Cisco VXI - Virtualization Experience Infrastructure

10. 12. 2010 21:12    Rubrika: Tiskové zprávy

Nová platforma Cisco VXI spojuje světy virtualizace a komunikace

TISKOVÁ ZPRÁVA - v původním znění

Společnost Cisco představuje revoluční novinku ve virtualizaci a komunikaci – platformu VXI (Virtualization Experience Infrastructure). Díky spojení technologií pro datová centra, borderless network a inovací předních firem v oboru virtualizace přináší Cisco komplexní platformu usnadňující zavádění virtualizovaných řešení. Krom standardizace a provázání jednotlivých technologií obohacuje VXI virtualizované prostředí o plnou podporu multimediálního obsahu (tzn. rich media a videa) a přináší IPT technologie do virtuálních desktopů.

„Přední IT společnosti si již dávno uvědomují význam a výhody virtualizace, ale současně se musejí vyrovnat s nutností dalších investic na integraci video- a telefonních aplikací do jejich virtualizovaných prostředí. Cisco VXI je řešením, které hledají – eliminuje nutnost implementovat dvě separátní infrastruktury (datovou a komunikační) a umožňuje firmám zúročit investice do stávající infrastruktury. S VXI mohou sjednotit provoz datových center, stávající síťové architektury a komunikační platformu do jediného unifikovaného řešení,“ představil Cisco VXI Manny Rivelo, senior vice president oddělení Systems and Architectures, Cisco

Cisco VXI je řešení, které odstraňuje stávající bariéry zavádění virtualizovaných technologií a přináší tak zákazníkům nové cesty k redukci nákladů, zvýšení bezpečnosti a flexibilitě. Vše bez kompromisů v kvalitě komunikace či omezení uživatelského komfortu. Jednou z hlavních výhod Cisco VXI je zejména výrazné snížení nákladů na vlastnictví (TCO), jelikož díky optimalizaci celé architektury je možné na jednom fyzickém serveru provozovat mnohem více virtuálních desktopů než kdy dříve a současně není nutné spravovat dvě oddělené sítě pro data a IP komunikaci, jak tomu bylo doposud.

Celkové úspory nákladů mohou být velmi výrazné – jak vyplývá z analýzy společnosti Gartner , tvoří náklady na podporu uživatelů 67 % všech investic do ICT a virtualizace dokáže tyto náklady redukovat až o 51 %. Díky Cisco VXI tak mohou firmy uspořit více než třetinu celkových nákladů na ICT. Neméně důležitou vlastností virtualizovaných systémů je zvýšení bezpečnosti firemních informací – centralizací dat v datovém centru je možné dosáhnout takové úrovně zabezpečení, jaká je v případě ukládání lokálních kopií na koncových zařízeních nerealizovatelná. Jinými slovy – zaměstnanci pracují s informacemi uloženými v datovém centru a díky neexistenci kopií dat na dalších fyzických médiích se výrazně snižuje riziko jejich možné kompromitace.

Virtualizované desktopy dále přinášejí zaměstnancům volnost při volbě koncových zařízení, Cisco VXI podporuje klasické počítače, notebooky, mobilní zařízení včetně chytrých telefonů a také stále populárnější tabety. Společnost Cisco spolu s VXI představila vlastní řešení pro segment tabletů – Cisco Cius™, který bude dostupný v březnu 2011 a bude nativně podporovat připojení k virtuálním desktopům běžícím pod software VMware nebo Citrix. Současně budou uvedena dvě klientská zařízení pro VXI, která plně nahradí standardní desktopová řešení – Cisco VXC 2100 a Cisco VXC 2200.
Hlavní vlastnosti platformy Cisco VXI
• Platforma integruje osvědčené architektury Cisco Collaboration (spolupráce a komunikace), Cisco Data Center Virtualization (virtualizace v rámci datových center) a Cisco Borderless Networks (komunikační platforma) s aktuálně nejvýkonnějšími softwarovými a hardwarovými řešeními desktopové virtualizace (VMWare, Citrix a další).
• Základem VXI jsou softwarová řešení Citrix XenDesktop 5 a VMware View™ 4.5, spolu s nimi je ale možné využívat i řešení pro řízení, zabezpečení či data management od dalších partnerů – EMC, NetApp a v neposlední řadě Microsoft.
• Technologie společnosti Cisco, podporované platformou VXI, zahrnují celou rodinu produktů pro Cisco Unified Communications . Počínaje aplikacemi optimalizovanými pro virtualizované prostředí až po koncová zařízení.
• Podpora široké škály koncových zařízení včetně Cisco Unified IP Phones, notebooků, tabletů i chytrých telefonů. Ve spolupráci se společností Wyse jsou přidávána další zařízení a neustále pokračuje optimalizace VXI tak, aby byl zajištěn optimální výkon na libovolném podporovaném zařízení. Podporována jsou také zařízení dalších výrobců, jako je DevonIT nebo IGEL.
• Jednotlivé komponenty VXI jsou navrženy tak, aby plně spolupracovaly v heterogenním prostředí. Je jen na uživatelích, jaké použijí koncové zařízení a jakým způsobem budou pracovat s virtuálním desktopem – VXI flexibilně vyhoví všem požadavkům a způsobům práce.
Virtualizace v miniaturním balení
Spolu s VXI společnost Cisco představila dvě koncová zařízení z nové rodiny VXC (Virtualization Experience Client). Jde o minimalistická řešení bez operačního systému, pevného disku i procesoru („zero client“), poskytující přístup k virtuálním desktopům. Cisco VXC 2100 je přídavné zařízení pro IP telefony z řady Unified IP Phone 8900 a 9900, druhou novinku představuje samostatný klient Cisco VXC 2200. Obě zařízení disponují dvojicí konektorů pro monitory a čtyřmi USB porty pro připojení periferií (klávesnice, myš apod.), pro napájení je využito power over ethernet (PoE).
Virtuální desktop ve spojení s IP telefonií
Spojením toho nejlepšího z obou světů – virtuálních desktopů a IP telefonie – vznikla platforma, která umožňuje uživatelům využívat výhod Cisco Unified Communications v rámci virtualizovaných aplikací. Díky technologiím Cisco Unified Personal Communicator, Cisco Unified Presence a Cisco Quad jsou ve virtualizovém prostředí dostupné funkce telekonferencí, instantních zpráv či hlasových schránek (s podporou videa), firemních adresářů a dalších služeb pro efektivnější komunikaci. Tím, že jsou tyto služby provozovány virtualizovaně na firemních serverech, již nezáleží na reálném výkonu koncových zařízení, stejné kvality a rychlosti odezvy služeb je možné dosáhnout na výkonném PC i na chytrém telefonu nebo zero klientu.
Dostupnost služeb
Cisco VXI je v současnosti dostupná koncovým zákazníkům přímo od společnosti Cisco a jejích vybraných partnerů. V nejbližší době bude rozšířeno portfolio poskytovaných služeb o kompletní poradenství, analýzy, plánování a také školení pro partnery a poskytovatele služeb. Koncová zařízení Cisco Virtualization Experience Clients a tablet Cisco Cius™ budou uvolněna do prodeje v březnu 2011. První verze tabletu Cius, postavená na OS Android, přinese podporu Citrix Receiver™, VMware View a Wyse PocketCloud.

Tiskové zprávy

Diskuse