Nokia - lokální výsledky Calling All Innovators

19. 10. 2010 19:08    Rubrika: Tiskové zprávy

V soutěži Calling All Innovators vyhrály skryté SMSky, zabodovala i kontrola výdajů v roamingu či upravené uživatelské rozhraní

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Celosvětová soutěž pro vývojáře pořádané společností Nokia Calling All Innovators zná své vítěze za Českou republiku. Vítězové národního kola soutěže si odnesli ceny ve výši 40, 20 a 10 tisíc korun a mobilní telefony Nokia N8.

Národní kolo soutěže Calling All Innovators oslovilo hlavně vývojářské firmy, které v Česku do soutěže přihlásily dvě třetiny aplikací. Nejvíce aplikací se zaměřilo na soutěžní kategorie Produktivita a Zábava. Bez povšimnutí však nezůstala ani kategorie Zlepšování života. Ekologii se věnovala jen jedna aplikace z Česka zaměřená na náhradu papírových manuálů jejich elektronickými verzemi dostupnými přímo pro mobilní telefony. Všechny první tři příčky obsadily aplikace zaměřené právě na nejpočetnější oblast produktivity, dvě z nich si odnášejí soutěžící z řad firem.

1. místo - HiddenSMS
Nejvíce odbornou porotu složenou ze zástupců společnosti Nokia Česká oslovila aplikace HiddenSMS z dílny společnosti Kandox a jejího vývojáře Petra Svobody. Ta umožňuje skrytě přijímat a odesílat SMS, utajit volání a historii hovorů a skrytě přeposílat došlé i odeslané SMS na e-mail. Vše je přitom chráněno heslem a aplikace běží v telefonu zcela skrytě. Společnost Kandox si tak odnáší ze soutěže výhru 40 000 Kč a její zaměstnanec Petr Svoboda také telefon Nokia N8.

2. místo - Roaming Guard
Také pomyslné stříbro patří soutěžícímu z řad firem. Aplikace Roaming Guard od společnosti CMI Technologies pomáhá svým uživatelům udržet výdaje zejména za datový roaming pod naprostou kontrolou. Jediným kliknutím je tak například možné dočasně zakázat všechny přenosy dat související s e-maily, navigací apod. Základní verze aplikace je přitom již nyní dostupná v Ovi obchodě za pouhých 20 Kč včetně DPH. Roman Pospíšil, který aplikaci do soutěže přihlásil, si tak dnes odnesl 20 000 Kč pro svého zaměstnavatele a telefon Nokia N8.

3. místo - TaskEye
Třetí příčku získala opět aplikace z kategorie Produktivita, jejímž autorem je Jan Utěkal. TaskEye, jak svoji aplikaci určenou pro telefony Nokia 5800 XpressMusic nazval, je náhradou za správce úloh, který výrazným způsobem zvyšuje efektivitu při práci s telefonem. Nárůst produktivity práce, na kterou se TaskEye zaměřuje především, je přitom více než třetinový a TaskEye tak výrazně zjednodušuje přepínání mezi aplikacemi i využívání multitaskingu, který operační systém Symbian S60 svým uživatelům nabízí. Janu Utěkalovi za to také náleží výhra v podobě finanční odměny 10 000 Kč a mobilního telefonu Nokia N8.

„Jsme potěšeni, že se nám během tak krátké doby podařilo shromáždit tolik kvalitních a propracovaných aplikací,“ říká Petra Kasa, country manager Nokia pro Českou a Slovenskou republiku. „Podpora místních vývojářů je pro naši společnost velice důležitá a soutěž Calling All Innovators je pouze jedním z nástrojů, jak se ji snažíme realizovat. Jednou z motivací je i to, že v současné době platí vývojáři jako registrační poplatek pouze 1€,“ dodává. Některé přihlášené aplikace jsou dokonce již nyní dostupné na Ovi obchodě. Za zmínku stojí, že mezi soutěžními aplikacemi se vyskytují takové, které obsahují českou i slovenskou jazykovou mutaci. Jiné se zase zaměřují na lokální trhy v Česku, Slovensku, ale také v Rakousku a Polsku.


| Diskuse | Tiskové zprávy