NETGEAR - nejrychlejší domácí multimediální servery

11. 11. 2010 19:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost NETGEAR uvádí na trh nejrychlejší domácí multimediální servery na světě

NETGEAR - nejrychlejší domácí multimediální servery

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Nové modely z řady ReadyNAS Ultra a Ultra Plus přinášejí ohromující možnosti pro streamování multimédií, DLNA certifikaci a integrovanou iSCSI technologii

Společnost NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky inovativních síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznámila uvedení čtyř nových modelových řad multimediálních serverů ReadyNAS. Jako doplnění dříve představených modelů Ultra 4 a Ultra 6 se čtyřmi, resp. šesti pozicemi pro pevné disky, nyní NETGEAR nabízí i dvoupozicovou, cenově nejdostupnější variantu Ultra 2. Souběžně s celou produktovou skupinou ReadyNAS Ultra nyní bude NETGEAR rovněž nabízet zcela novou řadu ReadyNAS Ultra Plus, která poskytuje přibližně o 30 % vyšší výkon oproti přístrojům ReadyNAS Ultra, a představuje tak nejrychlejší současné domácí přístroje NAS pro streamování hudby, filmů, fotografií a dalších souborů. Všechny modely z řad Ultra a Ultra plus nabízejí uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb
Přístroje z řad NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus představují splněný sen každého fanouška technologií. Umožňují kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo; mohou také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA. Přehrávání videa, hudby a fotografií není problém ani na iPhone nebo jiném vhodném smartphonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a vytvořit si dostatečnou úložnou kapacitu na několik dalších let.

Majitelé přístrojů Ultra a Ultra Plus budou moci mít plně pod kontrolou veškeré uložené soubory a přistupovat k nim jak lokálně, tak i odkudkoli na světě ze stolních počítačů, notebooků, kapesních počítačů, mobilních telefonů či herních konzol. NETGEAR jakožto celosvětový lídr v oblasti domácích multimediálních serverů ještě více rozšířil možnosti vzdálené práce se soubory; vzdálený přístup k souborům je nyní k dispozici rovněž pro uživatele mobilních telefonů iPhone díky aplikaci ReadyNAS Remote iPhone.

„Rozrůstání osobních sbírek digitálního obsahu vede k vytváření obrovského množství dat, která jsou často rozmístěna na mnoha různých místech a nelze je spravovat centrálně. Jak tyto osobní sbírky rostou, zvyšuje se poptávka po domácích multimediálních serverech, protože uživatelé si uvědomují, že bez centralizace dat a jednotné správy brzy nad svými daty zcela ztratí přehled i kontrolu,“ řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. „Spotřebitelé chtějí jednoduché a flexibilní NAS řešení, a přesně to jim přístroje z řady NETGEAR ReadyNAS nabízí. S ReadyNAS Ultra nebo Ultra Plus jako srdcem domácí sítě mohou uživatelé spolehlivě centralizovat a spravovat své sbírky dat na bezpečném a snadno rozšiřitelném místě, odkud k nim mohou přistupovat z jakéhokoli místa v síti.“

Špičkové technologie
Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) – uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu. Jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah – již během přenosu; díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče. Kromě toho nabízejí nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault. Přístroje ReadyNAS Ultra a Ultra Plus jsou ideálním úložným systémem nejen pro domácí, ale nezklamou ani firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

„Rodina NETGEAR ReadyNAS Ultra přináší na trh domácích multimediálních serverů špičkovou funkcionalitu za vynikající cenu. Nové modely z řady ReadyNAS Ultra Plus jsou navíc nejvýkonnějšími domácími síťovými datovými úložišti na trhu,“ doplnil Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Majitelé zařízení Ultra a Ultra Plus mají k dispozici dosud největší možnosti pro práci se svými multimediálními soubory. A díky doinstalovatelným add-on doplňkům ze stránek www.readynas.com či automatickým upgradům firmwaru se v nejbližších několika letech nemusejí bát ani funkčního zastarání svých NASů.“

Klíčové funkce modelů Ultra 2, 4, 6 a Ultra Plus 2, 4, 6
• Rychlost zápisu/čtení až 120 Mb/s.
• Integrovaná technologie iSCSI.
• DLNA certifikace.
• Plná lokalizace administračního rozhraní do češtiny.
• Dvakrát vyšší výkon řady Ultra oproti starším modelům ReadyNAS NV+ a o 30% vyšší výkon řady Ultra Plus oproti řadě Ultra.
• Jednoduché automatické rozšíření úložné kapacity X-RADI2 s možností kombinace různě velkých HDD v poli a výměny za chodu bez nutnosti restartu.
• Bezpečný a snadný vzdálený přístup k souborům pomocí funkce ReadyNAS Remote.
• Funkce Rsync pro kopírování a synchronizaci souborů mezi více ReadyNAS zařízeními.
• Bezpečný vzdálený přístup s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote.
• Zálohování a obnovení dat po síti ReadyNAS Vault s přístupem kdekoli na světě.
• První síťové úložiště podporující transkódování Orb a nabízející funkcionalitu technologie Skifta.
• Vestavěný Apple iTunes server.
• Secure Sockets Layer (SSL).
• Plánované zapnutí a vypnutí zvlášť pro každý den včetně funkce Wake-on-LAN.
• Podpora souběžného zálohování z více PC/MAC počítačů a snadné obnovení dřívějších verzí souborů na několik kliknutí díky Memeo Premium Backup.
• Architektura Intel pro vyšší úsporu energie.
• Snadné nastavení díky průvodci FrontView v českém jazyce.
• Až 6 pozic pro pevné disky s ochranou dat RAID 0, 1, 5, 6, hot-spare a X-RAID2.
• Jedno a dvoujádrové procesory Intel Atom 1,66 GHz (řada Ultra), jedno a dvoujádrové procesory Intel Atom 1,8 GHz (řada Ultra Plus) a paměť 1 GB DDR2 SODIMM a DIMM.
• 2\xD7 gigabitové ethernetové porty, 1\xD7 USB 2.0 port na čelní straně (u modelu Ultra 2 a Ultra 2 Plus 1\xD7 USB 3.0 port), 2\xD7 USB 2.0 port na zadní straně.
• Úložné protokoly CIFS/SMB (pro Windows), AFP (pro Mac OS), NFS (pro Linux a UNIX), HTTP/S (pro internetové prohlížeče) a podpora FTP/S.

Ceny a dostupnost
Přístroje z modelové řady ReadyNAS Ultra Plus by měly být k dispozici v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR na přelomu listopadu a prosince za tyto doporučené koncové ceny:
• RNDP200U – Ultra 2 Plus (bezdisková dvoupozicová varianta) od 10 990 Kč.
• RNDP400U – Ultra 4 Plus (bezdisková čtyřpozicová varianta) od 16 990 Kč.
• RNDP600U – Ultra 6 Plus (bezdisková šestipozicová varianta) od 24 990 Kč.

Modely z řady ReadyNAS Ultra 2 budou dostupné v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR v nejbližších dnech za tyto doporučené koncové ceny:
• RNDU2000 – Ultra 2 (bezdisková dvoupozicová varianta) za 9 990 Kč.
• RNDU2120 – Ultra 2 (varianta s 1\xD7 2TB HDD) za 13 490 Kč.
• RNDU2220 – Ultra 2 (varianta s 2\xD7 2TB HDD) za 16 990 Kč.

Aplikace ReadyNAS Remote iPhone je již nyní k dispozici na Apple App Store za cenu 2,99 USD.

Více informací najdete na webu www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/ulozna-zarizeni-pro-domaci-uzivatele/readynas-ultra.html, www.netgear.com/ultra a www.readynas.com.


| Diskuse | Tiskové zprávy