Samsung WB2000 - RAW a CMOS čip pro zkušené fotografy

6. 10. 2010 12:30    Rubrika: Tiskové zprávy

Samsung WB2000: RAW a CMOS čip pro zkušené fotografy

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Samsung v modelu WB2000 nabízí zkušenému fotografovi výkonného kompaktního pomocníka s BSI CMOS čipem, podporou RAW formátu a světelností F2,4

Praha, 5. října 2010 – Model Samsung WB2000 zaujme svou výbavou amatéry i zkušenější uživatele. Mezi hlavní výhody patří podpora formátu RAW, velký CMOS čip a dobrá světelnost F 2.4. Díky těmto parametrům představuje model WB2000 nejvyšší kompaktní model Samsung pro skutečné fotografy.

Ve špičkové výbavě a funkcích nechybí ani nahrávání videa ve FullHD. Mimo jiné je Samsung WB2000 schopen duálního záznamu, který vám umožní pořizovat 10Mpix fotografie a zároveň přitom nahrává video ve FullHD rozlišení. Na rozdíl od běžných fotoaparátů tak nemáte fotku „jen“ ve Full HD rozlišení, ale v maximálním rozlišení fotoaparátu, tedy až 10Mpix.

Velkou předností a zároveň lákadlem pro profesionální fotografy nebo nadšence je formát RAW. Ten umožňuje úpravy fotografií ještě ve stádiu surových dat, tedy s minimálními obrazovými ztrátami. Mezi nejčastější úpravy patří korekce expozice nebo vyvážení bílé. Součástí balení fotoaparátu Samsung WB2000 je také Samsung RAW Converter pro editaci a převod souborů RAW (Samsung RAW soubory ukládá s příponou .SRW).

Díky možnosti nahrávání videozáznamu rychlostí až 1000 snímků za sekundu (fps) a režimu sériového snímání, v němž je možno pořídit 10 plnoformátových digitálních fotografií za sekundu, představuje fotoaparát WB2000 v oblasti vysokorychlostního zpracování obrazu pro dnešní uživatele posun na novou úroveň. Můžete tak pořizovat až 33x zpomalené videozáznamy, což skýtá nové možnosti pro využití vlastní kreativity. WB2000 kromě toho umocňuje zážitek z práce s digitálním obrazem díky režimu pokročilé panoramatické fotografie se sledováním zabíraného objektu.

Například unikátní funkce Panorama Action umožňuje vyfotografovat osobu nebo předmět v pohybu a zkombinovat jednotlivé fáze pohybu do jednoho snímku. Můžete tak například zachytit téhož člověka v různých fázích skoku. (příklad viz níže)

Vedle impozantní rychlosti se WB2000 může rovněž pochlubit vysoce výkonným 24mm ultraširokoúhlým objektivem Schneider Kreuznach vybaveným velkorysým 5x optickým zoomem a také třípalcovým úsporným AMOLED displejem.
Díky kombinaci inteligentního a manuálního ovládání osloví WB2000 jak začínající, tak zkušenější uživatele. Intuitivní technologie rozpoznání scény Smart Auto (foto a video) rozhoduje za vás a pořídí pokaždé dokonalou fotku nebo video. Pro ty uživatele, kteří ovšem chtějí mít nad zachycováním obrazu větší kontrolu, podporuje WB2000 i formát RAW. Při nastavení na manuální ovládání mohou uživatelé experimentovat s funkcemi jako rychlost závěrky, hloubka ostrosti a zaostření.

Součástí balení je také integrovaný software Samsung Intelli-Studio.

Produktové specifikace:

WB2000
Počet pixelů: 10,2 megapixelů
Optický zoom: 5x optický zoom / objektiv Schneider
Velikost LCD displeje: 3,0" VGA AMOLED
Objektiv: Schneider KREUZNACH
Videosekvence: HD rozlišení 1080p s HDMI připojením
Rozměry: 3,91" x 2,32" x 0,85"
Speciální funkce: - 24mm ultraširokoúhlý objektiv Schneider
- 5x optický zoom
- 3,0" VGA AMOLED (614 tis. pixelů)
- funkce duálního zachycování v plném formátu
- pokročilá panoramatická fotografie se sledováním objektu
- vysokorychlostní CMOS snímač
- kontinuální fotografování v rozlišení 10 megapixelů při rychlosti 10 fps
- video ve vysokém rozlišení 1080p s HDMI připojením
- záznam videa rychlostí až 1 000 snímků za sekundu
- duální stabilizátor obrazu (optický + digitální)
- podpora formátu RAW
- plně manuální ovládání
- režim pokročilého ovládání obrazu (manuální nastavení barevných odstínů)
- Smart Auto 2.0: foto a video
- Smart Album
- Inteligentní rozpoznávání tváře (až 20 různých tváří)
- Systém dokonalého portrétu: odstraňování nedokonalostí (Beauty Shot) / rozpoznání tváře (Face Detection) / autoportrét (Self Portrait) / rozpoznání úsměvu (Smile Shot) / rozpoznání mrknutí (Blink Detection) / korekce červených očí (Red-Eye Fix)
- volba způsobu fotografování (Photo Style Selector)
- v přístroji je předinstalován software pro přehrávání, správu a editaci záznamů na PC (není nutná instalace z CD-ROM)
Doporučená MOC včetně DPH: 7.990 Kč
Dostupnost: jaro 2010


| Diskuse | Tiskové zprávy