Intel snížil ceny SSD disků

15. 11. 2010 16:55    Rubrika: Tiskové zprávy

Společnost rovněž nabídla verzi o kapacitě 120 GB, takže zákazníci mají možnost většího výběru

Intel snížil ceny SSD disků

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění


• Intel® SSD (Solid-State Drive) disky jsou nyní díky novým, předvánočním cenám dostupnější.
• SSD nahrazují pevné disky díky své energetické nenáročnosti a zrychlení systému až o 56 %.
• Nový model Intel® X25-M SSD o kapacitě 120 GB se prodává za 239 USD (při nákupu 1000 kusů). Dokáže pojmout operační systém, oblíbené aplikace včetně tisíce písní nebo fotografií.

Společnost Intel snížila pro vánoční trh ceny svých současných SSD disků a představila nový model z oceňované řady Intel® Solid-State Drive (SSD). Tyto disky dokážou nahradit v počítačích pevné disky, přičemž jak v přenosných, tak stolních počítačích zajistí výrazný nárůst výkonu. Díky tomu jsou jednou z nejvýznamnějších novinek v oblasti osobních počítačů.

Pro všechny, kdo hledají nejnovější hi-tech vychytávku, kterou by potěšili nadšeného uživatele počítače nebo hráče počítačových her, nabídne Intel zcela nové SSD disky. Novinka dokáže zvýšit celkový výkon systému až o 56 %.* V notebooku nebo ve stolním počítači může zcela nahradit anebo doplnit tradiční pevný disk. Výrazně tak urychlí výkon počítače při startování, otevírání souborů a provozu softwarových aplikací. SSD disky nemají žádné pohyblivé součástky, díky tomu jsou podstatně spolehlivější a spotřebují méně energie než klasické pevné disky.

„Každé Vánoce zákazníci shánějí ty nejmodernější věci. Vzhledem k letošnímu poklesu cen se z SSD disků stává čím dál běžnější záležitost. Přitom právě tyto disky významně zlepšují výkon počítače,“ říká Troy Winslow, ředitel produktového marketingu Intel NAND Solutions. „Dát jako dárek SSD disk znamená darovat něco, co výrazně zrychlí počítač a vdechne mu nový život. Přitom stačí jednoduše vyjmout HDD a vložit SSD.“

Nová cena disku Intel® X25-M Mainstream SATA aktuálně činí 179 USD (při nákupu 1000 kusů) za 80GB disk, který nabízí dostatek místa pro operační systém, řadu kancelářských i osobních aplikací a tisíce skladeb, fotografií, videoklipů nebo dalších dat. Model 160GB X25-M s dvojnásobnou kapacitou se prodává za 399 USD. Společnost Intel rovněž obohatila nabídku o model s kapacitou 120 GB za 239 USD, který nabídne nejlepší poměr ceny a kapacity z celé řady Intel X25-M SSD.

V České republice budou tyto SSD disky k dostání v běžných e-shopech (Alza.cz, CzechComputer). Základní model Intel X25-V (systémový disk) s kapacitou 40 GB za 99 USD je variantou pro majitele stolních počítačů, kteří mohou na tento disk umístit operační systém a další oblíbené aplikace. Díky tomu bude počítač fungovat rychleji a HDD disk bude možné využívat pro ukládání dalších dat.

Uživatelé, kteří chtějí vyzkoušet výhody SSD disků, si mohou takový disk zakoupit a sami nainstalovat, případně si ho nechat namontovat od odborného technika, nebo zakoupit zcela nový systém od HP, Lenovo a dalších prodejců. Tyto systémy mají SSD disky předinstalovány. Aby proces kopírování nebo klonování dat ze starého pevného disku na SSD byl co nejrychlejší, dodává společnost Intel se svými disky novou utilitu nazvanou Intel® Data Migration Software. Snadno instalovatelná utilita pomůže s přesunem informací ze starého pevného disku, a to včetně operačního systému, aplikací, dokumentů a osobního nastavení. To vše proběhne během několika minut. Aplikaci lze bezplatně stáhnout na adrese www.intel.com/go/ssdinstallation.

Více informací o SSD discích společnosti Intel lze najít na adrese www.intel.com/go/ssd nebo lze sledovat Intel SSD na Twitteru: intelssd, Facebooku: Intel Solid State Drive (Official), communities.intel.com nebo na www.intel.com/go/ssd.


| Diskuse | Tiskové zprávy