Symantec Next Generation Network Protection

12. 11. 2010 21:22    Rubrika: Tiskové zprávy

Symantec Next Generation Network Protection přinese lepší bezpečnost i správu a zvýší zisky poskytovatelům komunikačních služeb

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Inovace v oblasti mobilní bezpečnosti umožní poskytovatelům komunikačních služeb zkvalitnit služby pro zákazníky a snížit provozní náklady

Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) představil novinku v oblasti bezpečnosti - Symantec Next Generation Network Protection. Poskytovatelům komunikačních služeb umožní lépe zabezpečit sítě, lépe spravovat vynucování zásad a splnit přání a potřeby uživatelů. Symantec Next Generation Network Protection zlepšuje spokojenost zákazníků a tím zvyšuje zisky. Zároveň snižuje náklady spojené s nesprávným použitím sítě, šířením škodlivého kódu a nevyžádanou poštou. Toto řešení je součástí strategie zabezpečení a správy mobilních zařízení společnosti Symantec a umožní jednoduše chránit citlivé osobní informace uživatelů, zabezpečit zařízení i podnikové sítě.

Symantec Next Generation Network Protection nabídne poskytovatelům komunikačních služeb jediné řešení pro lepší správu vynucování zásad. Uživatelé i podniky mohou definovat svou vlastní bezpečnostní politiku nebo správu přístupu k informacím, definovat možnosti využití dat a jejich pravidla podle různých kritérií, jako je například denní doba. Operátoři potom mohou řídit a prosazovat vybrané kontroly napříč všemi službami. Rodiče mohou například zakázat posílání SMS v určitých hodinách na telefonu svého dítěte. Společnosti mohou například zakázat sdílení fotografií z mobilních zařízení svých zaměstnanců. Poskytovatelé komunikačních služeb mohou funkce přizpůsobit svým potřebám a zvýšit tak svůj zisk a odlišit se od konkurence.

„Chceme dát poskytovatelům komunikačních služeb jistotu, že informace jejich zákazníků jsou zabezpečené a že mohou reagovat na přání a potřeby zákazníků. A Symantec Next Generation Network Protection přesně tuto jistotu poskytuje,“ říká Doug Havas, vice president of communications industries, Symantec. „Zvyšuje se počet chytrých telefonů a množství uložených cenných informací na mobilních zařízeních, proto je stále důležitější chránit i tyto informace a zároveň je důležité mít možnost upravit jednotlivá nastavení dle potřeb, což zpříjemňuje používání těchto zařízení.“

Symantec Next Generation Network Protection umožní také prosazení zásad pro uchovávání provozních a lokalizačních údajů o elektronické komunikaci a tím usnadní splnění všech potřebných regulačních požadavků. Řešení společnosti Symantec jednoduše pomáhá splnit všechny lokální předpisy a nařízení spojené s archivací mobilních zpráv a záznamů o přístupech na webové stránky, uloženým obsahem a informacemi o provozu, správou přenosu mobilních dat a kontrolou historie. Navíc poskytovatelé komunikačních služeb mohou využít tato data a pomoci organizacím lépe se rozhodnout na základě vlastní analýzy rizik, finančního auditu a analýzy trendů.

Symantec také odstraní malware, viry, spam a další nežádoucí věci ze sítě, což přináší více kapacity pro legitimní přenos dat, který generuje příjmy. Zvýšení kapacity dělá připojení efektivnější, spolehlivější a atraktivnější pro zákazníky a zároveň snižuje provozní náklady.

Dostupnost na trhu
Symantec Next Generation Network Protection bude dispozici od zimy roku 2010.

Zajímavé statistiky
• Počet chytrých telefonů exponenciálně roste a v roce 2010 se očekává nárůst o 55 %. (Tisková zpráva IDC, „Worldwide Converged Mobile Device Market Projections Raised 10% for the Year, Says IDC,“ 7. září, 2010)
• 65 % dotázaných firem uvedlo, že útoky na chytré telefony již vyžadují nebo budou tento rok vyžadovat pravidelnou pozornost jejich IT zaměstnanců (Mocana, „Mobile & Smart Device Security Survey 2010,“ srpen 2010.
• Podle průzkumu 17 % podnikových organizací považuje primárně zodpovědné za zajištění bezpečnosti mobilních telefonů telekomunikační společnosti (Mocana, „Mobile & Smart Device Security Survey 2010,“ srpen 2010.)

Buďte se Symantecem ve spojení:
• Sledujte společnost Symantec na Twitteru
• Staňte se fanoušky společnosti Symantec na Facebooku

Zdroje informací
• Symantec Next Generation Network Protection
• Prezentace Symantec Next Generation Network Protection na SlideShare
• Pro poskytovatele komunikačních služeb
• Zpráva Mobile & Smart Device Security Report společnosti Mocana
• Symantec Mobile Solutions


| Diskuse | Tiskové zprávy