ASUS O!Play HD2 - multimediální přehrávač s USB 3.0

1. 11. 2010 20:51    Rubrika: Tiskové zprávy

ASUS O!Play HD2 - první multimediální přehrávač na světě s USB 3.0

ASUS O!Play HD2 - multimediální přehrávač s USB 3.0

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

ASUS představil již třetí generaci multimediálního přehrávače O!Play, tentokrát s označením HD2. Tento model představuje první mediální zařízení na světě s podporou USB 3.0 pro rychlý přenos zvuku a videí s vysokým rozlišením. Novinka disponuje pozicí pro 3,5palcový pevný disk, může fungovat jako domácí NAS server a lze ji ovládat telefonem iPhone. Pozornost si zaslouží také podporou 7.1 TrueHD zvuku a snadným přístupem k on-line zábavě v podobě internetových rádií nebo webových alb Picasa a Flickr. Doporučená cena zařízení je 3500 Kč s DPH.

Rychlejší sdílení s USB 3.0, 3,5-palcovým pevným diskem a NAS
O!Play HD2 nabízí integraci rozhraní USB 3.0, které pracuje až desetkrát rychleji než USB 2.0, takže přenos celého filmu v HD kvalitě trvá jen okolo 70 sekund. Přehrávač umožňuje zvětšit obsah uchovávaných dat, a to díky podpoře 3,5palcového pevného disku. Zásluhou jednoduchého designu swap-and-store tedy mohou uživatelé používat O!Play HD2 i jako externí hard disk.
Zřízení lze také využít také jako síťové datové úložiště (NAS). Má přednastavené služby iTunes, Samba a standardní FTP. Uživatelé mohou rychle spravovat svá data a obsah na jednom zařízení. Novinka zároveň funguje jako jukebox, má totiž prohlížeč uložených hudebních souborů.

Dálkové ovládání prostřednictvím iPhone
Speciální vylepšení umožňuje používat iPhone jako dálkové ovládání přehrávače. V praxi to znamená, že telefonem mohou uživatelé ovládat hlavní funkce pro přehrávání a práci s obsahem.
Novinka poskytuje přístup k živému vysílání více než 20 tisíc rozhlasových stanic, k webovým albům Picasa a Flickr a množství informací jako je aktuální předpověď počasí nebo zpravodajství.

Snadné vytvoření domácí sítě s DLNA
DLNA (Digital Living Network Alliance) nabízí standardizovaný formát pro práci s obsahem, jako jsou filmy, fotky a hudba, na různých zařízeních. O!Play HD2 je plně kompatibilní jako DLNA klient a pomáhá uživatelům sdílet obsah přes síťová zařízení. Díky tomu je streamování multimédií v domácnosti velmi snadné.

Podpora formátů
O!Play HD2 podporuje populární formáty včetně MPEG2 (AVI/VOB), MPEG4 (AVO/Xvid), M2TS (Blu-ray), MKV (H.264), rmvb a funkční navigace DVD formátu ISO a IFO. Zařízení také dokáže dekódovat Dolby TrueHD a přímý průchod signálu (pass-through) plně využívá kvality Blu-ray disku k produkci zcela bezztrátového zvuku. O!Play HD2 nabídne uživatelům dobrý zvukový zážitek díky využití 7.1-kanálového výstupu.
Vzhledem k tomu, že se objevují stále nové formáty a normy, nabízí ASUS on-line aktualizace firmwaru a ovladačů.

Technické parametry
Podporované video formáty: MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
Podporované video soubory: MP4, MOV, XVID AVI, ASF, WMV, MKV, FLV, TS, M2TS, DAT, MPG, VOB, MTS, ISO, IFO, TP,TRP,M1V,M2V,M4V
Podporované zvukové formáty: MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby True HD, ID3Tag, PCM/LPCM
Podporované formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
Podporované formáty titulků: SRT, SUB, SMI, SSA, TXT
Souborové systémy: FAT16/32, NTFS, HFS /HFS+, EXT3
Výstupy: Kompozitní (AV)
Komponentní
Optické digitální audio
Koaxialní digitální audio
HDMI 1.3
Vstupy: Napájení (DC)
2 x USB 2.0
1 x USB 3.0 PC Link
USB/eSATA combo
Čtečka karet: CF, SD+MMC, MS+MS Duo
RJ-45 LAN (10/100Mbps)
Rozměry a hmotnost: 230 x 178 x 60,5 milimetrů
730 gramů
Specifikace a vlastnosti produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění. Více informací na www.asus.com.


| Diskuse | Tiskové zprávy