Acer Aspire One Happy - sladký jako cukrovinky

4. 11. 2010 21:23    Rubrika: Tiskové zprávy

Nechcete Happy One pro štěstí?

Acer Aspire One Happy - sladký jako cukrovinky

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Acer Aspire One Happy vám zpříjemní život radostnými barvami

Představte si oceán nebo levandulové pole a hned se budete cítit lépe. Ta představa vás naplní příjemnými pocity a štěstím. Taková je síla barev. Vyvolají okamžité reakce – dokážou vám zpříjemnit život, zvednout náladu, uklidnit vás a přinést uvolnění nebo dodat energii a povzbudit.

Sladký jako cukrovinky, voňavý jako pole levandule, osvěžující jako limetková šťáva a čerstvý jako oceán - Aspire One Happy ve čtyřech jedinečných barevných odstínech přinese do vašeho života vzrušení a radost. Cukrovinková růžová Candy Pink, levandulová Lavender Purple, limetková zelená Lime Green a havajská modrá Hawaii Blue - čtyři módní barvy, které promění netbook v módní prohlášení.

Dodejte svému životu dotek ženskosti a hravosti provedením Candy Pink. Ukažte rafinovanost, eleganci a jedinečnost levandulovým modelem Lavender. Pište bez omezení na Lime Green, který překypuje životem a energií stejně jako vy, anebo se nechejte unést svěžestí oceánu a volností oblohy s provedením Hawaii Blue. Každý z nich je naprosto dokonalý a představuje nezbytný digitální doplněk pro mladé moderní lidi, kteří jsou vysoce mobilní a chtějí tvořit vlastní trendy.

S Aspire One Happy vás dělí od rodiny i přátel jen několik kliknutí. Počítač je vybaven operačními systémy Android a Windows 7, které vám usnadní život. Android posune váš společenský život na novou úroveň. Zvolte Android, jestliže chcete chatovat s přáteli. Pokud však potřebujete pracovat s nejvyšším nasazením, prostě změníte operační systém a budete využívat přednosti Windows®, aniž ho musíte zvlášť zavádět.

Ať už ho však používáte doma nebo na cestách, Aspire One Happy vás zbaví závislosti na kabelech až na osm hodin, a tedy můžete sledovat, co je nového na sociálních sítích nebo dokončit školní projekt cestou v autobusu, zkontrolovat e-maily či surfovat bez omezení na internetu. Jestliže ho potřebujete na cestách dobít, s adaptérem Acer MiniGo se můžete pohybovat zcela bezstarostně, protože je vybaven výměnnými vidlicemi pro zapojení do zásuvek různých standardů.

Aspire One Happy je navíc vybaven progresívními komunikačními technologiemi včetně připojení Wi-Fi CERTIFIED™, které umožňují využívat všechny dostupné bezdrátové sítě, nebo Fast Ethernet v případě, že dáváte přednost pevnému připojení k lokální síti. Další dostupné volby zahrnují 3G připojení, které zajišťuje přístup k sociálním sítím, a Bluetooth® pro sdílení fotografií a hudby s přáteli v několika vteřinách.

Jakmile uložíte Aspire One Happy do batohu nebo do kabelky, sotva si uvědomíte, že ho nosíte s sebou. Neobyčejně tenký (pouhých 24 mm) a velmi lehký (1,25 kg) model se šestičlánkovou baterií je vybaven vynikajícím displejem WSVGA s úhlopříčkou 28 cm (10,1”) s vysokým jasem a poměrem stran 16:9, který je ideální pro chatování na webu, surfování a videostreaming. Displej je podsvícený LED diodami, které dosahují vyššího výkonu a úspory energie.

Pohodlná klávesnice s velkými klávesami zajišťujícími snadné psaní a široké vícedotykové zařízení, které je ideální pro přetáčení dokumentů, otáčení snímků, zvětšování detailů a surfování pouhým dotykem prstů dokazují, že Aspire One Happy je ideální pro vyhledávání informací pro školní i pracovní využití. Pokud si chcete odpočinout, můžete si popovídat tváří v tvář s přáteli díky webové kameře Acer Crystal Eye a mikrofonu.

Aspire One Happy s procesorem Intel Atom N450 nebo vysoce výkonným a nízkoenergetickým dvoujádrovým procesorem Intel Atom N550, až 2GB systémovou pamětí a bohatým výběrem aplikací umožňuje surfovat na internetu, sdílet fotografie a videa, poslouchat hudbu a v případě potřeby vyřešit náročnou školní úlohu – a to všechno i najednou. Navíc Intel® Graphics Media Accelerator 3150 ve spojení s procesorem zajišťuje vynikající grafiku. Interní pevný disk s velkou kapacitou až 250 GB a víceformátová čtečka paměťových karet usnadňují ukládání dat a pohodlné sdílení souborů.

Ať už se však nacházíme kdekoli, my všichni musíme přijmout odpovědnost za životní prostředí. Z toho důvodu byl při vývoji Aspire One Happy kladen důraz na udržitelnost. Inteligentní technologie řízení spotřeby ve spojení s ekologickými výrobními postupy umožnily vyvinout univerzální “zelený” počítač. Splnění RoHS a WEEE dokazuje, že ve výrobě byly použity méně nebezpečné látky. Síťový adaptér Acer MiniGo zajistí na jedno nabití dostatek energie na celodenní provoz. Displej podsvícený LED diodami a nízkonapěťový procesor splňují požadavky Energy Star®.

Technické údaje Aspire One Happy
Operační systém:1 Originální Windows® 7 Home Basic 32bitový (pouze Čína)
Originální Windows® 7 Starter 32bitový
Rozměry a hmotnost:1 Rozměry
258,5 (š) x 185 (h) x 24 (v) mm
Hmotnost
1,25 kg2 se šestičlánkovou baterií
Volitelné barevné provedení: Modrá Hawaii Blue, zelená Lime Green, růžová Candy Pink, nachová Lavender Purple
Procesor a čipset:1 Procesor Intel® Atom™ N550 (1 MB L2 cache, 1.50 GHz, DDR3 667 MHz, 8.5 W), N455/N475 (512 KB L2 cache, 1.66/1.83 GHz, DDR3 667 MHz, 6.5 W) (pouze pro model s podporou DDR3)
Procesor Intel® Atom™ N450 (512 KB L2 cache, 1.66 GHz, DDR2 667 MHz, 5.5 W) (pouze pro model s podporou DDR3)
Čipset Mobile Intel® NM10 Express
Paměť:1, 3, 4 Jeden modul soDIMM4 s podporou single-channel DDR3 SDRAM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N550/N455/N475)
• až 1GB systémová paměť DDR3 (pouze pro Windows® 7 Starter pro malé notebooky)
• až 2GB systémová paměť DDR3 (pro jiné operační systémy)
Jeden modul soDIMM s podporou single-channel DDR2 SDRAM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N450)
• až 1GB systémová paměť DDR2 (pouze pro Windows® 7 Starter pro malé notebooky)
• až 2GB systémová paměť DDR2 (pro jiné operační systémy)
Displej:1 10.1" LCD displej TFT s podsvícením LED diodami, s vysokým jasem (200 nit), s rozlišením SD 1024 x 600 pixelů (WSVGA)
Bez obsahu rtuti, šetrný k životnímu prostředí
Volitelný lesklý/matný
Grafika:1 Intel® Graphics Media Accelerator 3150 (Intel® GMA 3150) s 64MB vyhrazenou systémovou pamětí s podporou Microsoft® DirectX® 9
Podpora dvou displejů
16,7 miliónů barev
Externí rozlišení/obnovovací kmitočet:5
• port VGA až pro 1600 x 900: 60 Hz
Dekódování MPEG-2/DVD
Ukládání dat: Pevný disk
• 2.5" 9.5 mm 160/250 GB1, 6
Víceformátová čtečka paměťových karet s podporou:
• karta Secure Digital™ (SD) / MultiMediaCard™ (MMC)
• podpora paměťových karet s adaptérem: miniSD™, microSD™
Zvuk: Podpora zvuku s vysokým rozlišením
Dva zabudované stereofonní reproduktory
Kompatibilní s MS-Sound
Vestavěný digitální mikrofon
Webová kamera: Řešení Acer Video Conference1, které zahrnuje:
• webová kamera Acer Crystal Eye s rozlišením 1280 x 1024
• software Acer Video Conference Manager s podporou technologie Video Quality Enhancement (VQE), s podporou rozlišení 640 x 480 pro online videohovory10
Bezdrátové a pevné připojení k síti: WLAN:1, 8, 9
• Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
• Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™ (dostupný pouze v Rusku, Pakistánu a na Ukrajině)
• podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp™
WPAN:1
• Bluetooth® 3.0+HS (pouze pro Windows® 7)
• Bluetooth® 2.0+EDR
WWAN:1, 8 UMTS/HSPA v pásmech 850/900/2100 MHz a GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz) s možností upgrade na 7,2 Mb/s HSDPA a 5,7 Mb/s HSUPA (modely s 3G)
Lokální síť: Fast Ethernet
Síťový adaptér a baterie:1 Certifikace baterie podle Product Safety Electric Appliance and Materials (PSE)
Síťový adaptér
Dvoupólový 40W síťový adaptér Acer MiniGo:
• 93,2 (š) x 32,2 (h) x 42,5 (v) mm
• 180 g2 s 250 cm kabelem pro připojení k notebooku
• 210 g2 s 250 cm kabelem pro připojení k notebooku a vidlicí pro připojení k síti
Baterie
• šestičlánková Li-ion baterie 48 W/4400 mAh
výdrž baterie: 8 hodin10
• tříčlánková Li-ion baterie 24,4 W/4400 mAh
výdrž baterie: 4 hodin10
Vstup a ovládání: Klávesnice
Klávesnice Acer FineTip standardní velikosti s 84/85/88 klávesami s mezinárodní jazykovou podporou
Ukazovací zařízení
Vícedotykové ukazovací zařízení s podporou přetáčení a otáčení obrazovky či stránky dvěma prsty
Vstupy a výstupy: Víceformátová čtečka paměťových karet
Tři porty USB 2.0
Port pro připojení externího displeje (VGA)
Konektor pro sluchátka/reproduktor/line-out
Konektor pro připojení mikrofonu
Port Ethernet (RJ-45)
Konektor pro připojení síťového adaptéru.
Ochrana soukromí: Ochrana BIOS heslem uživatele, ochrana heslem správce, ochrana pevného disku heslem
Slot pro zámek Kensington
Software:11 Produktivita: Acer ePower Management; Acer eRecovery Management; Adobe® Flash® Player 10.1; Adobe® Reader® 9.1; Barnes & Noble Desktop Reader (pouze US); eSobi™; Google Toolbar™; předinstalovaný Microsoft® Office 2010 (aktivace vyžaduje zakoupení produktového klíče)12; Microsoft® Office Starter 201013; New York Times Reader (pouze US); Norton™ Online Backup
Zabezpečení: Zkušební McAfee® Internet Security Suite14; MyWinLocker® (s výjimkou Číny, Hongkongu)
InstantOn: Android™ InstantOn
Hry: Oberon GameZone1 (s výjimkou USA, Kanady, Hongkongu, Koreje); WildTangent®1 (pouze USA a Kanada)
Komunikace a ISP: Acer Crystal Eye; Acer Video Conference Manager1; Microsoft® Silverlight™; Skype™; Windows Live™ Essentials (Mail, Photo Gallery, Live™ Messenger, Movie Maker, Writer)
Webové odkazy a utility: Acer Accessory Store1 (pouze Belgie, Francie, Německo, Itálie, Nizozemí, Španělsko, Švédsko, Velká Británie); Acer Identity Card; registrace Acer; Acer Updater; zkratka eBay® 2009 (pouze Kanada, Francie, Německo, Itálie, Mexiko, Španělsko, Velká Británie, USA); zkratka Netflix1 (pouze USA)
Splnění ekologických předpisů: ENERGY STAR®; WEEE; RoHS; bez obsahu rtuti
Volby a příslušenství: Balení obsahuje:
• Ochranné pouzdro1
• Šestičlánková baterie Li-ion
Volitelné doplňky:
• Modul 1 GB / 2 GB DDR3 1066 MHz soDIMM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N455/N475/N550)
• Modul 1 GB / 2 GB DDR3 667 MHz soDIMM (pouze model s procesorem Intel® Atom™ N45o)
• Šestičlánková baterie Li-ion
• Dvoupólový 40W síťový adaptér Acer MiniGo
• Externí pevný disk s rozhraním USB
• Externí optická mechanika s rozhraním USB
1. Specifikace závisí na modelu.
2. Hmotnost se může lišit v závislosti na konfiguraci notebooku, dílech namontovaných prodejcem, provedení ve výrobě a zvoleném přídavném vybavení.
3. Sdílená systémová paměť může být přidělena pro podporu grafiky v závislosti na velikosti systémové paměti a dalších faktorech. Skutečná velikost systémové paměti, která je k dispozici operačnímu systému, bude zmenšena o velikost paměti využívanou grafickým řešením a zdroji, které potřebuje operační systém.
4. Systém je dodáván s pamětí DDR3 1066 MHz, avšak skutečná frekvence paměti může záviset na podpoře procesoru/čipsetu.
5. Rozlišení/obnovovací frekvence závisí na vlastnostech monitoru a nastavení barev/hloubky.
6. 1 GB = 1 miliarda bytů. Skutečná kapacita naformátovaného média je menší a může se lišit v závislosti na předinstalovaném software a operačním systému. Acer eRecovery Management využívá až 10 GB uvedené kapacity pevného disku jako vyhrazený prostor pro zálohování.
7. Dva notebooky Acer s dvoujádrovými procesory, které podporují VQE, jsou nezbytné, pokud si chcete vychutnat výjimečné přednosti a zvýšený výkon této technologie.
8. Skutečná propustnost dat může záviset na stavu sítě a faktorech prostředí, např. na provozu v síti, režii sítě, konstrukci budovy a nastavení přístupového bodu.
9. Acer Nplify™ je bezdrátové řešení s vysokou propustností, které zaručuje vynikající výkon a spolehlivé spojení při používání aplikací pro přenos hlasu, obrazu a dat. Wi-Fi CERTIFIED® podporuje bezdrátovou technologii Acer SignalUp™ a splňuje standardy 802.11b/g/n a 802.11b/g.
10. Uvedená výdrž baterie je založena na testování v produktivním režimu MobileMark 2007® a s aktivovaným bezdrátovým spojením. Více informace o testech MobileMark2007® naleznete na webových stránkách na adrese www.bapco.com. Údaje o výdrži baterie jsou udávány pouze pro srovnání. Skutečná výdrž baterie závisí na modelu, konfiguraci, aplikacích, nastavení řízení spotřeby, provozních podmínkách a používaných funkcích. Maximální kapacita baterie se snižuje v závislosti na čase a délce používání.
11. Dodávaný balík software může záviset na konfiguraci hardware, operačním systému a místní dostupnosti.
12. Je třeba zakoupit produktový klíč k Office 2010, aby bylo možné aktivovat jednu z následujících sad Office 2010, které jsou předinstalovány v tomto osobním počítači: Office Home a Student 2010, Office Home a Business 2010, Office Professional 2010.
13. Zahrnuje předinstalovaný Microsoft® Office 2010 Je třeba zakoupit produktový klíč, aby bylo možné aktivovat celou sadu Microsoft Office 2010. V tomto osobním počítači jsou předinstalovány programy Word a Excel s omezenou funkčností, které obsahují reklamy. Aplikace PowerPoint, Outlook a Publisher nejsou předinstalovány.
14. Délka zkušební doby závisí na příslušné oblasti a specifikaci. 365denní zkušební doba pro Čínu, Tchaj-wan, Hongkong a Singapúr (v modelech s OS v tradiční a zjednodušené čínštině), 60denní zkušební doba pro ostatní oblasti.


| Diskuse | Tiskové zprávy