Canon PowerShot SX30

14. 9. 2010 20:18    Rubrika: Tiskové zprávy

Překonejte své ambice – Canon představuje průkopnický PowerShot SX30 IS s 35x optickým zoomem a širokými možnostmi manuálního nastavení

Canon PowerShot SX30

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Canon dnešním dnem posunuje hranice možností svých kompaktních fotoaparátů s mimořádně silným zoomem – uvádí na trh nový PowerShot SX30 IS, výkonný fotoaparát s 24mm ultraširokoúhlým objektivem s 35x optickým zoomem. Nový model, který nahradí fotoaparát PowerShot SX20 IS, nabídne spojení prvotřídní optiky Canon s bohatou škálou špičkových zobrazovacích technologií, a bude tak ideálním přístrojem pro vášnivé fotografy, kteří pro své tvůrčí projekty požadují mimořádně výkonný a všestranný fotoaparát.

Fotoaparát PowerShot SX30 IS dovoluje plně manuální ovládání, záznam videa v HD kvalitě a poskytuje četné kreativní a automatické fotografické režimy – nabízí tak přesně takovou míru pomoci, kterou fotografové právě potřebují. Designové prvky, jako je variabilně nastavitelný LCD displej s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7") a patice pro příslušenství, pak uživatelům umožňují větší tvůrčí vyžití, jelikož mohou pořizovat záběry z nejrůznějších úhlů a používat četné fotografické příslušenství Canon.

Nejsilnější zoom v dané třídě a vynikající kvalita obrazu
Snímač fotoaparátu má mimořádně vysoké rozlišení 14,1 megapixelů, díky němuž lze z pořízených záběrů tisknout fotografie velkých formátů – až A2+. Tak vysoké rozlišení navíc fotografům umožňuje tvorbu výřezů bez snížení kvality. Objektiv s 35x optickým zoomem pak nabízí úctyhodný rozsah ohniskových vzdáleností od 24 mm do 840 mm (ekvivalent pro 35mm film), který dovoluje focení širokoúhlých snímků i záběrů s extrémně velkým přiblížením, a poskytuje tak uživatelům velký prostor pro kreativitu.

Objektiv fotoaparátu PowerShot SX30 IS, který je zhmotněním bohatých zkušeností společnosti Canon, jež posbírala v průběhu své dlouholeté působnosti na poli vývoje optických systémů, je vyroben s použitím stejných materiálů a procesů používaných při výrobě špičkových objektivů Canon EF. Konstrukce objektivu zahrnuje mnoho speciálních optických členů, včetně UD členu (Ultra-low Dispersion) a Hi-UD členu, které potlačují výskyt vad způsobených světlem a starají se o zachování vysoké kvality obrazu v celém rozsahu zoomu. Hi-UD členy jsou běžnou součástí objektivů celosvětově proslulých a s důvěrou používaných profesionálních televizních kamer Canon, jež nabízejí prvotřídní kvalitu obrazu a vynikají nízkou hmotností. Objektiv s tak velkým rozsahem zoomu však může působit problémy při snímání za slabého světla a s použitím závěru rozsahu zoomu bez stativu. Proto Canon tento model vybavil nejúčinnějším optickým stabilizátorem obrazu (IS), který kdy použil ve svých kompaktních fotoaparátech a který dovoluje prodloužení expozičních časů až o 4,5 kroku nastavení. Tento systém plovoucích optických členů (s posunem optických členů) dokáže minimalizovat rozmazání snímků při snímání s velkým přiblížením a v situacích, kdy nelze fotografovat s krátkými expozičními časy. PowerShot SX30 IS je navíc osazen motory USM (Ultrasonic) a VCM (Voice Coil), které zajišťují rychlé, přesné a tiché zoomování a ostření a spolu se stabilizací obrazu je lze použít jak pro fotografování, tak pro záznam videa.

Nová pomocná funkce Zoom Framing Assist uživatelům pomáhá se sledováním vzdálených nebo pohybujících se objektů při snímání s mimořádně velkým přiblížením, při němž se může stát, že jim objekt zmizí. Stisknutí speciálního tlačítka funkce Zoom Framing Assist zajistí zasunutí objektivu na jednu ze tří předem nastavených pozic, čímž uživateli nabídne zobrazení větší plochy snímané scény a pomůže mu najít ztracený objekt – původně zvětšený záběr pak fotoaparát označí obdélníkem. Poté, co uživatel objekt znovu nalezne a umístí jej do zobrazeného obdélníku, stačí stisknutí tlačítka povolit a objektiv se zase rychle vysune do dřívější polohy s velkým přiblížením a fotograf může pokračovat ve snímání s původním nastavením objektivu.

Víc než jen fotografie
PowerShot SX30 IS nabízí také funkci natáčení HD videa (720p) se záznamem stereofonního zvuku a možností použití celého rozsahu optického zoomu, kterou uživatelé mohou aktivovat stisknutím speciálního tlačítka, jež jim dovolí rychlé přepínání z režimu fotografování na záznam videa a zpátky. Během natáčení videa lze blokovat nebo upravovat zaostření a expozici a speciální režim dynamické stabilizace obrazu Dynamic IS se stará o potlačení účinků roztřesení fotoaparátu způsobeného pohyby fotografa při filmování a nabízí realističtější, stabilnější obraz. Režim Smart Auto, který je k dispozici i pro natáčení videa, dokáže rozpoznat 21 různých typů scén, kdy snímanou scénu automaticky analyzuje a na základě získaných výsledků pro ni vybere nejvhodnější nastavení pro získání optimální expozice, jíž zajistí kvalitní zachycení tváří a zářivých barev. Z pořízených snímků se pak uživatelé mohou naplno těšit při jejich prohlížení na HDTV, k němuž lze fotoaparát připojit přes port HDMI-mini.

Kvalita, flexibilita a kreativita bez kompromisů
Vedle neuvěřitelného rozsahu zoomu PowerShot SX30 IS vyniká celou řadou designových prvků, které fotografům umožní maximální kontrolu nad jejich záběry. Výklopný displej PureColor II VA LCD s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7") a rozlišením 230 tis. obrazových bodů nabízí fotografům maximální flexibilitu pro fotografování všech možných scén, od detailních záběrů květů až po koncerty s velkými davy lidí. S jeho pomocí lze snímky pohodlně pořizovat i z neobvyklých úhlů a poté je prohlížet v zářivých barvách a se znamenitou kresbou detailů. Funkce Quick-bright zajišťuje okamžité nastavení maximálního jasu displeje a umožňuje snadné prohlížení a kompozici snímků i na ostrém slunci.

Uživatelé s tvůrčím založením jistě ocení skutečnost, že je PowerShot SX30 IS vybaven paticí pro připojení příslušenství, například zábleskových jednotek Canon EX Speedlite. Navíc si mohou dokoupit adaptér na filtry, který umožňuje použití 67mm filtrů – např. polarizačního filtru PL-C B 67mm – jež fotografům nabízejí prakticky neomezené možnosti pro tvorbu originálních snímků. Pro ty, kteří chtějí fotografie skvělé kvality, aniž by se museli zabývat a zdržovat ručním měněním nastavení, má PowerShot SX30 IS inteligentní režim Smart Auto, který využívá technologii detekce scény (Scene Detection Technology), jež detekuje podmínky fotografované scény a vybere pro ni nejoptimálnější z 28 přednastavených typů scén. Režim byl obohacen o nové scény a dokáže nyní identifikovat a eliminovat tvrdé stíny ve tváři, které vznikají při fotografování s intenzivním osvětlením nad hlavou, a také zajistit přirozené záběry objektů nasvícených silným bodovým světlem. Funkce Smart Flash Exposure pak automaticky ovládá intenzitu blesku fotoaparátu tak, aby bylo dosaženo perfektní expozice při snímání makrozáběrů a fotografování v protisvětle.

Další možnosti pro uplatnění tvůrčího potenciálu uživatelům poskytují například funkce Efekt rybího oka, Efekt miniatury, Plakátový efekt a Velmi živé barvy, jež fotografiím dodají svěží, neotřelý vzhled. Režim Efekt miniatury lze také používat při záznamu videa, kdy natáčením scény nižší snímací frekvencí 6, 3 nebo 1,5 sním./s vznikne efekt vysokorychlostního časosběrného filmu s objekty, které vypadají jako zmenšené modely.

Uchovávání, prohlížení a sdílení zážitků
Také sdílení jedinečných zážitků s blízkými a přáteli je nyní snadnější než dříve.
PowerShot SX30 IS dovoluje použití paměťových karet SDHC a SDXC, které díky své obrovské kapacitě umožňují dlouhodobé snímání – fotografové se tak nemusejí bát, že se brzy zaplní. Rychlé pozdější vyhledání oblíbených záběrů mezi stovkami dalších snímků pak zajišťuje funkce třídění snímků do skupin pomocí tagů. A funkce Smart Shuffle umožňuje prohlížení snímků takovým způsobem, že uživateli k prohlédnutí nabídne vždy několik záběrů podobných právě prohlédnutému snímku – tak je možné na paměťové kartě nalézt snímky, na něž uživatelé zapomněli nebo je přehlédli ve větším archivu.

Tento model také umožňuje použití funkcí Eye-Fi connected, čímž dovoluje vzdálené nahrávání na webové stránky pro sdílení snímků. Uživatelské rozhraní fotoaparátu obsahuje samostatnou oblast Eye-Fi. Při přenosu snímků přes kartu Eye-Fi je deaktivována funkce automatického vypnutí přístroje, takže přenos probíhá snadno a bez přerušení .

PowerShot SX30 IS – hlavní vlastnosti a funkce:
• Ultraširokoúhlý objektiv s 35x zoomem
• Optický stabilizátor obrazu (prodloužení expozičních časů až o 4,5 kroku), USM, VCM
• Snímač CCD s rozlišením 14,1 Mpix
• Výklopný LCD displej s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7"), elektronický hledáček
• HD video, HDMI
• Režim Smart Auto
• Manuální režimy, režim Nízké osvětlení a funkce Efekt miniatury pro záznam videa
• Pomocná funkce Zoom Framing Assist
• Režim Servo AF/AE
• Široký systém příslušenství


| Diskuse | Tiskové zprávy