ASUS představil notebooky s technologií Intel WiDi

11. 10. 2010 20:56    Rubrika: Tiskové zprávy

Notebooky ASUS s technologií Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu

ASUS představil notebooky s technologií Intel WiDi

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil notebooky K52F/X52F s bezdrátovou technologií Intel Wireless Display, která přijde vhod všem, kteří chtějí své fotky, videa nebo jiný multimediální obsah pohodlně sledovat na velké obrazovce televizoru. Modely K52F/X52F o velikosti 15,6 palců dále disponují výkonnými procesory Intel Core i3/i5, až 4GB paměti a úložištěm o kapacitě až 500 GB. K nezanedbatelným výhodám těchto přenosných počítačů se řadí také důmyslné umístění chlazení, díky němuž je prostor pod dlaněmi neustále chladný.

Zásluhou technologie Intel Wireless Display (WiDi) se lze nadobro zbavit kabelů při propojování počítače a televizoru nebo projektoru. Prostřednictvím Intel WiDi mohou uživatelé přistupovat k multimediálnímu obsahu na svých počítačích či na internetu a zobrazovat jej na velké obrazovce televizoru. Tato funkce v reálném čase odesílá komprimované video i audio přímo na TV adaptér prostřednictvím technologie Intel My WiFi.
„S bezdrátovou technologií Intel WiDi můžete pohodlně sdílet fotografie z dovolené se svou rodinou či přáteli, surfovat na internetu nebo pouštět firemní prezentace na vašem domácím televizoru či projektoru. Potřebujete k tomu notebook s funkcí Intel Wireless Display, poháněný vybranými procesory Intel Core a TV adaptér,“ vysvětluje Martin Drdúl ze společnosti Intel.

Notebooky ASUS K52F/X52F nabídnou kromě Intel WiDi i výkonné procesory Intel Core i3/i5, pevný disk o kapacitě 320/500 GB, kam se vejde spousta fotek, videí, hudby a dalších dat. K přednostem těchto notebooků patří IceCool design s chytrým rozložením větrání, které udržuje prostor pro opěru dlaní stále chladný. Notebooky K52F/X52F v červené nebo hnědé barvě šasi nabídnou také širokoúhlý displej s LED podsvícením o velikosti úhlopříčky 15,6 palců s HD rozlišením 1366 x 768 bodů. O produkci kvalitního obrazu se stará integrovaná grafická karta Intel GMA HD. Pro ukládání, přepis a čtení dat z médií je k dispozici kombinovaná Super-Multi optická mechanika, která zvládne DVD+-RW a CD média. Cena přenosných počítačů ASUS K52F/X52F začíná na 14 490 Kč s DPH včetně operačního systému Windows 7 Home Premium.

Další materiály o Intel Wireless Display najdete na adrese: http://www.intel.com/consumer/products/technology/wirelessdisplay.htm
Videa naleznete na http://www.youtube.com/watch?v=FJmxhZzBuVI nebo http://www.youtube.com/watch?v=5Gm4ADoMFus


| Diskuse | Tiskové zprávy