Dell - Nové HPC servery s CUDA do prostředí cloudu

1. 10. 2010 11:23    Rubrika: Tiskové zprávy

VÝKONNÉ HPC ŘEŠENÍ OD DELLU DO NÁROČNÉHO CLOUDOVÉHO PROSTŘEDÍ

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Dell představila nové integrované řešení pro HPC (High Performance Computing) určené cloudovým aplikacím

Společnost Dell představila nová řešení určená vědeckým a inženýrským výzkumným laboratořím, které vyžadují vysoké množství výpočetního výkonu. Mezi produkty splňující náročná kritéria na tzv. High Performance Computing (HPC) se řadí nové servery PowerEdge, rozšiřitelné storage platformy a pracovní stanice Dell Precision včetně komplexních integrovaných konfigurací. Dell také podporuje inovativní technologie HPC, jakou je například využití GPGPU (General-Purpose computation on Graphics Processing Units) grafických jednotek. Nová řešení pro rozlehlé výpočetní infrastruktury jsou určeny především pracovníkům ve výzkumných centrech a univerzitním projektům, organizacím pohybujícím se ve finančním a energetickém průmyslu nebo například pro rozlehlá datacentra spravující cloudové aplikace.
Mezi nové Dell HPC konfigurace se řadí:

• PowerEdge C6105 je čtyřsystémové řešení s velikostí 2U, ve kterém má každé svůj vlastní dvou socketový server s AMD procesory. Díky takové integraci nabízí nízkou hodnotu TCO (Total Cost of Ownership) a vysokou energetickou efektivitu celé konfigurace. PowerEdge C6105 nabízí serverové hot-swap nody a pevné disky včetně redundantních napájecích zdrojů.
• PowerEdge C410x je externí PCI Express (PCIe) šasi s možností připojení 1 až 8 hostujících nodů k až 16 PCIe zařízením. Řešení je navrženo pro efektivnější napájení a chlazení grafických karet nebo PCIe zařízení. Nepotřebuje tak žádný procesor nebo paměťové moduly. Díky tomu nabízí externí PCIe šasi více flexibility při efektivnější správě energie a nákladů než klasické interní serverové GPU jednotky. PowerEdge C410x šasi v konfiguraci s 16 Nvidia Tesla M2050 grafickými kartami poskytuje až 16,5 Teraflopů výpočetního výkonu v operacích s plovoucí desetinnou čárkou. 1
• Nový blade server PowerEdge M610x je určen zákazníkům vyžadujícím databázovou akceleraci a nadstandardní výpočetní výkon díky integraci dvojice x16 PCIe slotů v kompaktní dvousocketové blade šasi. Ke konfiguraci lze dokoupit nové grafické řešení Nvidia Tesla nebo SSD disky Fusion-IO ioDrive Duo.
• Spolu s pracovní stanicí Dell Precision T7500 nabízí společnost také nové výkonné grafické jednotky Tesla C2050 určené vědeckým a univerzitním výzkumným pracovištím, které využívají extrémně náročné CUDA aplikace.
• Platform Computing Cluster Manager 2.0.1 Dell Edition je specializovaný software, který umožňuje uživatelům rychlou integraci, běh a správu heterogenních Linuxových clusterů.

HPC řešení v konfiguraci s Platform Cluster Manager, HPC Storage Solution, C2050 včetně pracovních stanic Dell Precision T7500 a servery PowerEdge C410x a M610x jsou k dispozici ihned. Server PowerEdge C6105 určený pro cloudové aplikace bude možné objednat v nejbližší době. Všechny HPC konfigurace od Dellu prochází před zasláním zákazníkovi náročnou výstupní kontrolou, která umožňuje okamžité nasazení do firemní IT infrastruktury.

Více informací naleznete na www.dell.cz.
1 Na základě informací společnosti Nvidia u Nvidia Tesla M2050 Fermi grafických karet. Veškeré dotazy související s touto informací by tedy měly být adresovány společnosti Nvidia.


| Diskuse | Tiskové zprávy