Canon PowerShot G12

14. 9. 2010 17:25    Rubrika: Tiskové zprávy

Canon uvádí na trh špičkový PowerShot G12

Canon PowerShot G12

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Canon dnes představila nový
PowerShot G12 – nejnovější model mnohonásobně oceněné řady PowerShot G, jejíž produkty s důvěrou používají profesionální fotografové na celém světě. Nový model fotografům nabídne mimořádně vysokou míru flexibility, působivý výkon a kvalitu, profesionální úroveň ovládání a možnost použití široké řady doplňků.

PowerShot G12, který si zachovává klasický způsob ovládání a manipulace svého předchůdce, byl navržen tak, aby poskytoval prvotřídní kvalitu a výkon a dokázal vyhovět potřebám profesionálů a náročných amatérských fotografů. Systém Canon HS System, funkce záznamu HD videa (720p) a hybridní stabilizace obrazu Hybrid IS jsou novinky, jež napomáhají dosažení prvotřídní kvality fotografií i videa, a nový otočný ovladač na přední části fotoaparátu dovoluje pohodlnější manipulaci a rychlé manuální ovládání fotoaparátu. PowerShot G12 je také kompatibilní s novým volitelným adaptérem na filtry, který se při zoomování posunuje spolu s objektivem, a zajišťuje tak plné pokrytí v celém rozsahu zoomu.

HS System: jistota prvotřídní obrazové kvality Canon – i při snímání za slabého světla
PowerShot G12 je první model řady G vybavený systémem Canon HS System – tj. vysoce citlivým snímačem CCD s rozlišením 10,0 megapixelů v kombinaci s výkonným procesorem DIGIC 4, který poskytuje mimořádně vysokou kvalitu obrazu při snímání za jakýchkoliv světelných podmínek, a to i za velmi nízké hladiny osvětlení.

HS System zaručuje excelentní kvalitu obrazu i při snímání s použitím vyšších citlivostí ISO – fotografové tak mohou pořizovat snímky jedinečné kvality za jakýchkoliv podmínek. Větší rozsah ISO umožňuje fotografovat tmavší scény bez použití blesku či stativu a získat správně exponované obrázky jen s využitím přirozeného osvětlení. V případech, kdy je použití blesku nezbytné, mohou uživatelé nastavením vyšší citlivosti ISO zvětšit jeho dosah a tak zajistit efektivnější nasvícení snímaného objektu. Vyšší hodnoty ISO také uživatelům poskytují možnost fotografovat s použitím kratších expozičních časů, které dovolí „zmrazení“ pohybujících se objektů a jejich kvalitní zachycení, tj. s nižším rizikem rozmazání.

Přesné ovládání úrovně ISO fotografům umožňuje speciální kruhový volič ISO, který nyní dovoluje nastavení v krocích po 1/3. Uživatelé mají také k dispozici novou funkci Auto ISO, s jejíž pomocí si mohou pro fotografování nastavit maximální požadovanou úroveň ISO a také zadat způsob, jakým fotoaparát bude ISO volit pro dosažení optimální rovnováhy mezi rychlostí závěrky a kvalitou obrazu.

Při fotografování ve velmi tmavých prostředích lze použít režim Slabé osvětlení (Low Light), v němž lze rozsah ISO rozšířit až na hodnotu ISO 12800. V tomto režimu mohou uživatelé ovládat ISO a vyvážení bílé ručně, což jim dovoluje věrné zachycení atmosféry temnějších scén. Schopnost snímání rychlostí až 4,2 snímků za sekundu uživatelům umožní kvalitní zachycení dynamických akcí.

Originální objektiv Canon se stabilizací obrazu Hybrid IS
PowerShot G12 je osazen prvotřídním 28mm širokoúhlým objektivem s 5x optickým zoomem, který umožňuje snímání vizuálně působivých krajinných záběrů a přiblížení vzdálených objektů. Tento objektiv, který čerpá z bohaté tradice společnosti Canon na poli vývoje optiky, je vyroben s použitím stejných procesů a přísných kvalitativních standardů uplatňovaných při výrobě špičkových objektivů Canon EF a zajišťuje ostré záběry s mimořádně dobrým prokreslením detailů i přes kompaktní rozměry, které umožňují jeho plné zasunutí do fotoaparátu.

Optický stabilizátor obrazu fotoaparátu PowerShot G12 účinně potlačuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje pořizování kvalitních, ostrých fotografií v tmavších prostředích, jelikož dovoluje prodloužení expozičních časů až o 4 kroky nastavení. PowerShot G12 je navíc vybaven technologií hybridní stabilizace obrazu Canon Hybrid IS, která zvyšuje účinnost optického stabilizátoru obrazu při makrofotografii. PowerShot G12 dokáže dosáhnout perfektního zaostření objektu ze vzdálenosti pouhého 1 cm, při němž i ten nejnepatrnější pohyb fotografa do strany může negativně ovlivnit kvalitu obrazu, kvůli čemuž je pořízení ostrých záběrů bez použití stativu tak obtížné. Technologie hybridní stabilizace Hybrid IS vyrovnává nezáměrný posun fotoaparátu a jeho pohyby v různých úhlech – což jsou dva typy pohybů, jejichž účinky se obzvlášť projeví při výrazném zvětšení obrazu.

Mimořádná flexibilita
Vysokou míru flexibility při fotografování a prohlížení pořízených snímků poskytuje výklopný displej PureColor II VA LCD s úhlopříčkou 7,0 cm (2,8") a vysokým rozlišením. Konstrukční řešení displeje dovolující jeho variabilní nastavení umožňuje kompozici snímků z nejrůznějších úhlů, např. z úrovně země nebo z pozice nad hlavou. PowerShot G12 rovněž disponuje optickým hledáčkem (OVF) s možností dioptrického nastavení podle zraku uživatele. Pro prohlížení pořízeného snímku mohou fotografové využít nový integrovaný RGB histogram, který jim umožní okamžitou detailní kontrolu záběru.

Maximální kontrola
Fotoaparát nabízí plně ruční ovládání a řadu poloautomatických režimů, a kromě toho je nově vybaven předním otočným voličem, který během fotografování poskytuje rychlý a pohodlný přístup k nastavením. Uživatelé si mohou zvolit, zda budou pro ovládání fotoaparátu používat přední otočný volič, zadní multifunkční kruhový ovladač nebo budou použití obou voličů kombinovat. Předním ovladačem lze například nastavit ovládání clony v AV režimu a pomocí multifunkčního kruhového ovladače zase ovládat vyvážení bílé a nastavit poměr stran, nebo je možné přední ovladač používat samostatně a multifunkční kruhový ovladač deaktivovat, aby se zamezilo nechtěným změnám nastavení.

Zkušeným amatérům a profesionálům PowerShot G12 také nabídne funkci záznamu nekomprimovaných snímků RAW a software Canon Digital Photo Professional (DPP) pro úpravy pořízených snímků. A díky skutečnosti, že pro úpravy snímků používá stejné prostředí jako produkty systému EOS, se PowerShot G12 hladce začlení do stávajícího workflow fotografů.

Elektronická vodováha a možnost výběru poměru stran pro fotografování (Multi-aspect shooting)
Se správným zachycením horizontál a vertikál fotografům pomůže nová funkce elektronické vodováhy. Podle polohy indikátoru na displeji, který používá informace z nového senzoru lineárního posunu, mohou fotografové zkontrolovat, zda mají fotoaparát vyrovnaný, a to v horizontální i vertikální poloze, což jim umožňuje pořízení dobrých záběrů snímaných na výšku či na šířku. Možnost výběru poměru stran pro fotografování (Multi-Aspect shooting) z formátů 3:2, 4:3, 1:1, 16:9 a 4:5 uživatelům dovoluje fotografovat podle snímaného objektu a zamýšleného použití snímku a komponovat záběr podle vlastních představ během fotografování, což odbourává potřebu následných úprav snímku na počítači.

Úchvatné fotografie, úchvatné video – HD video se stereozvukem
Jako první model řady G nabízí PowerShot G12 funkci snímání HD videa (720p) frekvencí 24 snímků za sekundu se záznamem stereofonního zvuku. V režimu natáčení videa lze také použít Efekt miniatury, který videozáznamu dodá zcela novou dimenzi – použitím různých nižších snímkových frekvencí je možné vytvořit zajímavé časosběrné videosnímky, na nichž se objekty jeví jako zmenšené modely. Integrovaný port HDMI kompatibilní s CEC pak umožňuje přehrávání videa a prohlížení fotografií na kompatibilním televizoru HDTV a přímé ovládání pomocí dálkového ovládání televizoru.

Věrné zachycení scén
Omezené možnosti běžných fotoaparátů rozšiřuje PowerShot G12 novým fotografickým režimem Vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range) , který umožňuje mnohem věrnější zachycení scén s extrémními kontrasty. Při snímání ze stativu PowerShot G12 pořídí tři různé záběry téže scény, jež následně analyzuje a sloučí do jediného snímku. Výsledkem je snímek s mnohem lepším prokreslením detailů ve světlech a stínech, tedy takovým, jak je vidí oko fotografa.

Pro úpravy snímků pomocí funkce i-Contrast fotoaparát PowerShot G12 nabízí možnost nastavení míry korekce dynamického rozsahu použité k potlačení „přepalů“ ve světlých oblastech snímku a zvýraznění detailů v jeho tmavých oblastech. K prosvětlení pouze tmavých oblastí snímku a „vytažení“ skrytých detailů pak slouží funkce Korekce stínu (Shadow Correction).

Dalším novým prvkem, jímž je fotoaparát PowerShot G12 vybaven, je režim automatického doostřování sledovaných pohybujících se objektů Tracking AF, který přispívá k jejich kvalitnímu zachycení a také pomáhá při tvůrčím komponování snímků. Fotografové si mohou vybrat objekty ze středu záběru a sledovat je při jejich pohybu nebo při změně kompozice záběru.

Široké možnosti fotografování
PowerShot G12 je kompatibilní s celou řadou doplňků, které nabízejí široké možnosti pro tvůrčí fotografování a poskytují kvalitnější výsledky při snímání v určitých prostředích. Nový adaptér na filtry FA-DC58B, který se nasazuje přímo na prstenec tubusu objektivu, umožňuje použití filtrů Canon s průměrem 58 mm – např. polarizační filtr (Circular Polarizer), neutrální (šedý) filtr (Neutral Density), ochranný (Protect) a UV filtr. Adaptér FA-DC58B je navržen tak, aby se při zoomování pohyboval spolu s objektivem – tím zabraňuje vinětaci při použití začátku zoomu a zajišťuje pokrytí filtru v celém rozsahu optického zoomu objektivu.

Patice pro příslušenství dovoluje použití blesků Canon EX Speedlite a umožňuje tak zvýšení intenzity nasvícení. Fotografové také mohou používat externí blesk s pomocí propojovacího kabelu pro připojení blesku mimo patici fotoaparátu (OC-E3) pro kreativní nasvícení nebo experimentování s různými osvětlovacími technikami. Volitelné vodotěsné pouzdro pak chrání fotoaparát do hloubky až 40 metrů – uživatelé tak mohou pořizovat neuvěřitelně detailní podvodní záběry.

Kromě manuálního ovládání, které poskytuje maximální tvůrčí volnost a flexibilitu, PowerShot G12 nabízí inteligentní režim Smart Auto, při jehož nastavení uživatelé mohou také dosáhnout mimořádně vysoké kvality obrazu. S pomocí technologie detekce scény mapuje snímanou scénu a vybírá pro ni optimální nastavení z 28 možností, čímž dosahuje vynikajících výsledků za jakýchkoliv podmínek – excelentní fotografie tak snadno pořídí jak zkušení fotografové, tak úplní nováčci.

Funkce Eye-Fi connected
Snadný bezdrátový přenos obsahu prostřednictvím integrovaných funkcí Eye-Fi connected umožňuje vzdálené nahrávání na webové stránky pro sdílení snímků. Uživatelské rozhraní fotoaparátu obsahuje samostatnou oblast Eye-Fi. Při přenosu snímků přes kartu Eye-Fi je deaktivována funkce automatického vypnutí přístroje, takže přenos probíhá snadno a bez přerušení.

Fotoaparát PowerShot G12 – navržený pro fotografy s vysokými nároky – nabízí jedinečné spojení prvotřídní kvality obrazu, flexibility a mimořádně snadné a pohodlné manipulace. Jde o kompakt určený pro profesionály a amatéry s rozsáhlými zkušenostmi, který je ideální jako doplněk k jejich větší zrcadlovce nebo výkonnějšímu fotoaparátu – nabízí excelentní kvalitu i přes svou kompaktní velikost, díky níž jej mohou vzít kamkoliv.

Canon PowerShot G12 – hlavní vlastnosti a funkce:
• HS systém
• Vysoce citlivý snímač CCD s rozlišením 10 Mpix
• Širokoúhlý 28mm objektiv s 5násobným zoomem a hybridní stabilizací obrazu (Hybrid IS)
• Výklopný LCD displej s úhlopříčkou 7,0 cm (2,8"), elektronická vodováha, optický hledáček
• Otočný ovladač na přední části, plně manuální ovládání a možnost pořizování RAW snímků
• HD video, HDMI
• Režim Vysoký dynamický rozsah (High Dynamic Range)
• Režim Smart Auto
• Fotografování s různým poměrem stran (Multi-Aspect)
• Široký systém příslušenství


| Diskuse | Tiskové zprávy