LG začne používat Eco-Magnesium

8. 12. 2010 19:43    Rubrika: Tiskové zprávy

LG začne používat Eco-Magnesium u všech mobilních zařízení do roku 2012

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost LG Electronics (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v domácích spotřebičích, spotřební elektronice a mobilních komunikacích, oznámila, že do roku 2012 nahradí hořčík, používaný při výrobě mobilních telefonů, ekologickým Eco-Magnesiem, novým typem hořčíkové slitiny, která během výrobního procesu vyprodukuje 24 000\xD7 méně skleníkových plynů. Samozřejmě bez vlivu na kvalitu konečného produktu.

Eco-Magnesium bylo vyvinuto na Korejském institutu průmyslové technologie (KITECH), který je financován korejskou vládou. Během výroby Eco-Magnesia se prakticky vůbec nevytváří fluorid sírový (SF6), který byl Mezivládním panelem pro změny klimatu (IPCC, Intergovernmental Panel on Climate Change) označen za jeden z nejsilnějších skleníkových plynů. Nahrazení běžného hořčíku Eco-Magnesiem sníží produkci oxidu uhličitého (CO2) o 4 kilogramy u každého telefonu značky LG.

„Eco-Magnesium je jednou z klíčových technologií, která pomáhá naší společnosti být lídrem mezi firmami šetrnými k životnímu prostředí. Přechod od běžného hořčíku k Eco-Magnesiu jistě přivítají i naši zákaznici. Budou vědět, že pokud si zakoupí mobilní telefon značky LG, přispějí k lepšímu životnímu prostředí a zdravější planetě“, uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.


| Diskuse | Tiskové zprávy