BenQ XL2410T - 120Hz LED monitor pro hráče

12. 10. 2010 20:00    Rubrika: Tiskové zprávy

BenQ uvádí na trh 120Hz LED monitor pro hráče

BenQ XL2410T - 120Hz LED monitor pro hráče

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nový herní monitor z dílen společnosti BenQ se pochlubí 23,6” úhlopříčkou, poměrem stran 16:9, obnovovací frekvencí 120 Hz, speciální řadou herních režimů zobrazení, dobou odezvy 2 ms GTG a dynamickým kontrastním poměrem 10 000 000:1

Společnost BenQ, přední dodavatel digitálních lifestylových zařízení a odborník na segment LED monitorů, oznamuje uvedení svého nového 23,6“ herního monitoru XL2410T se širokoúhlým poměrem stran 16:9. Tento monitor vznikl ve spolupráci se společností ZOWIE GEAR - inovativním výrobcem high-endového profesionálního herního vybavení, a žijícími legendami mezi hráči Counter-Strike, jimiž jsou Emil “HeatoN” Christensen a Abdisamad “SpawN” Mohamed.

Je to vůbec poprvé, kdy se profesionální hráči počítačových her přímo zapojili do vývoje plochého monitoru navrženého pro svá herní klání. Výkon herních monitorů je pro ně velmi důležitým aspektem, jelikož každé drobné hardwarové zakolísání může zapříčinit neúspěšný výsledek. Na základě spolupráce se společností ZOWIE GEAR se společnosti BenQ otevřel nový prostor využití svých schopností a dovedností, díky jimž vzniklo nové zařízení, které naplní představy všech hráčů.

Do vývojových i testovacích fází tohoto produktu se přímo zapojily profesionální herní týmy společnosti ZOWIE GEAR v čele s legendami vystupujícími pod přezdívkami HeatoN a SpawN, jejichž cenné zkušenosti a odborný nadhled činí z tohoto produktu první ryze profesionální herní LED monitor.

Monitor disponuje rychlou obnovovací frekvencí 120 Hz, která zamezuje opožďování obrazu – to se podepisuje na vyšší přesnosti, díky níž vaše útoky či střely snáze najdou svůj cíl. Herní monitor BenQ XL2410T dále nabídne perfektní dobu odezvy 2 ms GTG (Grey To Grey - z šedé na šedou) zajištěnou díky technologii OverDrive, což vám v konečném důsledku dovoluje včas, zřetelně a ostře spatřit vaše nepřátele. Novinka se dále pochlubí dynamickým kontrastem 10 000 000 : 1 a jasným zobrazením těch nejtmavějších i nejjasnějších zákoutí. To vše jsou vlastnosti, které vám spolu s podrobnými možnostmi nastavení pro herní účely dopřejí obrovskou výhodu nad vašimi nepřáteli.

K dalšímu aspektu bezesporu patří i elegantní a chytrý design, který novinka s označením XL2410T bezpochyby přináší. Na monitoru se nachází dvě „horká“ tlačítka, z nichž první mění zobrazovací mód displeje, jichž je zde dostupná celá řada: Full, Aspect, Overscan, 1:1, 17”, 19”, 19” širokoúhle a 22” širokoúhle. Druhé „chytré“ tlačítko Smart Scaling umožňuje hráčům automaticky přizpůsobit originální zdroj obrazu tomu nejvhodnějšímu nastavení při zachování poměru stran. Hráči tak jednoduše mohou hrát i v tom rozlišení, na něž jsou zvyklí ze svého předchozího monitoru, nebo pro snazší komunikaci a větší zřetelnost přizpůsobit své rozlišení ostatním kolegům z herního týmu. Co se škály přednastavených herních režimů (Gaming Display Modes) týče, mohou si hráči vybrat ze speciálního FPS módu, na jehož vývoji se významnou měrou podíleli dva hrdinové dnešního herního světa - HeatoN a Spawn, a který představuje optimální variantu pro hraní FPS akcí. K dispozici jsou však i dva nastavitelné (User Game) módy, jež se obětavě přizpůsobí vašim osobním preferencím.

LED monitor BenQ XL2410T je zkrátka důležitým prostředníkem vaší extrémní zábavy, o niž se 3D-ready monitor podporující 3D technologii nVidia Vision postará i ve třech dimenzích. Dále nabízí bohaté možnosti připojení prostřednictvím D-Sub, DVI-D-DL i HDMI konektoru a bohaté možnosti nastavení, které se podepisují na skvělém zážitku a vysokém uživatelském komfortu. Za zmínku rozhodně stojí ještě funkce Picture by Picture (PBP) umožňující zobrazit dva běžící programy vedle sebe na jedné obrazovce. Chybí vám při hraní akčních her trocha humoru z vašeho oblíbeného seriálu? No tak stíhejte oboje najednou!

Monitor BenQ XL2410T se na evropských trzích objeví již začátkem října, celosvětová premiéra bude následovat později.


| Diskuse | Tiskové zprávy