Symantec Health pro archivaci lékařských snímků v cloudu

16. 9. 2010 21:13    Rubrika: Tiskové zprávy

Řešení Symantec Health prochází úspěšně testem kompatibility s řešeními PACS Siemens Healthcare

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Rozšířená podpora třetích stran umožňuje poskytovatelům zdravotní péče bez obav přesouvat snímky do cloudu

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila úspěšné testování kompatibility řešení Symantec Health pro archivaci lékařských snímků v cloudu a řešení PACS (Picture Archiving and Communication System) společnosti Siemens Healthcare. Středisko Siemens SYNGO Connectivity Competence Center (CCC) provedlo ve spolupráci se společností Symantec testování konektivity řešení Symantec Health a několika aplikací Siemens pro práci se snímky – syngo.plaza a syngo Imaging pro radiologii a syngo Dynamics pro kardiologii. Řešení společnosti Symantec nabízí první archiv kompatibilní se standardem DICOM pro zpracování, ukládání, tisk a přenos obrazových informací ve zdravotnictví, který prošel ověřovacími testy s novým řešením PACS syngo.plaza společnosti Siemens umožňujícím prohlížení ve 2D, 3D a 4D na jednom místě.

Řešení Symantec Health pomáhá snižovat náklady na úložiště tím, že umožňuje poskytovatelům zdravotní péče platit pouze za používanou kapacitu úložiště. Zákazníci využívající řešení Symantec Health získají navíc díky geograficky rozptýleným vysoce dostupným datovým centrům společnosti Symantec také funkce obnovení po havárii a kontinuity činnosti organizace. Řešení Symantec Health podporuje stávající pracovní postupy zdravotnické organizace a doplňuje její stávající infrastrukturu PACS, jako jsou například řešení PACS Siemens.

„Společnost Siemens přikládá značný význam důslednému testování aplikací třetích stran, které spolupracují s našimi systémy PACS,“ řekl Rik Primo, director of marketing and strategic relationships, SYNGO Americas, společnost Siemens Healthcare. „Testování konektivity v naší laboratoři CCC s technologiemi jako Symantec Health zaručuje, že naši zákazníci mohou bez obav používat obě řešení bez potřeby přizpůsobit konektivitu na místě.“

„Cena samotných úložišť se sice snižuje, ale poskytovatelé zdravotní péče musejí počítat také s náklady na personál a prostory datového centra, software a smlouvy o údržbě, systémy zálohování a obnovení po havárii a energii, kterou bude toto vše spotřebovávat. Tyto doprovodné náklady jsou často přehlíženy, ale dosahují značné výše,“ řekla Lori Wright, vice president and general manager, řešení Symantec Health. „Poskytovatelé zdravotní péče mohou v průměru dosáhnout úspory 25-50 %, když jako hostitele archivů snímků použijí řešení Symantec Health.“

Aby pomohla všem poskytovatelům zdravotní péče znovu získat kontrolu nad rychle rostoucími požadavky na úložiště, vyvinula společnost Symantec řešení Symantec Health, které spolupracuje s libovolným systémem PACS/RIS pomocí existujících standardních protokolů. Řešení Symantec Health nabízí bezpečnou a cenově dostupnou dlouhodobou archivaci snímků, schopnou zvládnout rostoucí počet a velikost lékařských snímků. Řešení Symantec Health zároveň vnáší do prostředí úložišť transparentnost prostřednictvím panelu, který na vyžádání zobrazuje spotřebu úložného prostoru podle modality a pracoviště. „To otevírá oči mnoha organizacím, které o těchto věcech dosud nemají dostatečný přehled,“ dodala Lori Wright.

Řešení archivace snímků Symantec Health také doplňuje řešení PACS jiných výrobců a tím rozšiřuje infrastrukturu PACS poskytovatele zdravotní péče a zajišťuje kontinuitu činnosti organizace v případě výpadku nebo katastrofy.


| Diskuse | Tiskové zprávy