Sony - Aktualizace firmwaru NEX-5 a NEX-3

19. 10. 2010 18:58    Rubrika: Tiskové zprávy

A-mount prostřednictvím aktualizace firmwaru

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním zněníNová aktualizace firmwaru přináší další vylepšení kompaktních fotoaparátů NEX-5/NEX-3 od Sony. Bezplatná aktualizace ke stažení1 je určena pro Windows i pro Mac OS2.

Co vás čeká nového?
Nová je především podpora automatického ostření při použití fotoaparátu NEX-5/NEX-3 s řadou všech 14 objektivů značek Sony a Carl Zeiss s bajonetem A-mount (včetně teleobjektivů, objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností i objektivů se zoomem). Dále přibyla možnost zachovat nastavení clony i při natáčení HD videa, byla zjednodušena struktura menu a provedena další vylepšení uživatelského komfortu. Registrovaní majitelé fotoaparátu NEX-5/NEX-3 budou o bezplatné aktualizaci informováni e-mailem.

Automatické ostření s objektivy s bajonetem A-mount
Při použití volitelného bajonetového adaptéru LA-EA1 je nyní k dispozici funkce automatického ostření pro jednotlivé snímky pro celou řadu SAM a SSM objektivů s bajonetem A-mount3. Jednorázový autofokus je také k dispozici, jestliže při natáčení videa stisknete spoušť do poloviny. Podpora automatického ostření u objektivů s bajonetem A-mount vyžaduje samostatnou aktualizace firmwaru adaptéru LA-EA1.

Priorita clony při záznamu videa
Novinkou je také možnost natáčet HD video při zachování konstantní nastavení clony (v režimu priority „A“ nebo v režimu iAuto s aktivovaným rozostřením pozadí). To napomáhá k jednoduchému vytvoření krásného efektu rozostřeného pozadí při natáčení videa.

Nastavení softwarových tlačítek
Uživatel má nyní možnost přizpůsobit si funkci dvou příhodně umístěných softwarových tlačítek (ze tří) na zadním panelu fotoaparátu. Mezi funkce, které lze tlačítkům přiřadit, patří Režim fotografování (Shooting Mode), Tipy pro fotografování (Shooting Tips), Přesný digitální zoom (Precision Digital Zoom), ISO, Vyvážení bílé, Režim měření expozice, Kompenzace blesku, DRO, Auto HDR, Kreativní styl (Creative Style), Asistent ručního ostření (MF Assist) a Oblast automatického ostření (AF Area).

Menu start
Při výběru „Menu“ máte možnost zobrazit buď hlavní obrazovku nabídky nebo poslední nastavovaný parametr. Tím se zjednodušuje rychlé přenastavení naposledy používaných funkcí a nastavení.

Režim MF Assist
V režimu Asistent ručního ostření (MF Assist) je novinkou možnost zobrazit na displeji zvětšenou část záběru s uživatelsky nastavitelnou délkou trvání. Došlo také ke zdokonalení funkčnosti režimu MF Assist. Předtím zvolenou zvětšenou část obrazu můžete nyní zachovat i při opakované aktivaci funkce MF assist a díky tomu můžete mnohem rychleji a pohodlněji znovu kontrolovat kvalitu zaostření.


| Diskuse | Tiskové zprávy