pevný disk

8. 9. 2010 09:33    Rubrika: Tiskové zprávy

Rozhraní USB 2.0 a eSATA zajišťují pohodlné ukládání a zálohování dat

Toshiba STOR.E D10 - externí pevný disk

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


Společnost Toshiba Europe GmbH oznámila nový přírůstek do portfolia externích pevných disků v podobě elegantního modelu STOR.E D10. Je zaměřen na spotřebitele i profesionály. Disk STOR.E D10 má ohromnou kapacitu až 2 terabyty, díky níž zvládne uspokojit rostoucí nároky na objemy dat, které je nutné v digitální podobě ukládat a spolehlivým a zabezpečeným způsobem zálohovat. Model STOR.E D10 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během třetího čtvrtletí 2010.

Pro profesionální i osobní využití
Externí pevný disk STOR.E D10 v atraktivním leskle černém provedení dosahuje rychlého přenosu dat z vašeho počítače díky možnosti výběru ze dvou vysokorychlostních rozhraní: jednou možností je rozhraní USB 2.0, které zajišťuje přenosovou rychlost až 480 Mbps, a druhou rozhraní eSATA umožňující rychlý přenos dat pomocí kabelu, jenž může být i delší než 2 metry. Díky velké úložné kapacitě a vysoké rychlosti přenosu dat splňuje externí disk Toshiba STOR.E D10 nároky profesionálních uživatelů v malých a středních firmách stejně jako potřeby domácích kanceláří nebo domácností.

Snadné a bezpečné zálohování
Přestože si většina uživatelů je vědoma rizik spojených se ztrátou cenných dat, jež může nastat v důsledku napadení virem nebo nečekanou havárií počítače, často i tak svá data účinně nechrání proti malwaru a málokdy pravidelně zálohuje. Aby proces zálohování byl co možná nejsnadnější a nejbezpečnější i pro nezkušené uživatele, dodává se disk STOR.E D10 s předinstalovanou zkušební verzí zálohovacího softwaru Nero BackItUp&Burn. Tato aplikace pomáhá data zabezpečit i provádět zálohy automaticky. Navíc je předinstalována i zkušební verze osvědčeného softwarového balíku McAfee Internet Security Suite 2009, která disk chrání před počítačovými viry, a disk je díky tomu bezpečným zálohovacím nástrojem pro každého.

Rozšířené služby
Kromě záruky je uživatelům k dispozici i možnost předplatit si tzv. Data Recovery Service, čili službu obnovy ztracených dat, která platí po dobu tří let. Uživatelé tak mají zaručenou pomoc ve chvíli, kdy dojde ke ztrátě dat v případě fatálního selhání disku: naše profesionální laboratoř zabývající se obnovou dat vynaloží veškeré úsilí, abyste svá data dostali zpět. Druhou možností kromě předplacené služby Data Recovery Service je služba „na vyžádání“, která je k dispozici jednorázově.


| Diskuse | Tiskové zprávy